Ухвала
від 17.01.2025 по справі 645/6010/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2025 року

м. Харків

Справа № 645/6010/24

Провадження № 2/638/2170/25

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі судді Яковлевої В.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Четверта Харківська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення,

у с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом до Харківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Четверта Харківська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення.

Ухвалою судді Фрунзенського районного суду м. Харкова від 28 жовтня 2024 року вищевказану цивільну справу передано на розгляд до Дзержинського районного суду м. Харкова за підсудністю.

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 17 грудня 2024 року заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Розгляд справи призначено на 17 лютого 2025 року о 10 годині 30 хвилин.

Заява мотивована тим, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 являється дочкою ОСОБА_2 , 1936 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 . 27 листопада 1974 року ОСОБА_2 та членам його родини: дружині ОСОБА_3 та дочці ОСОБА_1 надано двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 27.5 кв. м. З цього часу позивач разом зі своїми батьками проживала у вищевказаній квартирі. 04 травня 1971 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було зареєстровано шлюб, після реєстрації одруження ОСОБА_2 змінив своє прізвище « ОСОБА_4 » на прізвище дружини « ОСОБА_5 », однак документи після одруження не змінив та за документами все життя мав прізвище « ОСОБА_4 ». Після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем його майна була його дружина ОСОБА_3 , яка прийняла спадщину після померлого чоловіка, оскільки постійно проживала зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, але так і не оформила своїх спадкових прав до смерті. У лютому 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Четвертої Харківської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті її померлих батьків, однак отримала постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв`язку з відсудністю документів, які б підтверджували родинний зв`язок між нею - позивачем та ОСОБА_2 та документів на підтвердження факту, що померлий ОСОБА_2 є чоловіком ОСОБА_3 . Тому, просить суд, заявлені вимоги задовольнити.

Суд вивчивши матеріали справи приходить наступного висновку.

Статтею 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Статтею 80 ЦПК України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною другою статті 78ЦПК України передбачено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до частини другої, шостої статті 95ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

З огляду на вищевикладене, з метою дослідження, оцінки в сукупності та взаємозв`язку з іншими наявними у справі доказами, з метою встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати відповідні докази для огляду у судовому засіданні.

Частинами першою та другою статті 8 Закону України «Про нотаріат» визначено, що нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.

Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.

Обов`язок дотримання нотаріальної таємниці поширюється також на осіб, яким про вчинені нотаріальні дії стало відомо у зв`язку з виконанням ними службових обов`язків чи іншої роботи, на осіб, залучених для вчинення нотаріальних дій у якості свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості, що становлять предмет нотаріальної таємниці.

Особи, винні в порушенні нотаріальної таємниці, несуть відповідальність у порядку, встановленому законом.

Подання нотаріусом в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», інформації центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, не є порушенням нотаріальної таємниці.

Нотаріус не несе дисциплінарної, адміністративної, цивільно - правової та кримінальної відповідальності за подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, інформації про фінансову операцію, навіть якщо такими діями завдано шкоди юридичним або фізичним особам, та за інші дії, якщо він діяв у межах виконання Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. У разі смерті особи чи визнання її померлою такі довідки видаються спадкоємцям померлого. У разі визнання особи безвісно відсутньою опікун, призначений для охорони майна безвісно відсутнього, має право отримувати довідки про вчинені нотаріальні дії, якщо це необхідно для збереження майна, над яким встановлена опіка.

Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів до судового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження Національному агентству з питань запобігання корупції на його письмовий запит, здійснений з метою виконання повноважень, визначених Законом України «Про запобігання корупції».

Витяг зі Спадкового реєстру про наявність складеного заповіту видається тільки заповідачу, а після смерті заповідача - будь-якій особі, яка пред`явила свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті заповідача (одного із заповідачів).

Згідно з вимогами статті 12 ЦПК України, яка також покладає і на суд певні обов`язки зі створення для сторін змагального процесу, суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи: роз`яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов`язки, попереджає про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

При дослідженні матеріалів справи судом встановлено, що для повного та всебічного розгляду справи необхідно дослідити інформацію щодо прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , 1936 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З оглядуна викладенета зметою повного,всебічного з`ясуванняобставин справи,і ухваленнязаконного імотивованого рішення,суд вважаєнеобхідним витребуватиіз ЧетвертоїХарківської міськоїдержавної нотаріальноїконтори інформаційну довідку, витяг зі Спадкового реєстру та належним чином посвідчені копії спадкових справ про прийняття спадщини, заведених після смерті ОСОБА_2 , 1936 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Витребувані докази мають значення для встановлення наявності або відсутність обставин (фактів), якими заявник обґрунтовує свої заявлені вимоги.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 76, 258 - 261, 294, 353 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Витребувати з Четвертої Харківськоїміської державноїнотаріальної контори (місцезнаходження: вул. Біблика, буд. 57, м. Харків, 61089, тел. + 38-057-293-40-74, e-mail: info_4@khm.kh.notary.gov.ua) Інформаційну довідку із Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) та Інформаційну довідку із Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) стосовно ОСОБА_2 , 1936 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Витребувати з Четвертої Харківськоїміської державноїнотаріальної контори (місцезнаходження:вул.Біблика,буд.57,м.Харків,61089,тел.+38-057-293-40-74,e-mail:info_4@khm.kh.notary.gov.ua)належним чиномзасвідчену копіюматеріалів спадковоїсправи ОСОБА_2 , 1936 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Копію ухвали для її виконання направити до Четвертої Харківськоїміської державноїнотаріальної контори (місцезнаходження: вул. Біблика, буд. 57, м. Харків, 61089, тел. + 38-057-293-40-74, e-mail: info_4@khm.kh.notary.gov.ua).

Встановити строк виконання ухвали до 10 лютого 2025 року.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/на Офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено 17 січня 2025 року.

Суддя В. М. Яковлева

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124480952
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —645/6010/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Спесивцев О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні