465/5867/24
2-о/465/297/24
Ухвала
про відкладення розгляду справи
25.11.2024 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Кузь В.Я.
за участю секретаря судового засідання Савченко А.К.
в ході судового розгляду цивільної справи №465/5867/24 за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , за участі заінтересованих осіб - Франківської районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування, Служби у справах дітей Кам`янка - Бузької міської ради, Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" про усиновлення дитини, -
встановив:
Заявники звернулися до Франківського районного суду м. Львова із заявою про усиновлення дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вихованиці Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток".
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.07.2024р., справу передано судді Франківського районного суду м. Львова Мартинишин М.О.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.11.2024р., на підставі розпорядження керівника апарату Франківського районного суду м. Львова М. Турчак від 12.11.2024р. №383/Р, справу передано судді Франківського районного суду м. Львова Кузю В.Я.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 20.11.2024р. прийнято до провадження та призначено до судового розгляду цивільну справу №465/5867/24 на 25.11.2024р. на 11 год. 00 хв., визнано явку заявників та заінтересованих осіб обов`язковою в судове засідання та зобов`язано надати оригінали документів, які стосуються предмету заяви.
Разом з тим, в судове засідання, призначене на 25.11.2024р. на 11 год. 00 хв., представник Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" не прибув, через електронну пошту суду подано заяву про розгляд цивільної справи без участі комунального закладу.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.
За змістом п.3 ч.2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку окремого провадження.
Ч.1 ст.293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Відповідно до вимог ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Ч.2 ст.214 ЦПК України вказує на те, що головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
П.1 ч.5 ст.12 ЦПК України, суд, зберігаючи об"єктивність і неупередженість, керує ходом судового процесу.
У відповідності до п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Згідно з ст..ст. 43, 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Зокрема, відповідно до п.2 ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а відповідно до п.3 з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.
Як неодноразово наголошував в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Право на доступ до суду, закріплене у статті 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.
Відповідно до ч.1 ст.229 ЦПК України, суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.
У зв`язку з вищенаведеним, суд визнає безпідставною неявку представника Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" та вважає за доцільне відкласти розгляд справи, повторно визнати обов`язковою явку в судове засідання комунального закладу, для дачі пояснень з приводу обставин справи, та попередити про наслідки повторної неявки в судове засідання з подальшим вирішенням питання про застосування заходів процесуального примусу, передбачених ст.144 ЦПК України.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 143 ЦПК України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України, ухвала суду є однією із форм судового рішення.
Згідно із ст. 18 ЦПК України, судові рішення обов`язкові для всіх і підлягають вико-нанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповіда-льності, встановленої законом.
Керуючись статтями 43, 44, 143, 214, 223, 229, 258-259 ЦПК України, суд, -
постановив:
Визнати безпідставною неявку представника Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" (м. Львів, вул. Комаринця, буд. 2а, код ЄДРПОУ 01984369) в судове засідання, призначене на 25 листопада 2024 року на 11 год. 00 хв. у цивільній справі №465/5867/24.
Відкласти слухання справи за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , за участі заінтересованих осіб - Франківської районної адміністрації Львівської міської ради як органу опіки та піклування, Служби у справах дітей Кам`янка - Бузької міської ради, Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" про усиновлення дитини на 12 грудня 2024 року на 13 год. 20 хв.
Повторно визнати обов`язковою явку в судове засідання, яке відбудеться 12 грудня 2024 року об 13 год. 20 хв., представника Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток", для дачі пояснень з приводу предмету заяви, з наданням усіх оригіналів документів, що стосуюються дитини, про яку ставиться питання щодо її усиновленнч, які є у розпорядженні закладу, для огляду в судовому засіданні.
Попередити керівника Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини "Любисток" про наслідки невиконання судового рішення щодо явки в судове засідання представника та звернути увагу, що невиконання вимоги суду буде сприйняте як неповага до суду та умисне невиконання судового рішення, а відтак судом будуть вжиті відповідні заходи процесуального примусу, передбачені статтями 143 - 144 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. Кузь
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123500933 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні