Ухвала
від 29.11.2024 по справі 682/2381/19
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

29 листопада 2024 року

м. Хмельницький

Справа № 682/2381/19

Провадження № 22-ц/4820/2336/24

Хмельницький апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Спірідонової Т.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 поданої у справі № 682/2381/19 за позовом Акціонерного товариства «Ідея Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

встановив:

ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» подав до апеляційного суду апеляційну скаргу у справі №682/2381/19.

Проте апеляційну скаргу слід залишити без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 2, 4, 5 ч.2 ст. 356 ЦПК Українив апеляційній скарзі мають бути зазначені: рішення або ухвала що оскаржується; відомості про наявність або відсутність в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо).

Із назви апеляційної скарги вбачається, що ОСОБА_1 подає апеляційну скаргу на виконавчий лист, виданий 22.01.2020 по справі № 682/2381/19, а в прохальній частині апеляційної скарги апелянт просить суд провести справедливий перерахунок заборгованості за кредитним договором від 26.04.2017 та видати судовий наказ.

З урахуванням наведених пунктів 2,4,5 ст. 356 ЦПК України та змісту апеляційної скарги не зрозуміло яке судове рішення оскаржується та не зазначено в чому полягає незаконність та необґрунтованість рішення або ухвали суду. Вказані недоліки апеляційної скарги перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Тому, апелянту потрібно зазначити рішення або ухвалу, що оскаржується, зазначити в чому полягає незаконність та необґрунтованість судового рішення.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 356 ЦПК України у разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення (абзац другий частини 7 статті 43 ЦПК України).

Таким чином, апелянту необхідно подати до суду докази надсилання копії виправленої апеляційної скарги з додатками для інших учасників справи.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При поданні апеляційної скарги ОСОБА_1 не сплатив судовий збір, при цьому до апеляційної скарги додав посвідчення учасника бойових дій.

Пунктом 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» визначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.

Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей встановлені в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року №3551-XII. Уст.22 цього Законупередбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.

Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначений устатті 12 цього Закону.

Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм п. 13 ч. 1 ст.5 Закону України «Про судовий збір»суд має враховувати предмет та підстави позову, перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень

ст. ст.12,22 Закону № 3551-XII.

Наведене узгоджується з позицією, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/311/19.

Доказів того, що спір пов`язаний з порушенням прав ОСОБА_1 як учасника бойових дій апелянтом не надано. Інших підстав для звільнення від сплати судового збору апелянт не наводить.

З огляду на вищевикладене, подане до апеляційної скарги посвідчення учасника бойових дій ОСОБА_1 не є безумовною підставою для звільнення його від сплати судового збору, оскільки правовідносини у даній справі не зачіпають порядок надання, обсягу соціальних гарантій, не стосуються будь-яким іншим чином соціального і правового захисту особи зі статусом учасника бойових дій, тому судовий збір підлягає сплаті.

Оскільки апеляційний судпозбавлений можливостіпровести розрахунокдля визначеннясуми судовогозбору,адже із змісту апеляційної скарги не зрозуміло яке судове рішення оскаржується, тому роз`яснюється апелянту, що згідно із частиною 1статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору встановлених у відповідних розмірах.

Згідно із пунктом 1.6 частини 2статті 4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду визначений у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Пунктом 1.9 частини 2статті 4Закону України«Про судовийзбір» визначено, що судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду для фізичних осіб встановлений 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою статті 4 Закону України«Про судовий збір»визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формізастосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Тому, у разі подання апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір повинен бути сплачений у розмірі 484,48 грн (605,60 * 0,8%=484,48).

Таким чином, у разі відсутності пільг зі сплати судового збору, апелянту за подання апеляційної скарги слід сплатити судовий збір у відповідному розмірі, який має бути сплачений або перерахований за такими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Хмел.обл/Хмельниц. мтг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971775

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA608999980313181206080022775

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від
(Дата оскарження справи) по справі
(Номер справи), Хмельницький апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Судовий збір буде зарахований при умові правильного зазначення всіх платіжних реквізитів.

Відповідно до ч. 9ст. 43 ЦПК Україниякщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.

Усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі можливе в електронній формі через підсистему «Електронний Суд» з наданням доказів надіслання копії апеляційної скарги у новій редакції усім учасникам справи.

Відповідно до частини 2статті 357 ЦПК Українидо апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356 цього Кодексу, застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу(залишення без руху).

За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху.

Керуючись ст.ст.185,356, 357 ЦПК України, суд

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 по справі № 682/2381/19 залишити без руху та надати строк10 днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: дляподання в електронній формі до Хмельницького апеляційного суду апеляційної скарги у новій редакції, в якій вказати яке судове рішення оскаржується, зазначити в чому полягає незаконність та необґрунтованість судового, надати до суду оригінал квитанції, що підтверджує сплату судового зборуза поданняапеляційної скарги абонадати документи,які підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону, а також надання доказів надсилання виправленої копії апеляційної скарги з додатками для інших учасників справи.

У разі невиконання цих вимог цієї ухвали апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т. В. Спірідонова

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.11.2024
Оприлюднено02.12.2024
Номер документу123400787
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —682/2381/19

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Спірідонова Т. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Спірідонова Т. В.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Маршал І. М.

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Ухвала від 28.03.2024

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Мотонок Т. Я.

Рішення від 29.11.2019

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Шевчук В. В.

Ухвала від 20.08.2019

Цивільне

Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Шевчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні