Ухвала
про виправлення описки
24.01.2025 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Кузь В.Я.
за участю секретаря судового засідання Савченко А.К.
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові питання про випралення описки в короткому та повному текстах рішення Франківського районного суду м. Львова від 30.12.2024р. у цивільній справі №465/5867/24, -
встановив:
Рішенням Франківського районного суду м. Львова від 30.12.2024р. у цивільній справі №465/5867/24 оголошено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усиновлювачами ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , внесено зміни до актового запису № 1549 від 20 грудня 2018 року, складеного Шевченківським районним у м. Львові відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 виданого повторно Кам`янка - Бузьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, 10 квітня 2024), вказано батьком - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а матір`ю - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , змінено прізвище усиновленої дитини з « ОСОБА_3 » на прізвище « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; змінено відомості по батькові усиновленої дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_8 »; залишено дату народження дитини - ІНФОРМАЦІЯ_3.
Разом з тим, судом встановлено, що при виготовленні короткого та повного текстів рішення суду від 30.12.2024р. допущено описки, зокрема, не вірно вказано дату народження усиновленої дитини та по батькові заявниці, а також помилково не вказано, що заявники у справі є громадянами України.
Згідно зі ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
В даному випадку є доцільним вирішення питання про внесення виправлень до судового рішення без повідомлення учасників справи.
У відповідності до вимог п.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що рішенням Франківського районного суду м. Львова від 30.12.2024р. у цивільній справі №465/5867/24 оголошено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усиновлювачами ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до копій паспортів серії НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , заявники у справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є громадянами України, що також підтверджено та досліджено в судовому засіданні.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно Кам`янка - Бузьким Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у гр. ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася донька ОСОБА_3 .
Разом з тим, в резолютивній частині рішення суду від 30.12.2024р. не вірно зазначено по батькові заявниці, зокрема зазначено " ОСОБА_10 " замість правильного - ОСОБА_2 .
Також, не вірно зазначено дату народження усиновленої ОСОБА_11 , зокрема зазначено " ІНФОРМАЦІЯ_3 " замість правильної - ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Встановлено також, що в резолютивній частині рішення помилково не зазначено громадянства заявників, а саме, що вони є громадянами України.
Беручи до уваги, що при ухваленні рішення суду по вказаній цивільній справі були допущені описки, а їх виправлення не вплине в цілому на прийняте рішення, суд вважає необхідним виправити дані описки, оскільки таке виправлення приводить судове рішення у відповідність до встановлених судом обставин.
Відповідно до п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено. Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтею 269 ЦПК України, суд,-
постановив:
Виправити описки, допущені в в короткому та повному текстах рішення Франківського районного суду м. Львова від 30.12.2024р. у цивільній справі №465/5867/24 за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , за участі заінтересованих осіб: Органу опіки та піклування Франківської районної адміністрації Львівської міської ради; Служби у справах дітей Кам`янка - Бузької міської ради; Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Департаменту охорони здоров`я Львівської обласної Державної адміністрації про усиновлення дитини.
Вважати правильними прізвище, ім"я та по батькові заявниці - ОСОБА_2 .
Вважати правильною дату народження усиновленої ОСОБА_11 - ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Вважати встановленим та зазначеним в резолютивній частині рішення, що заявники у справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є громадянами України.
Ухвала є невід`ємною частиною судового рішення, у яке вноситься виправлення описки.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя В. Кузь
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124690884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні