Постанова
від 02.12.2024 по справі 925/809/24
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" грудня 2024 р. Справа№ 925/809/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Шапрана В.В.

суддів: Буравльова С.І.

Андрієнка В.В.

без повідомлення учасників справи

розглянувши матеріали апеляційної скарги Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" на рішення Господарського суду Черкаської області від 09.09.2024

у справі №925/809/24 (суддя - Зарічанська З.В.)

за позовом Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес"

про стягнення заборгованості.

ВСТАНОВИВ:

У червні 2024 року Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес" про стягнення заборгованості за теплову енергію у сумі 69612,56 грн, 2214,46 грн інфляційних нарахувань, 1789,93 грн 3% річних та 1035,83 грн пені.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов публічного договору про надання послуги з постачання теплової енергії, який відповідає типовому індивідуальному договору про надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №830 від 21.08.2019, в частині оплати отриманої теплової енергії та за абонентське обслуговування.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 15.07.2024 відкрито провадження у справі №925/809/24, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 09.09.2024 (повне рішення складене 16.09.2024) у справі №925/809/24, з урахуванням ухвали від 16.09.2024 про виправлення арифметичних помилок, позов Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" задоволено частково, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес" на користь позивача 9072,63 грн заборгованості за теплову енергію, 326,24 грн інфляційних нарахувань, 238,16 грн 3% річних та 138,85 грн пені, в іншій частині у позові відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, згідно якої просить скасувати рішення в частині відмовлених позовних вимог та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Апеляційна скарга позивача мотивована тим, що місцевим господарським судом під час ухвалення оскаржуваного рішення неповно з`ясовано обставини справи, порушено норми процесуального права та неправильно застосовано норми матеріального права.

Скаржник зазначає, що суд першої інстанції вірно встановивши, що відповідач є власником нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку площею 284,9 кв.м., відтак є співвласником всього спільного майна будинку, дійшов хибного висновку, що при розрахунку заборгованості за теплову енергію слід враховувати площу нежитлового приміщення відповідача - 30,9 кв.м. (оскільки лише приміщення площею 30,9 кв.м. є вбудованим у будинок по вул. Ржевській, 2). За твердженнями скаржника, суд не має повноважень самостійно визначати опалювальну площу, яка береться до розрахунку для визначення обсягу теплової енергії, втраченої на загальнобудинкові потреби опалення будинку.

Позивач вказує, що в силу п. 10 Методики, відповідно до якої відбувається розподіл між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг, а також відомостей з державного реєстру речових прав, загальна опалювальна площа належних відповідачу приміщень становить 284,9 кв.м. Саме вказана площа має бути базою для розподілу загального обсягу спожитої відповідачем теплової енергії у будинку по вул. Ржевській, 2.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 24.09.2024 апеляційну скаргу у справі №925/809/24 передано на розгляд колегії суддів у складі: Шапран В.В. (головуючий суддя (суддя-доповідач)), Буравльов С.І., Андрієнко В.В.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго", суддею-доповідачем виявлено недоліки такої скарги, а саме відсутність доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, у зв`язку з чим ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 30.09.2024 апеляційну скаргу у справі №925/809/24 залишено без руху на підставі ч. 2 ст. 260 ГПК України та надано заявникові строк на усунення недоліків апеляційної скарги.

Після усунення недоліків апеляційної скарги, ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 08.10.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" на рішення Господарського суду Черкаської області від 09.09.2024 у справі №925/809/24, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання), а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на апеляційну скаргу.

22.10.2024 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес" надійшов відзив на апеляційну скаргу, згідно якого відповідач заперечує проти доводів скарги позивача, просить залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення суду без змін.

Зокрема, відповідач вказує на безпідставність використання позивачем інформації щодо опалювальних площ житлового будинку, квартир з індивідуальним опаленням та нежитлових приміщень, наведеної в його довідці №1231 від 03.07.2024, позаяк матеріали справи не містять інших доказів стосовно фактичної площі багатоквартирного будинку по вул. Ржевська, 2 у м. Сміла.

За змістом ч. 3 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.

Частиною 10 статті 270 ГПК України унормовано, що апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки сторони письмово висловили свою правову позицію з даного спору, клопотань про розгляд апеляційної скарги з повідомленням (викликом) учасників справи не заявлялось, а необхідності призначення справи до розгляду у відкритому засіданні судом не встановлено, ця постанова Північного апеляційного господарського суду прийнята за результатами дослідження наявних в матеріалах справи документів в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ст. 269, ч. 1 ст. 270 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. У суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених при перегляді справ в порядку апеляційного провадження.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази в їх сукупності, перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, з огляду на викладені скаржником доводи та вимоги апеляційної скарги, Північний апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як убачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 23.02.2018 виконавчий комітет Смілянської міської ради Черкаської області прийняв рішення №70, яким визначив виконавців житлово-комунальних послуг з централізованого опалення та послуг з постачання теплової енергії для об`єктів усіх форм власності, зокрема, Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" з 01.02.2018.

Згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №329984712 від 24.04.2023 Товариству з обмеженою відповідальністю "Варес" належить нежитлове приміщення - єдиний майновий комплекс площею 284,9 кв.м. за адресою: вул. Ржевська, буд. 2, м. Сміла, Черкаський р-н., Черкаська обл.

29.10.2021 на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради опубліковано договір про надання послуги з постачання теплової енергії від 25.10.2021.

Цей договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення або на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення та приготування гарячої води (далі - послуга) індивідуальному споживачу (далі - споживач). Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України (п. 1 договору).

Згідно п. 2 договору даний договір є публічним договором приєднання, який набирає чинності через 30 днів з моменту розміщення на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради https://smila_rada.gov.ua/.

Фактом приєднання споживача до умов договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання (додаток), сплата рахунка за надану послуги, факт отримання послуги. (п. 4 договору)

Виконавець зобов`язується надавати споживачу послугу відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження будинку, а споживач зобов`язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором.

Обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку для потреб опалення, визначеної та розподіленої згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", та складається з: обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача безпосередньо; частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку; обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

За умовами п. 5 договору обсяг теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення розподіляється також на споживачів, приміщення яких обладнані індивідуальними системами опалення.

Обсяг спожитої у будинку послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будинку за показаннями засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. №315 (далі - Методика розподілу).

Зняття показань засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії здійснюється виконавцем щомісяця (п. 17 договору).

Розподіл обсягу теплової енергії, спожитої в будинку, згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" здійснює виконавець (п. 22 договору).

Споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається з:

- плати за послугу, визначеної відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №830 (Офіційний вісник України, 2019 р., №71, ст. 2507), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 р. №1022, та Методики розподілу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання;

- плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України, інформація про яку розміщується на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця https://smila-rada.gov.ua/content/nakaz-vid-21102021-no-242.

Вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Розмір тарифу зазначається на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця: https://smila-rada.gov.ua/content/rishennya-vykonavchogo-komitetu-smilyanskoyi-miskoyi-rady-vid-21102021.

У разі зміни зазначеного тарифу протягом строку дії цього договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію без внесення сторонами додаткових змін до цього договору. Виконавець зобов`язаний забезпечити їх оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну ціни/тарифу на послугу виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачу з посиланням на рішення відповідного орган (п. 31 договору).

Розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць (п. 32 договору).

Відповідно до п. 33 договору виконавець формує та надає рахунок на оплату спожитої послуги споживачу не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу. Рахунок надається на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунок може надаватися в електронній формі, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів.

Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу (п. 34 договору).

30.09.2022 рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради №392 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та організацій, інших споживачів для Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго"» встановлено Комунальному підприємству "Смілакомунтеплоенерго" тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для категорії споживачів "населення" (з ПДВ).

Зокрема, п. 6 рішення передбачено застосовувати протягом опалювального періоду 2022-2023 року до кінцевих споживачів категорії "інші споживачі" розмір тарифу на послуги з постачання теплової енергії на рівні тарифу, що встановлений рішенням виконавчого комітету міської ради від 25.11.2021 №539, в сумі 6054,90 грн/Гкал (з ПДВ).

Наказом Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» №80 від 30.09.2022 "Про встановлення плати за абонентське обслуговування" встановлено розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для послуги постачання теплової енергії, що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами щомісяця протягом року:

1.1) плата за абонентське обслуговування без урахування обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії - 13,49 грн;

1.2) плата за абонентське обслуговування з урахування обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, які обліковуються на балансі КП "Смілакомунтеплоенерго" - 25,54 грн;

1.3) плата за абонентське обслуговування з урахуванням обслуговування вузлів комерційного обліку, які є власністю споживачів - 16,61 грн.

Рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради №365 від 28.09.2023 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та організацій, інших споживачів для КП "Смілакомунтеплоенерго"» встановлено Комунальному підприємству "Смілакомунтеплоенерго" тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для категорії споживачів "інші споживачі" (з ПДВ) у розмірі 4487,98 грн/Гкал (з ПДВ) за такими складовими:

- тариф на виробництво теплової енергії - 3423,11 грн/Г кал;

- тариф на транспортування теплової енергії - 1008,47 грн/Г кал;

- тариф на постачання теплової енергії - 56,40 грн/Г кал.

Згідно п. 5 рішення наведені тарифи діють з 01.10.2023 по 30.09.2024.

Наказом Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» №80 від 12.09.2023 "Про встановлення плати за абонентське обслуговування" встановлено розмір плати за абонентське обслуговування з урахуванням обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії - 23,77 грн за індивідуальними договорами у період з 01.10.2023 до 30.09.2024.

01.11.2022 представники Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" та співвласників багатоквартирного будинку підписали акт подачі теплоносія до будинків за адресою м. Сміла, вул. Мазура, 12, 18, 20 та вул. Ржевська, 2, 3.

01.11.2023 представники Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" та співвласників багатоквартирного будинку підписали акт подачі теплоносія до будинків за адресою м. Сміла, вул. Мазура, 12, 18, 20 та вул. Ржевська, 2, 3.

Відповідно до показників теплового лічильника, встановленого у житловому будинку №2 по вул. Ржевська, Об`єднання співвласників будинку "Ржевська 2" використало теплової енергії згідно загальнобудинкового вузла обліку відповідно до актів зняття показників засобів комерційного обліку теплової енергії: у листопаді 2022 року - 01590,137 Гкал; у грудні 2022 року - 1673,000 Гкал; у січні 2023 року - 1763,518 Гкал; у лютому 2023 року - 1840,858 Гкал; у березні 2023 року - 1900,899 Гкал; у листопаді 2023 року - 1966,785 Гкал; у грудні 2023 року - 2044,277 Гкал; у січні 2024 року - 2139,252 Гкал; у лютому 2024 року - 2217,488 Гкал; у березні 2024 року - 2290,594 Гкал.

Згідно з довідкою Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" №1231 від 03.07.2024, загальна опалювальна площа житлового будинку №2 по вул. Ржевська становить 4737,24 кв.м, в тому числі:

- опалювальна площа квартир з централізованим опаленням - 3895,4 кв.м;

- опалювальна площа квартир з індивідуальним опаленням - 319,9 кв.м;

- опалювальна площа нежитлового приміщення Березень Н.Б. - 237,0 кв.м;

- опалювальна площа нежитлового приміщення Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес" - 284,9 кв.м.

Враховуючи, що опалювальна площа нежитлового приміщення відповідача становить 284,9 кв.м, що складає 6,014% від загальної площі всього будинку, позивач стверджує, що відповідачеві було надано послуги з подачі теплової енергії у листопаді 2022 року на суму 6678,55 грн з ПДВ (згідно підписаного позивачем акту прийому - передачі теплової енергії №1692 від 30.11.2022), у грудні 2022 року на суму 8991,53 грн з ПДВ (згідно акту №1937 від 31.12.2022), у січні 2023 року на суму 9742,23 грн з ПДВ (згідно акту №65 від 31.01.2023), у лютому 2023 року на суму 8367,87 грн з ПДВ (згідно акту №278 від 28.02.2023), у березні 2023 року на суму 6654,34 грн з ПДВ (згідно акту №496 від 31.03.2023), у листопаді 2023 року на суму 5542,44 грн з ПДВ (згідно акту №719 від 30.11.2023), у грудні 2023 року на суму 2953,56 грн з ПДВ (згідно акту №1080 від 31.12.2023), у січні 2024 року на суму 7283,16 грн з ПДВ (згідно акту №208 від 31.01.2024), у лютому 2024 року на суму 7618,46 грн (згідно акту №438 від 29.02.2024), у березні 2024 року на суму 5309,22 грн з ПДВ (згідно акту №654 від 31.03.2024).

Також позивачем нараховано відповідачу плату за абонентське обслуговування у листопаді 2022 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно підписаного позивачем акту надання послуг №1825 від 30.11.2022), у грудні 2022 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №2003 від 31.12.2022), у січні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №17 від 31.01.2023), у лютому 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №169 від 28.02.2023), у березні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №321 від 31.03.2023), у квітні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №476 від 30.04.2023), у травні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №620 від 30.05.2023), у червні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту -№765 від 30.06.2023), у липні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №913 від 31.07.2023), у серпні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №1057 від 31.08.2023), у вересні 2023 року на суму 25,54 грн з ПДВ (згідно акту №1201 від 30.09.2023), у жовтні 2023 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №1348 від 31.10.2023), у листопаді 2023 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №1503 від 30.11.2023), у грудні 2023 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №1659 від 31.12.2023), у січні 2024 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №24 від 31.01.2024), у лютому 2024 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №180 від 29.02.2024), у березні 2024 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №325 від 31.03.2024), у квітні 2024 року на суму 23,77 грн з ПДВ (згідно акту №481 від 30.04.2024).

28.04.2023 Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго" звернулось до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес" з претензією про оплату 40562,32 грн, в якій вимагало підписати акти прийому-передачі теплової енергії, що додаються, і повернути один екземпляр на адресу підприємства, та перерахувати кошти в сумі 40562,32 грн на рахунок позивача протягом семи днів з моменту отримання цієї претензії за зазначеними реквізитами. Вказана претензія залишилась без реагування та виконання зі сторони відповідача.

Несплата відповідачем заборгованості за надані позивачем послуги з подачі теплової енергії за період з листопада 2022 року по березень 2023 року включно на суму 69141,46 грн, а також 471,10 грн боргу з плати за абонентське обслуговування стали підставою для звернення Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" до суду з даних позовом.

Також за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань позивач просив суд стягнути з відповідача 1035,83 грн пені, 2214,46 грн втрат від інфляції та 1789,93 грн - 3% річних.

Відповідач заперечував проти позову зазначаючи, що є власником єдиного майнового комплексу з розміром частки - 1. Відповідно до технічних паспортів реєстраційні номери: ТІ01:3804-9373-2538-1448 та ТІ01:8366-4431-9500-8909 єдиний майновий комплекс складається з двох частин площами 254 та 30,9 метрів квадратних, які є ізольованими від житлового будинку. Відтак відповідач не є співвласником багатоквартирного будинку у розумінні Закону України №2866-ІІІ та Закону України №417-VIII, та не є співвласником спільного майна цього багатоквартирного будинку.

Також відповідач відмітив, що в його приміщенні за адресою вул. Ржевська, 2 встановлено автономне індивідуальне опалення та відсутні загальнобудинкові комунікації для обігріву приміщення, що вказує на неможливість надавати йому послуги з постачання теплової енергії.

Частково задовольняючі позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідач є власником нежитлового приміщення площею 284,9 кв.м. Проте, з технічного паспорту будівлі громадського призначення за адресою вул. Поштова, 2-А, Смілянська ТГ, Черкаський р-н, Черкаська обл. слідує, що єдиний майновий комплекс відповідача складається з двох частин. При цьому, лише нежитлове приміщення "А-1" площа якого становить 30,9 кв.м є частиною багатоквартирного будинку, а тому саме дана площа має враховуватися при визначенні частки приміщень відповідача відносно загальної опалювальної площі будинку.

Здійснивши власний перерахунок заборгованості відповідача за формулою, викладено у п. 9 розділу IV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача 9072,63 грн основної заборгованості. Також враховуючи, що наданий позивачем розрахунок пені, 3% річних та інфляційних втрат здійснено з урахуванням невірних сум боргу, та без врахування положень ч. 5 ст. 254 ЦК України, суд першої інстанції здійснивши власний розрахунок пені, інфляційних втрат та 3% річних, визнав обґрунтованими до стягнення з відповідача 138,85 грн пені, 238,16 грн 3% річних та 326,24 грн інфляційних нарахувань.

Апеляційний суд погоджується з наведеними висновками місцевого господарського суду у їх сукупності та вважає за необхідне зазначити наступне.

Так, предметом даного позову є матеріально-правові вимоги про стягнення заборгованості за послуги: - з теплопостачання на загальнобудинкові потреби за період листопад - грудень 2022 року, січень - березень, листопад - грудень 2023 року, січень - березень 2024 року; - з абонентського обслуговування споживачів за період листопад 2022 року - квітень 2024 року.

Північний апеляційний господарський суд зазначає, що правове регулювання спірних правовідносин у справі здійснюється Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законами України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Правилами надання послуг з постачання теплової енергії, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 (далі - Правила).

Відповідно до ст. 322 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

За змістом ч. ч. 2, 3 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, є, зокрема, договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Частиною 1 статті 714 ЦК України, яка кореспондується із частиною 1 статті 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України), встановлено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Частиною 1 статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" надання житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Згідно положень ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію (абз. 6 ст. 19 Закону України "Про теплопостачання").

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" основними обов`язками споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів; забезпечення безпечної експлуатації систем теплоспоживання; забезпечення безперешкодного доступу до власного теплового обладнання, вузлів обліку представникам теплогенеруючої чи теплопостачальної організації, за умови пред`явлення відповідного посвідчення при виконанні службових обов`язків; недопущення провадження будь-яких видів господарської діяльності в охоронних зонах теплових мереж без погодження з власником об`єкта теплопостачання.

Аналіз зазначених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними, а тому факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Аналогічна правова позиція наведена в постановах Верховного Суду від 11.04.2018 у справі №904/2238/17 та від 16.10.2018 у справі №904/7377/17.

Як вірно встановлено місцевим господарським судом та не заперечується сторонами, Товариство з обмеженою відповідальністю "Варес" є власником єдиного майнового комплексу (площею 284,9 кв.м) кафе "Джем", тераса, склад, який розташований за адресою вул. Ржевська, буд. 2, м. Сміла, Черкаський р., Черкаська обл.

Таким чином, власник в силу прямої норми закону несе тягар утримання належного йому майна, в тому числі й щодо сплати комунальних послуг.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).

Частиною 2 статті 382 ЦК України унормовано, що усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

З наявних в матеріалах справи доказів слідує, що єдиний майновий комплекс відповідача (площею 284,9 кв.м, кафе "Джем", тераса, склад) складається з двох частин площами 254 кв.м та 30,9 кв.м (згідно технічних паспортів ТІ01:3804-9373-2538-1448 та ТІ01:8366-4431-9500-8909). При цьому, лише приміщення відповідача площею 30,9 кв.м є вбудованим в багатоквартирний будинок.

Також судом першої інстанції вірно встановлено та підтверджується матеріалами справи, що приміщення відповідача (284,9 кв.м) у 2006 році було обладнане автономним опаленням.

Так, рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради №1212 від 20.12.2005 «Про погодження на збір технічних умов з проектування автономної системи опалення приміщення по вул. Ржевська, 2» Товариству з обмеженою відповідальністю "Верес" погоджено збір технічних умов для виконання проектних робіт з реконструкції власного приміщення кафе "Джем" по вул. Ржевська, 2 для облаштування автономного індивідуального опалення.

Згідно актів №ОУ-0000083 від 18.09.2006 та №ОУ-0000094 від 04.11.2006, видаткових накладних №РН-0001334 від 18.09.2006 та №РН-0001643 від 04.11.2006, відповідачем із залученням підрядника були проведені роботи по демонтажу старої системи опалення та монтажу індивідуальної системи.

Згідно висновку експертизи з питань охорони праці щодо проектної документації №71.01.01.1579.06 від 07.08.2006 виданого Державним підприємством "Черкаський експертно-технічний центр" - робочий проект: "Газопостачання індивідуальної котельні кафе "Джем" Товариства з обмеженою відповідальністю "Верес" по вул. Ржевській, 2 в м. Смілі Черкаської області" відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

Відповідно до акту №18/23-67-1-450 від 15.10.2006 технічного обстеження газовикористовуючого обладнання підприємства на готовність до пуску газу для проведення налагоджувальних робіт, надійності та готовності його прийому і ефективного використання природного газу та з прийняття завершених будівництвом, реконструйованих чи розширюваних об`єктів системи газопостачання та газового обладнання, газоспоживне обладнання підготовлене (непідготовлене) для підключення до газових мереж: котел Ferroli F 30 підготовлений для підключення до газових мереж.

Наявність в приміщеннях відповідача газового обладнання підтверджується також будівельним паспортом.

31.07.2023 представники Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" в присутності директора Товариства з обмеженою відповдіальністю "Варес" - Жемелко Г.В. склали акт обстеження приміщення на наявність проходження внутрішньобудинкових систем теплопостачання, кількості транзитних трубопроводів, теплоізоляції транзитних стояків системи теплопостачання вбудованого/прибудованого приміщення загальною площею 15,2 м2, за адресою: буд. №2, вул. Ржевська, м. Сміла, відповідно до якого було встановлено, що в обстежуваному приміщенні наявні наступні види опалення: котел газовий/котел пєлетний. Також встановлено наявність у приміщенні внутрішньобудинкових систем теплопостачання, а саме 3 (трьох) заізольованих транзитних стояків. Стояки (3 шт) були ізольовані в порядку відключення від загального теплопостачання згідно проекту. Послугу теплопостачання, проект відключення, акт про відключення робило підприємство, яке надавало теплопостачання до 2011 р. Зауважень до відключення не було (а.с. 44 зворотній бік).

31.07.2023 представники позивача та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ржевська 2" підписали акт обстеження приміщення офісу на предмет перевірки площі офісу через який проходять транзитні стояки S = 15,2 м. Від офісу приміщення кафе "Джем" зв`язано проходом тамбурного типу (а.с. 45).

12.06.2024 представники позивача та відповідача склали акт обстеження приміщень на наявність проходження внутрішньобудинкових систем теплопостачання, кількості транзитних трубопроводів, теплоізоляції транзитних стояків системи теплопостачання, відповідно до якого, проведено обстеження зовнішніх і внутрішньобудинкових теплових мереж на їх відповідність ДБН та вимогам нормативно-правових актів, а саме вбудованого/прибудованого приміщення загальною площею 284,9 м2 (містить примітку: вважаю вбудованими 18,3 м2 згідно витягу) за адресою: буд. №2а, вул. Поштова, м. Сміла. У ході обстеження встановлено наступне:

2) у обстежуваному приміщенні наявне індивідуальне опалення;

3) наявність проходження, внутрішньобудинкових систем теплопостачання: наявні тільки у вбудованій кімнаті;

4) кількість транзитних стояків 3;

5) наявність теплоізоляції: ізольовані в кімнаті S = 18;

6) (приміщення) квартира у багатоквартирному будинку №2а по вул. Поштова у м. Сміла використовується у підприємницькій діяльності, а саме: "Кафе-Джем".

Кафе "Джем" є окремим приміщенням за адресою Поштова 2А, не прибудова.

Висновок комісії: Товариство з обмеженою відповідальністю "Варес" не має підвалу, чердака, під`їзду з мережами постачальника теплової енергії. Кафе "Джем" не використовує теплову енергію постачальника, оскільки не має мережі постачальника (а.с. 117).

Наведеним підтверджується, що приміщення відповідача має автономне індивідуальне опалення та лише в приміщенні площею 15,2 кв.м наявні три транзитні стояки внутрішньобудинкової системи теплопостачання, які заізольовані в порядку відключення від загального теплопостачання згідно проекту (обгорнуті теплоізоляцією та закриті пластиковим коробом, що передбачає недопущення витоку теплової енергії).

Відповідно до п. 38 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, споживач не звільняється від оплати послуги у частині відшкодування витрат за частину обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання).

Таким чином, оскільки актом обстеження приміщення відповідача (15,2 кв.м.) на наявність проходження внутрішньобудинкових систем теплопостачання від 31.07.2023 встановлено наявність у приміщенні внутрішньобудинкових систем теплопостачання ( трьох заізольованих транзитних стояків), судом першої інстанції вірно зазначено, що відповідач є споживачем теплової енергії, що подається у багатоквартирний будинок на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень для функціонування системи опалення.

Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №315 від 22.11.2018, встановлено порядок розподілу між споживачами спожитих у будівлі/будинку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, обсяг споживання яких визначений за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково у разі його (їх) відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати, та послуги з централізованого водовідведення, обсяг споживання якої визначається відповідно до обсягу споживання інших комунальних послуг (п. 1 розділу 1 Методики).

У розділі 1 Методики визначено:

- п. 2) загальнобудинкові потреби на опалення - витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення;

- п. 3) розподіл обсягів спожитих у будівлі/будинку комунальних послуг здійснюється між споживачами для житлових та нежитлових приміщень (в тому числі приміщень з індивідуальним опаленням, вбудованих, вбудовано-прибудованих або прибудованих приміщень, а також приміщень, які обладнані окремим входом), які є самостійними об`єктами нерухомого майна, не є самостійними об`єктами нерухомого майна, але перебувають у користуванні різних споживачів відповідних комунальних послуг, та власниками майнових прав на об`єкти нерухомого майна у завершеній будівництвом будівлі, право власності на які не зареєстровано.

Згідно з п. 12 розділу IV Методики обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень будівлі/будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) пропорційно до загальних/опалюваних площ/об`ємів їх житлових/нежитлових приміщень. Визначення обсягу теплової енергії, витраченої на опалення МЗК та допоміжних приміщень (QМЗК), здійснюється відповідно до розділу III цієї Методики. Розподіл цього обсягу здійснюється серед споживачів за категоріями приміщень згідно з додатком 1 до цієї Методики пропорційно до їх загальних/опалюваних площ/об`ємів.

З матеріалів справи вбачається, що здійснюючи розрахунок заборгованості з оплати поставленої теплової енергії позивач застосовує формулу, передбачену п. 9 розділу IV Методики та використовує величину площі нежитлового приміщення відповідача у розмірі 284,9 кв.м.

Водночас, як було встановлено та вбачається зі змісту схеми розташування будівель і споруд (що є частиною технічного паспорту будівлі громадського призначення за адресою вул. Поштова, 2-А, Смілянська ТГ, Черкаський р-н, Черкаська обл.) по вул. Поштова №2-А м. Сміла, Смілянська територіальна громада, район Черкаський, область Черкаська, єдиний майновий комплекс відповідача складається з двох частин площами 254 кв.м. та 30,9 кв.м При цьому, лише приміщення відповідача з літ. "а-1" - 30,9 кв.м межує (є вбудованим) з багатоквартирним будинком. Нежитлове приміщення площею 254 кв.м з`єднано з іншим приміщенням відповідача проходом тамбурного типу.

Отже, враховуючи наведені норми права, а також беручи до уваги обставини того, що лише 30,9 кв.м нерухомого майна відповідача є вбудованим у будинок (по вул. Ржевська, 2), тоді як 254 кв.м є прибудованим до будинку приміщенням без знесення стіни, яка є несучою і є зовнішньою стороною будинку, тобто не передбачає окремих енерговитрат, має автономне опалення та ніколи не було приєднано до мереж центрального теплопостачання і не має технічної можливості такого приєднання, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції та вважає, що для розрахунку відповідачу обсягу теплової енергії, витраченого на загальнобудинкові потреби необхідно враховувати лише частину об`єкту нерухомого майна відповідача площею 30,9 кв.м, що входить до складу самого будинку, має окремий вхід та має індивідуальне опалення.

Таким чином є безпідставними твердження скаржника про необхідність здійснення розрахунків за отриману теплову енергію із загальної площі приміщень відповідача (284,9 кв.м), позаяк, в даному випадку, покладення на відповідача зобов`язань щодо оплати загальнобудинкових потреб опалення виходячи з усієї належної відповідачеві площі нерухомого майна (284,9 кв.м) суперечить принципу справедливості та може бути розцінено як втручання в його право на мирне володіння своїм майном (в розумінні ст. 1 Першого протоколу до Конвенції грошові кошти є «активом»).

За повідомленням позивача, загальна опалювальна площа житлового будинку та нежитлових приміщень становить 4737,24 кв.м та включає: - 3895,44 кв.м житлових квартир на централізованому опаленні; - 319,9 кв.м житлових квартир на індивідуальному опаленні; - 237 кв.м нежитлових приміщень, належних Березань Н.Б.; - 284,9 кв.м нежитлових приміщень Товариства з обмеженою відповідальністю "Варес".

Оскільки, як було встановлено, площа нежитлового вбудованого приміщення належного відповідачу становить 30,9 кв.м, то загальна опалювальна площа будинку по вул. Ржевська 2 становить 4483,24 кв.м (3895,44 + 319,9 + 237 + 30,9).

Отже, частка приміщень відповідача становить 0,689 % (30,9 х 100 : 4483,24) від загальної площі всього будинку, а не 6,014% як відображено позивачем в позовній заяві.

В той же час колегією судді відхиляються, як неспроможні, твердження скаржника про неможливість суду самостійно визначити опалювальну площу, яка береться до розрахунку для визначення обсягу теплової енергії, втраченої на загальнобудинкові потреби опалення будинку, оскільки в силу приписів ГПК України суд вирішує спір на підставі зібраних у справі доказів, керуючись при цьому принципами змагальності, диспозитивності та пропорційності.

Так, загальна опалювальна площа будинку за адресою вул. Ржевська, 2, визначена самим позивачем згідно довідки №1231 від 03.07.2024, тоді як Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ржевська 2" повідомило про відсутність інформації щодо загальної опалювальної площі. Отже, виходячи з відомостей позивача щодо загальної опалювальної площі будинку (4737,24) та встановленої судом площі нежитлового вбудованого приміщення відповідача (30,9 кв.м), суд вірно визначив, що загальна опалювальна площа будинку по вул. Ржевська 2 становить 4483,24 кв.м.

Північний апеляційний господарський суд перевіривши здійснений судом першої інстанції перерахунок заборгованості відповідача за формулою, викладеною в п. 9 розділу IV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, пропорційно до займаної відповідачем площі, з урахуванням встановлених Смілянською міською радою тарифів та показників засобів комерційного обліку теплової енергії за адресою вул. Ржевська, 2, погоджується з висновками місцевого господарського суду щодо часткового задоволення позовних вимог в частині стягнення заборгованості за теплову енергію та абонентське обслуговування, та стягнення з відповідача на користь позивача 9072,63 грн за період з листопада 2022 року по квітень 20234 року.

Також, за прострочення виконання грошового зобов`язання позивач нарахував та просив суд стягнути з відповідача 1035,83 грн пені, 1789,93 грн 3% річних та 2214,46 грн інфляційних втрат.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 ЦК України).

Також, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Пунктом 45 договору узгоджено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів споживач зобов`язаний сплатити пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку внесення плати за послугу.

Здійснивши перевірку розрахунку позивача, з урахуванням встановлених судом сум заборгованості за кожен місяць та періодів прострочення, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції стосовно невірності розрахунків позивача (по-перше, через здійснення розрахунків з урахуванням сум боргу, які не відповідають обставинам справи, по-друге, відповідні розрахунки здійснено позивачем в порушення умов договору та положень ч. 5 ст. 254 ГПК України (нарахування здійснено на останній день строку, а не на перший робочий день) та обґрунтованості позовних вимог лише в частині стягнення з відповідача 326,24 грн інфляційних втрат 238,16 грн 3% річних та 138,85 грн пені.

Зважаючи на викладене, доводи апеляційної скарги позивача, про які зазначено судом вище, спростовуються встановленими обставинами справи.

Відповідно до ст. 276 ГПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За вказаних обставин, Північний апеляційний господарський суд вважає, що рішення Господарського суду Черкаської області від 09.09.2024 у справі №925/809/24 відповідає фактичним обставинам справи, не суперечить чинному законодавству України, а тому передбачених законом підстав для зміни чи скасування оскаржуваного рішення в розумінні приписів ст. 277 ГПК України не вбачається, у зв`язку з чим вимоги апеляційної скарги Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" не підлягають задоволенню.

У зв`язку з відмовою у задоволенні апеляційної скарги та відповідно до ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору за її подання покладаються на скаржника.

Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено ч. 3 ст. 287 ГПК України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 даної статті.

Вказана справа є малозначною, а тому прийнята постанова не підлягає касаційному оскарженню.

Керуючись ст. ст. 267 - 285 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1 Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" залишити без задоволення.

2. Рішення Господарського суду Черкаської області від 09.09.2024 у справі №925/809/24 залишити без змін.

3. Витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покласти на скаржника.

4. Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 ст. 287 ГПК України.

Головуючий суддя В.В. Шапран

Судді С.І. Буравльов

В.В. Андрієнко

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено03.12.2024
Номер документу123423563
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —925/809/24

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Судовий наказ від 13.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Судовий наказ від 13.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Постанова від 02.12.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Рішення від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Рішення від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні