ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 593/1934/23Головуючий у 1-й інстанції Данилів О.М. Провадження №22-ц/817/1147/24 Доповідач - Хома М.В.Категорія -
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
29 листопада 2024 р. м.Тернопіль
Суддя Тернопільського апеляційного суду Хома М.В., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області на рішення Бережанського районного суду Тернопільської області від 30 серпня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради про поновлення на роботі та стягнення втраченого заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИЛА:
22.11.2024 року (зареєстроване судом 25.11.2024 року) Бережанський ліцей імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області через систему «Електронний суд» подало апеляційну скаргу на рішення Бережанського районного суду від 30 серпня 2024 року.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ЦПК України.
Положення п. 3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України передбачає необхідність зазначення у апеляційній скарзі повного найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Проте, в порушення вимог указаної норми в апеляційній скарзі не зазначено ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) місцезнаходження, місце проживання чи перебування інших учасників справи, зокрема ОСОБА_1 , Відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради.
Відповідно до п. 7 ч.2 ст. 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі має бути зазначено клопотання особи, яка подала скаргу.
Із змісту прохальної частини апеляційної скарги видно, що Бережанський ліцей імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області просить скасувати рішення в частині стягнення з відповідача в користь позивача втраченого заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 107150,55 грн.
Відповідно до п. п. 2, 4, 5 ч. 1 ст. 374 ЦПК України, суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право: скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення; скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково; скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю;
Разом з тим, скаржником не зазначено правового наслідку, який слід застосувати до рішення Бережанського районного суду від 30 серпня 2024 року у разі його скасування.
Таким чином, Бережанському ліцею імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області необхідно уточнити прохальну частину поданої апеляційної скарги, зазначивши правові наслідки, які слід застосувати до позовної заяви ОСОБА_1 .
Згідно п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, у разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу;
Частинами 5-7 статті 43 ЦПК України визначено, що процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Апеляційна скарга була сформована в системі «Електронний суд», однак доказів отримання іншими учасниками справи апеляційної скарги через систему «Електронний суд» або надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи, щодо яких відсутні відомості про їх реєстрацію у системі «Електронний суд», копій цієї апеляційної скарги, скаржником не надано.
Отже, скаржнику слід надати докази надсилання апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів іншим учасникам справи.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Апеляційна скарга не оплачена судовим збором.
Відповідно до підпункту 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлюється у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з вимогами Закону України "Про судовий збір" апеляційна скарга на рішення суду оплачується судовим збором в розмірі 150 відсотків ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум) (частина четверта статті 6 Закону України «Про судовий збір»).
Рішення суду оскаржується в частині задоволених позовних вимог, а саме: в частині стягнення з Бережанського ліцею імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області на користь ОСОБА_1 107150,55 грн. втраченого заробітку за час вимушеного прогулу.
Оскільки, при поданні позовної заяви за указану вимогу сплаті підлягала сума 1073,60 грн. (2684 х 0,4), що є мінімальною ставкою судового збору, тому розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить - 1610,40 грн. (150% від 1073,60 грн.)
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Апеляційну скаргу Бережанський ліцей імені Віталія Скакуна Бережанської міської ради Тернопільської області подало через систему "Електронний суд", тому за її подання необхідно сплатити 1288,32 грн. (0,8%х1610,40 грн.)
Відповідно до змісту ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, в силу яких суддя постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху та надає строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків.
Якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 356 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, апеляційна скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо скаржник не усунув недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.
З урахуваннямнаведеного тау відповідностіз вимогамизакону апеляційнускаргу слідзалишити безруху надавшистрок,який неможе перевищуватидесяти днівз дняотримання ухвалидля:1)долучення належнооформленої апеляційноїскарги,із зазначеннямінших учасниківсправи;2) уточнення прохальної частинапеляційної скаргизазначивши правовінаслідки,які слідзастосувати допозовної заяви;3) надання доказівнадсилання належнооформленої апеляційноїскарги тадоданих донеї матеріалівіншим учасникамсправи; 4) оплати 1288,32 грн. судового збору та подачі оригіналів квитанцій про оплату до суду. Оплату здійснити згідно реквізитів:
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору
Отримувач коштів ГУК у Терн.обл./тг м.Тернопіль/, 22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA398999980313121206080019751
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифер, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), по справі
При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
На підставі наведеного і керуючись ст. ст. 185, 356, 357, ЦПК України, суддя,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргуБережанського ліцеюімені ВіталіяСкакуна Бережанськоїміської радиТернопільської областіна рішення Бережанськогорайонного судуТернопільської областівід 30серпня 2024року залишитибез руху,надавши строк,який неможе перевищуватидесяти днівз дняотримання ухвалипро залишенняапеляційної скаргибез руху,для: 1)долучення належнооформленої апеляційноїскарги,із зазначеннямінших учасниківсправи;2) уточнення прохальноїчастин апеляційноїскарги зазначившиправові наслідки,які слідзастосувати допозовної заяви;3) надання доказівнадсилання належнооформленої апеляційноїскарги тадоданих донеї матеріалівіншим учасникамсправи; 4) оплати 1288,32 грн. судового збору. Оригінал квитанції про оплату подати до суду, як доказ сплати судових витрат.
У випадку виконання вимог ухвали у визначений судом строк апеляційна скарга буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. Інакше скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Суддя Тернопільського апеляційного суду М.В. Хома
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 02.12.2024 |
Номер документу | 123383595 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Тернопільський апеляційний суд
Хома М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні