ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/8719/24 Справа № 242/1017/24 Суддя у 1-й інстанції - Черков В. Г. Суддя у 2-й інстанції - Бондар Я. М.
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
29 листопада 2024 року м.Кривий Ріг
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Головуючого Бондар Я.М.
Суддів Агєєва О.В.,Корчистої О.І.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою позивача Управління соціальногозахисту населенняСелидівської міськоїради на заочне рішення Селидівського міського суду Донецької області від 11 липня 2024 року, у справі за позовом Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру отриманих коштів допомоги на дитину одинокій матері,
ВСТАНОВИВ
До Дніпровського апеляційного суду через підсистему «Електронний суд» 31 липня 2024 року надійшла апеляційна скарга позивача Управління соціальногозахисту населенняСелидівської міськоїради на заочне рішення Селидівського міського суду Донецької області від 11 липня 2024 року у зазначеній вище справі.
Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 19 серпня 2024 року апеляційну скаргу Управління соціальногозахисту населенняСелидівської міськоїради на заочне рішення Селидівського міського суду Донецької області від 11 липня 2024 року залишено без руху для сплати судового збору в розмірі 3633,60 грн. та надання доказів направлення відповідачу ОСОБА_1 копії апеляційної скарги з додатками, оскільки апеляційну скаргу подано через «Електронний суд» і скаржнику надано десятиденний строк для усунення недоліків з дня вручення ухвали без руху.
20 серпня 2024 року через підсистему «Електронний суд» на електронну адресу скаржника було направлено ухвалу без руху та супровідний лист, проте відправлення було скасоване.
При цьому, позивач як юридична особа зареєстрований в «Електронному суді» та відповідно до Довідок про доставку електронного документу до електронного кабінету, отримав і ухвалу без руху, і супровідний лист 20.08.2024, відповідно о 4:45:30 та об 11:02:37., тобто скаржник був обізнаний про існування ухвали без руху та необхідності її виконання.
Відповідно до частини шостої та сьомої статті 357 ЦПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала.
У відповідності до п.6 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст.129 Конституції України.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. При цьому, Європейський суд з прав людини зазначив, що немає доправосуддя, якщо заявники зацікавленості у розгляді їхньої справи.
Станом на 29 лисстопада 2024 року Управління соціальногозахистунаселенняСелидівської міськоїрадине надало доказів сплати судового збору, та доказів направлення апеляційної скарги відповідачу, отже, заявник, звернувшись із апеляційною скаргою та отримавши ухвалу без руху, яку необхідно виконати, сплативши судовий збір та надавши докази направлення копії апеляційної скарги відповідачу по справі, протягом тривалого часу з 20.08.2024 по 29.11.2024 не усунуло недоліки апеляційної скарги, судовий збір не сплатив, тобто не виявив належної зацікавленості у розгляді справи, що вказує на відсутність зацікавленості у вирішенні спору по суті.
Відповідно до положень ст.ст.185, 357 ЦПК України в разі невиконання вимог ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений судом строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Таким чином, на підставі статті 357 ЦПК України апеляційну скаргу Управління соціальногозахистунаселенняСелидівської міськоїрадина заочнерішення Селидівськогоміського судуДонецької областівід 11липня 2024рокуслід визнати неподаною та повернути її скаржнику.
Одночасно суд має роз`яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України, Дніпровський апеляційний суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу позивача Управління соціальногозахисту населенняСелидівської міськоїради на заочне рішення Селидівського міського суду Донецької області від 11 липня 2024 року, у справі за позовом Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру отриманих коштів допомоги на дитину одинокій матері, визнати неподаною та повернути її скаржнику.
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному поряду до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді:
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123450559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Дніпровський апеляційний суд
Бондар Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні