Справа №766/15557/24
н/п 1-кс/766/9905/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Відділення поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Олешківської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12024231080000703 від 29.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України,
встановила:
Слідчий за погодженням з прокурором звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий інформації, яка перебуває у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: доступ до інформації, для підтвердження та/або спростування факту звернення громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради, в період часу з 17.07.2024 по теперішній час, зокрема отримання інформації з проводу діагнозу, в якому режимі останній проходив лікування (стаціонарний, амбулаторний чи інший), точного періоду перебування на лікуванні, зазначивши дату та час коли звернувся і коли був виписаний, якщо звертався за направленням, то вказати ким направлення було виписане.
Обґрунтування клопотання:
Досудовим розслідуванням встановлено, 28.08.2024 до ЧЧ Відділення поліції №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області надійшли матеріали від начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , будучи оповіщеним про необхідність явки 20.07.2024 року для відправлення у військову частину (про що отримав повістку), а також про кримінальну відповідальність за неявку, за викликом не прибув, про причини неявки до теперішнього часу не повідомив.
Вказаний факт 29.08.2024 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024231080000703 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 336 КК України, а саме ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
В ході досудового розслідування та проведення всіх можливих слідчих та оперативно розшукових дій, для повного та всебічного досудового розслідування, з метою отримання інформації та підтвердження факту звернення громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради, в період часу з 17.07.2024 по теперішній час, зокрема отримання інформації з проводу діагнозу, в якому режимі останній проходив лікування (стаціонарний, амбулаторний чи інший), точного періоду перебування на лікуванні, зазначивши дату та час коли звернувся і коли був виписаний, якщо звертався за направленням, то вказати ким направлення було виписане.
В подальшому, старший слідчим СВ Відділення поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 направлено запит в порядку ст. 40, 93 Кримінально-процесуального кодексу України до ІНФОРМАЦІЯ_4 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради.
05.09.2024 року отримано відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_4 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради, про те, що згідно вимог ст.ст. 39-1, 40 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров`я», пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити лікарську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці. Окрім того, зазначили, що підставою для надання доступу до запитуваної інформації є ухвала слідчого судді.
Згідно із вимогами ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи до уваги викладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відомості стосовно особи, причетної до вчинення зазначеного кримінального правопорушення та обставин вчиненого злочину знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_4 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою отримання інформації та підтвердження факту звернення громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради, в період часу з 17.07.2024 по теперішній час, зокрема отримання інформації з проводу діагнозу, в якому режимі останній проходив лікування (стаціонарний, амбулаторний чи інший), точного періоду перебування на лікуванні, зазначивши дату та час коли звернувся і коли був виписаний, якщо звертався за направленням, то вказати ким направлення було виписане.
В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію не видається за можливе.
Доводи сторін у справі.
Слідчий в судове засідання не з`явилася, просила, суд розглядати справу у її відсутності.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради у судове засідання не викликався на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Мотивація суду:
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є не обґрунтованим, внаслідок чого не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів визначені частиною 2 ст. 160 КПК України, відповідно до якої у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
В порушення вимог статті 159 КПК України, слідчий просить надати доступ до «інформації», а не до речей і документів. Більш того, як вбачається з прохальної частини клопотання, слідчий просить надати доступ до «інформації», яка міститься в невизначеному колі документів, а тому не може бути предметом доступу.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом
Главою 15 КПК України регламентуються питання, пов`язані із порядком надання слідчим суддею, судом тимчасового доступу до речей і документів особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Слідчим у своєму клопотанні не наведено норм процесуального законодавства, які б визначали повноваження слідчого судді на зобов`язання будь яких осіб, у володінні яких знаходяться речі і документи, вчиняти певні дії за результатами виконання ухвали суду, слідчого судді про доступ до речей і документів.
Крім того, слідчий суддя зазначає, що доступ надається до речей і документів, які вже створені та які вже є в наявності у особи, яка ними володіє. Тому слідчим суддею або судом не може бути надано доступ до речей і документів, які мають бути створені у майбутньому або мають створюватися на виконання ухвали про надання такого доступу.
Крім того, у порушення вимог п.2 ч.2 ст.160 КПК України не зазначена правова кваліфікація кримінального правопорушення, а тільки норма кримінального закону - ст. 336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період), тоді як вказана норма передбачає кілька видів правопорушень.
Зазначення кваліфікації кримінального правопорушення має суттєве значення, оскільки дає можливість слідчому судді визначити чи мають відношення речі та документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ, до вказаного кримінального провадження.
Крім того, в порушення вимог п. 5 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні не обґрунтовано значення для кримінального провадження витребуваних документів, а тільки загальною фразою зазначено таку необхідність, а саме: що інформація, до якої просить надати доступ слідчий, має «суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні».
Більше того, слідчим дуже узагальнено, нечітко та незрозуміло сформульовано мету тимчасового доступу до документів: «з метою отримання інформації та підтвердження факту звернення громадянином України ОСОБА_5 » до медичного закладу. Однак, слідчим у клопотанні не зазначено причинно-наслідкового зв`язку між отриманою у медичному закладі інформацією та обставинами правопорушення. Незрозуміло підтвердження чи спростування яких обставин та чиїх протиправних дій слідчий вважає за потрібне отримати шляхом тимчасового доступу до речей і документів.
Підсумовуючи зміст клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання за своїм змістом є набором загальних фраз та цитуванням норм КПК України, які визначають певні поняття, пов`язані з тимчасовим доступом, та вимоги, які слідчий при зверненні із клопотанням про тимчасовий доступ повинен виконувати, а не цитувати.
Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчий у своєму клопотанні не зазначив до яких саме речей і документів просить надати тимчасовий доступ, а також не навів визначених законом доводів того, що ці речі та документи, до яких просить надати доступ слідчий, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене у мотивувальній частині ухвали, на підставі ст.163 КПК України слідчий суддя -
постановила:
Відмовити слідчому СВ Відділення поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області ОСОБА_3 у тимчасовому доступі до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024231080000703 від 29.08.2024, володільцем яких є комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Херсонської міської ради.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123469869 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Черниш О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні