Ухвала
від 02.12.2024 по справі 645/6010/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про прийняття до свого провадження та

залишення позовної заяви без руху

02 грудня 2024 року

м. Харків

Справа № 645/6010/24

Провадження № 2/638/7432/24

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі головуючої судді Яковлевої В.М., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Четверта Харківська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення,

у с т а н о в и в:

08 жовтня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом до Харківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Четверта Харківська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення.

Ухвалою судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 28 жовтня 2024 року вищевказану цивільну справу передано на розгляд до Дзержинського районного суду м. Харкова за підсудністю.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 листопада 2024 року, визначено головуючого суддю (суддю-доповідача) Яковлеву В.М.

Матеріали справи передані в провадження судді Яковлевої В.М. 29 листопада 2024 року.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить такого висновку.

Конституцією України закріпленоправо кожногона судовийзахист (стаття55)та передбачено,що юрисдикціясудів поширюєтьсяна всіправовідносини,що виникаютьу державі(стаття124),а статтею18Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, передбачених статтею 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір - це грошова сума, що сплачується особою, яка звертається до суду. Розмір судового збору визначається законом і залежить від об`єктивних ознак позову (заяви), з яких правовідносин він виник і який предмет позову. Умови сплати судового збору однакові і рівні для всіх позивачів, а пільги щодо його сплати передбачені безпосередньо законом.

Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.

Відповідно до вимог частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою у розмірі 0.4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028.00 грн.

До позовної заяви позивачем хоча і додано документ, що підтверджує сплату судового збору в сумі 1211.20 грн., однак зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення. За таких обставин, сума сплаченого судового збору не відповідає розміру, який підлягає сплаті відповідно до вимог чинного законодавства.

Оскільки позивачем сплачено суму судового збору лише щодо однієї позовної вимоги немайнового характеру, суд зазначає, що підлягає сплаті ще сума судового збору щодо двох вимог немайнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною третьою статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме, подати до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Керуючись статтями 185, 260 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 доХарківської міськоїради,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог:Четверта Харківськаміська державнанотаріальна конторапро встановленняфакту,що маєюридичне значення - прийняти до свого провадження.

Позовну заяву ОСОБА_1 доХарківської міськоїради,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог:Четверта Харківськаміська державнанотаріальна конторапро встановленняфакту,що маєюридичне значення- залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунення встановлених судом недоліків позовної заяви у строк не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/ на Офіційному вебпорталі судової влади України.

Суддя В. М. Яковлева

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123481890
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —645/6010/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні