Ухвала
від 03.12.2024 по справі 308/13526/24
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа № 308/13526/24

головуючий у суді І інстанції Притула Н.Г.

провадження № 22-ц/824/18687/2024

суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Мостова Г.І.

УХВАЛА

03 грудня 2024 року м. Київ

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Київського апеляційного суду Мостова Г.І., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2024 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до Компанії «KIWI. COM» s.r.o., Авіакомпанії «Wizz Air Hungary Ltd», Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» про стягнення моральної шкоди, -

в с т а н о в и в :

Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2024 року позовну заяву ОСОБА_1 повернуто позивачу.

Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 з використанням підсистеми «Електронний суд», подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 04 липня 2024 року та направити справу для продовження розгляду до Шевченківського районного суду міста Києва.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття апеляційного провадження, апеляційний суд враховує таке.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Відповідно до положень частини 7 статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини 6 статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Згідно частини 6 статті 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Як вбачається з поданої апеляційної скарги, ОСОБА_1 долучає квитанції про доставку апеляційної скарги до Електронного кабінету користувача ЄСІТС: - відповідача Авіакомпанії «Wizz AirHungary Ltd»;

- відповідача АТ КБ «ПриватБанк».

Підтвердження надсилання апеляційної скарги відповідачу Компанії «KIWI. COM» s.r.o. в додатках до апеляційної скарги відсутнє.

Разом з тим, до апеляційної скарги, відповідно до переліку додатків, ОСОБА_1 долучає копію апеляційної скарги.

У тексті апеляційної скарги зазначає, що у разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд самостійно надсилає такому учаснику справи судові виклики і повідомлення у паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Апеляційний суд звертає увагу, що Компанія «KIWI. COM» s.r.o. зареєстрована за адресою: 625 00, Kiwi.com s.r.o., Palachovonamesti 4, Brno, CzechRepublic, номер платника податків CZ29352886, тобто не є юридичною особою зареєстрованою за законодавством України.

А тому, відповідно до частини 6 статті 14 ЦПК України, на неї не покладається обов`язок реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Отже, відповідно до пункту 2 частини 7 статті 43 ЦПК України обов`язок направлення документів, у разі відсутності в учасника справи електронного кабінету,у паперовій формі листом з описом вкладенняу цьому випадку покладається на скаржника.

Таким чином, апелянту необхідно надати підтвердження надсилання апеляційної скарги у паперовій формі листом з описом вкладення відповідачу Компанії «KIWI. COM» s.r.o., оскільки відповідач не має обов`язку реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Відповідно до частини 2 статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків, а саме: надання підтвердження направлення апеляційної скарги іншим учасникам.

Керуючись статтями 357 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2024 року залишити без руху та встановити строк десять днів з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.

Не виконання вимог цієї ухвали є підставою для повернення апеляційної скарги особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г.І. Мостова

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123477087
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —308/13526/24

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні