Ухвала
від 03.12.2024 по справі 477/2731/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД

Миколаївської області

Справа №477/2731/24

Провадження №2/477/1410/24

УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

03 грудня 2024 року м. Миколаїв

Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Семенова Л.М., розглянувши клопотання представника відповідача Приватного підприємства Фірма «Сідкорн Смоляк Олени Анатоліївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,

ВСТАНОВИВ:

28 жовтня 2024 року позивачем ОСОБА_1 подано до Жовтневого районного суду Миколаївської області позов до Приватного підприємства Фірма «Сідкорн» про стягнення заборгованості з орендної плати та відшкодування моральної шкоди, у якому позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість з орендної плати у розмірі 104994,15 грн. (без врахування податків та обов`язкових платежів), інфляційні витрати у розмірі 5841,47 грн., три проценти річних у сумі 2076,78 грн., а всього 112912,40 грн. станом на 25 жовтня 2024 року, а також відшкодування моральної шкоди у розмірі 7000 грн. Загалом просить стягнути з відповідача 119912,40 грн. та витрати на судовий збір.

Ухвалою від 29 жовтня 2024 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання у справі на 03 грудня 2024 року.

02 грудня 2024 року до суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_2 , подане через систему «Електронний суд» 28 листопада 2024 року, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.

Обгрунтовуючи заявлене клопотання, представник відповідача посилається на ту обставину, що через воєнний стан та значну територіальну віддаленість її робочого місця від місцезнаходження Жовтневого районного суду Миколаївської області, вона не зможе з`явитись в судове засідання до зазначеного суду, однак бажає приймати участь в судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи у межах заявленого клопотання, суд дійшов висновку про його задоволення, виходячи з наступного.

Зі змісту статті 212 ЦПК України слідує, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до цього Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Зважаючи, що представник відповідача не має можливості прибути до Жовтневого районного суду Миколаївської області в судове засідання, а також для забезпечення дотримання процесуальних прав представника відповідача, вказане клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтею 212 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника відповідача адвоката Смоляк Олени Анатоліївни про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції - задовольнити.

Судові засідання у справі проводити в режимі відеоконференції за участю представника відповідача ОСОБА_2 за допомогою власних технічних засобів у системі ВКЗ за посиланням:.https://vkz.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М.Семенова

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123464540
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —477/2731/24

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Семенова Л. М.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Семенова Л. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Семенова Л. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Семенова Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні