УХВАЛА
29 листопада 2024 року
м. Київ
справа № 161/8771/24
провадження № 61-14874ск24
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Коротуна В. М. (суддя-доповідач), Коротенка Є. В.,
Червинської М. Є.,
розглянув касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31 липня 2024 року та постанову Волинського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, третя особа - ОСОБА_3 , законним представником якої є ОСОБА_4 , про визнання права на приватизацію квартири,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, третя особа - ОСОБА_3 , законним представником якої є
ОСОБА_4 , про визнання права на приватизацію квартири.
Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31 липня
2024 року, залишеним без змін постановою Волинського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , подав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31 липня 2024 року та постанову Волинського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року з пропуском строку на касаційне оскарження судових рішень.
Представник заявника звернувся з клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень, оскільки повний текст оскаржуваної постанови вінотримав 10 жовтня 2024 року, що підтверджується карткою руху документа в Електронному суді.
Згідно з частинами першою, другою статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Згідно з частиною першою статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Частиною другою статті 390 ЦПК України встановлено, що учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Відповідно до частини третьої статті 390 ЦПК України, строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Перевіривши доводи клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження зазначених судових рішень та додані до касаційної скарги матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України (тут і далі у редакції, чинній на час подання касаційної скарги) провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Підставою касаційного оскарження вказаних судових рішень представник заявника зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме: суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновків щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладених у постанові Верховного Суду України
від 30 січня 2013 року у справі № 6-125цс12, від 19 березня 2008 у справі
№ 6-1046св08, постановах Верховного Суду від 01 червня 2020 у справі
№ 520/14902/17, від 19 лютого 2021 у справі № 176/1698/17 (пункт 1 частини другої статті 389 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 394 ЦПК України одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Касаційна скарга подана з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України.
Оскільки викладені в касаційній скарзі доводи викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження у даній справі та витребувати матеріали справи.
Керуючись статтями 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Поновити представнику ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , строк на касаційне оскарження рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31 липня 2024 року та постанови Волинського апеляційного суду від 03 жовтня 2024 року.
Відкрити касаційне провадження у даній справі.
Витребувати із Луцького міськрайонного суду Волинської області цивільну справу № 161/8771/24 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, третя особа - ОСОБА_3 , законним представником якої є ОСОБА_4 , про визнання права на приватизацію квартири.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк,
який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: В. М. Коротун
Є. В. Коротенко
М. Є. Червинська
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 03.12.2024 |
Номер документу | 123410765 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коротун Вадим Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні