Рішення
від 02.12.2024 по справі 641/702/22
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Провадження № 2/641/160/2024 Справа № 641/702/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2024 року м. Харків

Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - Чайка І.В.,

за участю секретаря - Шумейко С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Комінтернівського районного суду м. Харкова в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 641/702/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Управління служб у справах дітей департаменту праці та соціального захисту Харківської міської ради, Служба у справах дітей виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради, орган у справах дітей Адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, Служба у справах дітей та сім`ї Печерської районної в м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною і визначення способу участі у вихованні і спілкуванні з неповнолітньою дитиною, -

ВСТАНОВИВ:

До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею.

Позивач в своєму позові, з урахуванням його уточнень просить:

1)зобов`язати ОСОБА_3 усунути перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні з донькою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

2)визначити наступні способи участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з донькою ОСОБА_4 :

-о 10:00 годині кожної суботи щотижня, зустрічатись із донькою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з передачею її за місцем проживання, перебування, реєстрації доньки (біля під`їзду (воріт, хвіртки) будинку де перебуває донька) з правом прогулюватись з нею, відвідувати дитячі розважальні заклади, спортивні заклади і т.д. та ночівлі вдома у ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 або за іншим місцем проживання актуальним на час здійснення побачення, з поверненням доньки до матері до 18:00 години наступного дня з передачею її за місцем проживання, перебування, реєстрації доньки (біля під`їзду (воріт, хвіртки) будинку де перебувала донька;

-проводити спільний відпочинок з донькою протягом 14 днів на рік;

-необмежене спілкування з дитиною особисто, засобами: телефонного, поштового, електронного та інших способів зв`язку;

3)зобов`язати ОСОБА_3 :

-повідомляти ОСОБА_1 про зміну місця проживання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом 3 календарних днів з моменту здійснення такого шляхом направлення смс повідомлень та електронних повідомлень у месенджері Viber або у будь-якому іншому за номером телефону НОМЕР_1 ;

-передавати ОСОБА_1 доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , о 10:00 годині кожної суботи щотижня за місцем проживання, перебування, реєстрації доньки (біля під`їзду (воріт, хвіртки) будинку де перебуває донька) повідомивши ОСОБА_1 кожного разу до 12:00 години п`ятниці про місцезнаходження доньки, в разі перебування доньки не за місцем реєстрації/проживання, передавати доньку біля під`їзду (воріт, хвіртки) будинку де вона перебуває, на вулиці в одязі відповідно до пори року та погоди.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначає, що з 17.02.2018 року з відповідачкою по справі він перебував у шлюбі. Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 04.10.2021 року по справі № 641/6675/21 шлюб між позивачем та відповідачкою було розірвано. Від шлюбу сторони мають малолітню доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з відповідачкою. Позивач зазначає, що відповідач позбавила його можливості спілкуватися з донькою і перешкоджає йому в реалізації батьківських прав та обов`язків, позбавила його можливості бачитись з дитиною, перешкоджає у спілкуванні та побаченнях з дитиною, не надає позивачу жодної інформації щодо стану здоров`я дитини, її розвитку тощо. Самостійно позивач з відповідачем не дійшли згоди щодо визначення способу участі батька у вихованні доньки, тому для вирішення спірного питання він змушений звернутись з даним позовом до суду.

Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 14.02.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Проте у зв`язку із введенням в Україні з 24.02.2022 року воєнного стану та веденням бойових дій на території Харківської області розгляд справи у судовому не відбувся. На виконання розпорядження голови Верховного Суду № 4/0/9-22 від 10.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» справу 21.04.2022 року передано до Ленінського районного суду м. Полтави. Однак цивільна справа до провадження Ленінського районного суду м. Полтави не приймалась, що зафіксовано актом від 21.04.2022 року № 1/22. Розпорядженням голови Верховного Суду від 17.11.2022 року № 65 «Про відновлення територіальної підсудності судових справ окремих судів м. Харкова та Харківської області» 23.11.2022 року відновлено територіальну підсудність Комінтернівського районного суду м. Харкова. 12.12. 2022 року справу повернуто з Ленінського районного суду м. Полтави до Комінтернівського районного суду м. Харкова та передано для подальшого розгляду судді Чайка І.В. 20.12.2022 року.

Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 27.12.2022 року призначено судове засідання по справі.

Представником відповідача - адвокатом Гронь М.А. подано відзив на позовну заяву, з якого вбачається, що відповідач не заперечує проти участі позивача у вихованні їх спільної доньки, але вважає що спосіб участі, запропонований позивачем, є не прийнятним з огляду на наступне. З часу подання позивачем відповідного позову й до теперішнього часу істотним чином змінилися обставини цієї справи, перш за все, що пов?язані обстановкою у країні та у місті Харкові відповідно. Відповідач разом з донькою була вимушена евакуюватися до м. Дніпро, де працювала та проживала разом з донькою. Також зазначив, що погіршилося ставлення позивача до виконання його батьківських обов`язків, а саме це стосується виконання позивачем майнових обов?язків на матеріальне забезпечення та розвиток його доньки. Увесь час з моменту розірвання шлюбу позивач ухилявся від сплати аліментів на дитину, тому відповідач була вимушена звернутися до суду з відповідною заявою. Судовим наказом Ленінського районного суду м. Полтава від 20.10.2022 у справі № 553/4210/22 стягнуто з позивача щомісячно аліменти на дитину починаючи з 13 вересня 2022 і до досягнення донькою повноліття. Однак, добровільно від виконування вказаного судового наказу позивач ухиляється, чим ставить відповідача й свою доньку у скрутне матеріальне становище у такі важкі часи. Про байдуже ставлення до дитини також може вказувати зневажливе ставлення до її матері. Також слід враховувати, що дитині наразі три роки й майже рік з них дитина не бачила батька та навіть майже не впізнає його на світлинах. Це може свідчити про те, що між дитиною та батьком відсутній стійкий психологічний зв`язок і дитина, з огляду на її вік і тривале проживання з матір`ю, повноцінно не сприймає позивача як батька. З метою врахування інтересів дитини відповідач вважає, що для налагодження довірчих відносин між батьком та донькою потрібен час, протягом якого буде поступово налагоджуватись спілкування та формуватися емоційна прихильність доньки до батька. Натомість проведення зустрічей без присутності матері може негативно вплинути на психоемоційний стан дитини, а отже може завдати шкоди її інтересам. У зв`язку з вищевикладеними обставинами відповідач просить встановити наступний графік спілкування батька з донькою:

-кожної першої та третьої суботи місяця з 14:00 години до 19:00 години батько проводить час з донькою у громадських місцях у місті її проживання (перебування) у присутності матері ОСОБА_5 ;

-кожної другої неділі місяця з 14:00 години до 19:00 години батько проводить час з донькою у громадських місцях у місті її проживання (перебування) у присутності матері ОСОБА_6 ;

-у будь-який день за попереднім узгодженням з матір`ю доньки місця побачення, його часу та тривалості батько проводить час з донькою у присутності матері ОСОБА_3 ;

-спільний відпочинок доньки з батьком у літній період до 14 днів за бажанням дитини.

-необмежене спілкування з дитиною особисто, засобами: телефонного, поштового, електронного та іншого способу зв?язку (Viber, Skype тощо). У разі хвороби дитини, якщо це припадає на день зустрічі, зустріч підлягає перенесенню на іншу погоджену з батьком дату, враховуючи інтереси доньки, її стану здоров?я та потреби у повноцінному розвитку відповідно до віку дитини.

Ухвалою суду від 06.04.2023 року задоволено клопотання представника позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Ухвалою суду від 13.06.2023 року задоволено клопотання позивача про залучення третьої особи. Залучено виконавчий комітет Подільської районної у м. Полтаві ради, в якості третьої особи до участі у справі за вищевказаним позовом.

Ухвалою суду від 02.08.2023 року задоволено клопотання представника відповідача про залучення третьої особи. Залучено управління-орган у справах дітей адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, в якості третьої особи до участі у справі за вищевказаним позовом.

21.02.2024 року представником відповідача подано клопотання про залучення служби у справах дітей та сім`ї Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, в якості третьої особи до участі у справі за вищевказаним позовом. В обгрунтування клопотання зазначив, що на теперішній час відповідач разом з донькою проживають у м. Києві, а тому управління-орган у справах дітей адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради не може вважатися належною третьою особою у вказаній цивільній справі.

Ухвалою суду від 21.02.2024 року задоволено клопотання представника відповідача про залучення третьої особи. Залучено службу у справах дітей та сім`ї Печерської районної у м. Києві державної адміністрації, в якості третьої особи до участі у справі за вищевказаним позовом.

Ухвалою суду від 17.09.2024 року задоволено клопотання представника відповідача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції.

18.09.2024 року Службою у справах дітей та сім`ї Печерської районної у м. Києві державної адміністрації надано висновок щодо визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною.

У судовому засіданні представник позивача - адвокат Павлюк І.О. позов підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.

Представник відповідача адвокат Гронь М.А. у судовому засіданні зазначив, що відповідач не заперечує проти спілкування дитини з батьком, проте вважає що спосіб участі запропонований позивачем суперечить інтересам дитини.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні зазначила, що не заперечує проти участі позивача у вихованні та спілкуванні з дитиною, але вважає, що з урахуванням інтересів дитини, спілкування дитини з батьком можливо у її присутності. Зазначила, що донька останній раз бачила батька ще до війни, належної участі у вихованні та спілкуванні з дитиною він не приймає. Дитина повністю перебуває на утриманні матері, жодної допомоги, окрім аліментів, раніше присуджених на утримання дитини, від відповідача немає.

Представник третьої особи - виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтава раді в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. При винесенні рішення покладався на розсуд суду.

Представник третьої особи - Служби у справах дітей та сім`ї Печерської районної у м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив винести рішення з урахуванням інтересів дитини.

Представник третьої особи - Управління служб у справах дітей департаменту праці та соціального захисту Харківської міської ради в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Представник третьої особи - Орган у справах дітей адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та її представника, дослідивши письмові докази у справі, приходить до наступного.

Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з приписами ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч. 1 ст. 4 ЦПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого повторно 02.02.2022 Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м. Харків), батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 04.10.2021 року по справі № 641/6675/17 шлюб між позивачем та відповідачкою було розірвано.

Після розірвання шлюбу дитина проживає з матір`ю, тобто з відповідачем по справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов`язків батьків і дітей, інших членів сім`ї та родичів визначений Сімейним кодексом України.

Одним із завдань сімейного законодавства є регулювання сімейних відносин з метою забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку (ст. 1 СК України).

Згідно з частиною першою статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно із ст. 3, 9, 18 Конвенції про права дитини, дитина має право регулярно підтримувати особисті стосунки й прямі контакти з обома батьками та їх рідними. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Приписами ст. 141 СК України визначено, що мати та батько мають рівні права та обов`язки по відношенню до дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Обов`язок батьків виховувати дитину, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний, моральний розвиток, утримувати дитину до досягнення нею повноліття внормований статтею 150 СК України.

Згідно з ч. 1 ст. 151 СК України батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

У відповідності до ст. 153 СК України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою незалежно від проживання або перебування кожного із них.

Відповідно до ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, що проживає окремо від дитини, зобов`язаний приймати участь в її вихованні та має право на особисте спілкування з нею. Крім того, той з батьків, з ким проживає дитини, не має права чинити перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та приймати участь у її вихованні.

Відповідно до змісту ст. 159 СК України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. І тоді суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини шляхом встановлення періодичності чи систематичності побачень, можливості спільного відпочинку.

Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Згідно із ст. 11, 15 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини. Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

За усталеною практикою Європейського суду з прав людини при визначенні найкращих інтересів дитини у кожній конкретній справі необхідно враховувати два аспекти: по-перше, інтересам дитини найкраще відповідає збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я є особливо непридатною або неблагополучною; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагонадійним.

При цьому, права батьків і дітей, які засновані на спорідненості, становлять основоположну складову сімейного життя, а заходи національних органів, спрямовані перешкодити реалізації цих прав, є втручанням у права, гарантовані ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. 49 рішення ЄСПЛ від 07.12.2006 у справі «Хант проти України» та п. 47 рішення ЄСПЛ від 18.12.2008 у справі «Савіни проти України»).

У рішенні від 07.12.2006 у справі «Хант проти України» ЄСПЛ також наголосив, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків.

Висновком Служби у справах дітей та сім`ї Печерської районної у м. Києві державної адміністрації рекомендовано визначити наступний спосіб участі батька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вихованні дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :

- кожну першу та третю суботу щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год., без присутності матері;

- кожну другу та четверту неділю щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год., без присутності матері. Батько повинен забирати доньку за місцем проживання матері та повертати малолітню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем проживання матері ОСОБА_6 .

Також, зі змісту акту обстеження умов проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наданого Службою у справах дітей та сім`ї Печерської районної в м. Києві державної адміністрації, вбачається, що дитина проживає разом з матір`ю ОСОБА_3 у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 . Житло розміщене на шостому поверсі 9 поверхвого будинку, складається з двох кімнат. Квартира світла та простора, обладнана необхідними меблями та побутовою технікою, із всіма комунальними зручностями. Також для дитини обладнане місце для відпочинку та проведення дозвілля. В наявності велика кількість одягу, взяття, іграшок тощо. Між матір`ю та донькою дружні та довірливі відносини. Також зазначено, що мати дитини пояснила, що не заперечує проти зустрічей ОСОБА_1 з донькою, але виключно у її присутності, на короткі проміжки часу.

Суд, встановлюючи спосіб та час участі батька у спілкуванні з донькою, враховує вік дитини, якій наразі 5 років, та ту обставину, що тривалий проміжок часу, а саме більше трьох років дитина майже не спілкувалася з батьком, та для відновлення між ними стосунків необхідний час.

У той же час, безпосередня участь позивача у вихованні доньки, регулярне спілкування між ними не лише забезпечить реалізацію батьківських прав та виконання батьківських обов`язків позивача, а насамперед буде повністю відповідати інтересам дитини, сприяти її повноцінному вихованню та гармонійному розвитку як особистості.

При цьому, відповідачка, як мати, з якою дитина проживає постійно, не повинна перешкоджати спілкуванню позивача з донькою, а сприяти налагодженню їх особистого спілкування, підтримувати у дитини нормальний психологічний стан і не допускати формування у дитини негативного ставлення до батька.

Дитина є найбільш вразливою стороною під час будь-яких сімейних конфліктів, оскільки на її долю випадає найбільше страждань та втрат. Судовий розгляд сімейних спорів, в яких зачіпаються інтереси дитини, є особливо складним, оскільки вйого процесі вирішуються не просто спірні питання між батьками та іншими особами, а визначається доля дитини.

На теперішній час зв`язок батька з донькою практично відсутній, з моменту останнього повноцінного спілкування пройшов вже достатньо великий проміжок часу, цей факт підтверджується обставинами справи, документами, що були надані суду, а також поясненнями учасників справи.

З урахуванням вищевказаних обставин, інтересів дитини, з метою забезпечення справедливої рівноваги між правами та інтересами сторін і дитини, підтримання її нормального психологічного стану, суд вважає за необхідне визначити до досягнення дитиною семи років такий спосіб участі у її вихованні позивачем, що буде найменш психологічно травматичним для дитини та саме в присутності матері.

Водночас суд враховує, що право батька на вільне спілкування з дитиною захищене законом. У матеріалах справи відсутні відомості про особу батька, які беззаперечно свідчили б про підстави для обмеження права батька у спілкуванні з донькою через шкоду такого спілкування інтересам дитини, тому суд вважає за можливе надати позивачу можливість участі у спілкуванні з дитиною після досягнення нею семи років без присутності матері.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 3, 12, 13, 19, 23, 76-83, 89, 247, 258-259, 263-265 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Управління служб у справах дітей департаменту праці та соціального захисту Харківської міської ради, Служба у справах дітей виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради, орган у справах дітей Адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, Служба у справах дітей та сім`ї Печерської районної в м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі батька у вихованні дитини - задовольнити частково.

Зобов`язати ОСОБА_3 усунути перешкоди ОСОБА_1 у спілкуванні з донькою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

Визначити наступні способи участі батька - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вихованні та спілкуванні з донькою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з дня набрання рішенням суду законної сили та до 03.03.2026 року, в присутності матері - ОСОБА_3 , а саме:

- кожну першу та третю суботу щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год.;

- кожну другу та четверту неділю щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год.;

- повідомляти ОСОБА_1 про зміну місця проживання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом 3 календарних днів з моменту здійснення такого шляхом направлення смс повідомлень та електронних повідомлень у месенджері Viber або у будь-якому іншому за номером телефону НОМЕР_1 ;

- необмежене спілкування з дитиною особисто, засобами: телефонного, поштового, електронного та іншого способу зв?язку (Viber, Skype тощо). У разі хвороби дитини, якщо це припадає на день зустрічі, зустріч підлягає перенесенню на іншу погоджену з батьком дату, враховуючи інтереси доньки, її стану здоров?я та потреби у повноцінному розвитку відповідно до віку дитини.

Визначити наступні способи участі батька - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вихованні та спілкуванні з донькою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 03.03.2026 року та до повноліття дитини без присутності матері - ОСОБА_3 , а саме:

- кожну першу та третю суботу щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год.;

- кожну другу та четверту неділю щомісяця з 10:00 год. до 18:00 год.;

- повідомляти ОСОБА_1 про зміну місця проживання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом 3 календарних днів з моменту здійснення такого шляхом направлення смс повідомлень та електронних повідомлень у месенджері Viber або у будь-якому іншому за номером телефону НОМЕР_1 ;

- спільний відпочинок доньки з батьком у літній період до 14 днів за бажанням дитини;

- необмежене спілкування з дитиною особисто, засобами: телефонного, поштового, електронного та іншого способу зв?язку (Viber, Skype тощо). У разі хвороби дитини, якщо це припадає на день зустрічі, зустріч підлягає перенесенню на іншу погоджену з батьком дату, враховуючи інтереси доньки, її стану здоров?я та потреби у повноцінному розвитку відповідно до віку дитини.

Батько повинен забирати доньку за місцем проживання матері та повертати малолітню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем проживання матері ОСОБА_6 .

В іншій частині в задоволенні позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .

Треті особи:

Управління служб у справах дітей департаменту праці та соціального захисту Харківської міської ради, місцезнаходження: м. Харків, вул. Чернишевського, 55, код ЄДРПОУ 26489104;

Служба у справах дітей виконавчого комітету Подільської районної у м. Полтаві ради, місцезнаходження: м. Полтава, вул. Гайового, 3, код ЄДРПОУ 05384710;

Орган у справах дітей адміністрації Соборного району Дніпровської міської ради, місцезнаходження: м. Дніпро, пл. Шевченко, 7, код ЄДПРОУ 23929260;

Служба у справах дітей та сім`ї Печерської районної в м. Києві державної адміністрації, місцезнаходження: м. Київ, вул. М. Омеляновича-Павленка, 15, код ЄДРПОУ 37401206.

Повний текст рішення виготовлений 04 грудня 2024 року.

Суддя І.В.Чайка

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено05.12.2024
Номер документу123489184
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —641/702/22

Рішення від 02.12.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Рішення від 02.12.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Постанова від 21.02.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Постанова від 21.02.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

Ухвала від 25.12.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 25.12.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 05.12.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Чайка І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні