Справа № 510/2588/24
Провадження № 2-а/510/22/24
У Х В А Л А
04.12.24 р.
Суддя Ренійського районного суду Одеської області Дудник В.І.,
розглядаючи матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання постанови неправомірною та її скасування,-
В С Т А Н О В И В
Позивач ОСОБА_1 ,діючий черезсвого представника адвокатаЧернієнко О.В.,звернувся досуду ізадміністративним позовомдо ІНФОРМАЦІЯ_1 із вимогами про визнання постанови від 30.07.2024р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210 КУпАП та призначення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 25500 грн. неправомірною та її скасування.
В ході розгляду матеріалів позовної заяви суддею було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 КАС України).
Перевіривши наявність передумов та існування правових підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, визначених ст. 171 КАС України, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктами 5 та 8 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують зазначені обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, у тексті позовної заяви позивача було вказано, що постановою командира 2 відділення охорони 3 взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодшого сержанта ОСОБА_2 від 30.07.2024р. позивача ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КпАП України та призначено штраф в розмірі 25500 грн. У прохальній частині позову представник позивача відповідно просить скасувати постанову командира 2 відділення охорони 3 взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 молодшого сержанта ОСОБА_2 від 30.07.2024р., якою позивача ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 25500 грн., і закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.
Натомість, до адміністративного позову був доданий письмовий доказ постанова №65 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП від 30.07.2024р., яка була винесена ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковником ОСОБА_3 відносно ОСОБА_1 із призначенням штрафу 25500 грн. в доход держави.
Таким чином, вимоги, викладені в адміністративному позові не відповідають письмовому доказу, що був доданий до цього позову.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачу строк для їх усунення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 169, 241 та 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В
Адміністративну позовнузаяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання постановинеправомірною таїї скасування - залишити безруху.
Встановити позивачу (його представнику) строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали, протягом п`яти днів з дати отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Вячеслав ДУДНИК
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 123485631 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Ренійський районний суд Одеської області
Дудник В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні