УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2024 року
м. Харків
Справа № 638/21000/24
Провадження № 1-кс/638/3797/24
Дзержинський районний суд міста Харкова у складі слідчої судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання ОСОБА_2 щодо заміни запобіжного заходу з тримання під вартою на застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221200002325 від 04 листопада 2024 року, стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 п. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України,-
установив:
03 грудня 2024 року на адресу Дзержинського районного суду м. Харкова надійшло клопотання ОСОБА_2 щодо заміни запобіжного заходу з тримання під вартою на застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221200002325 від 04 листопада 2024 року, стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 п. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України.
29 листопада 2024 року, 03 грудня 2024 року на адресу Дзержинського районного суду м. Харкова надійшли листи за підписом начальника Державної установи «Харківський слідчий ізолятор» Північно східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, на виконання доручення Міністерства внутрішніх справ України від 02.10.2024 року № 102/01/44 «Про впорядкування виконання завдань судового конвоювання» з 01.12.2024 року здійснення вимог суду щодо конвоювання взятих під варту осіб для розгляду кримінальних справ передано підрозділам Національної гвардії України, а саме військовій частині № 3005. Станом на 02.12.2024 року конвоювання взятих під варту осіб для розгляду кримінальних справ до приміщення Дзержинського районного суду м. Харкова не здійснюється. За таких обставин, суд вважає за доцільне провести судове засідання, пов`язане з розглядом клопотання ОСОБА_2 щодо заміни запобіжного заходу з тримання під вартою на застосування примусових заходів медичного характеру, яке призначене на 06 грудня 2024 року о 11 год. 40 хв. у режимі відеоконференції з приміщення ДУ «Харківський слідчий ізолятор», оскільки підозрюваний ОСОБА_2 утримується під вартою в умовах ДУ «Харківський слідчий ізолятор», а питання щодо доставки ув`язнених підрозділами військової частини Національної Гвардії України до Дзержинського районного суду м. Харкова на даний час не вирішено.
Положеннями статті 336 КПК України визначено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються за допомогою технічних засобів відеозапису.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який згідно із Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" № 3057-IX у подальшому продовжено.
Статтею 64 Конституції України передбачена можливість введення в Україні воєнного або надзвичайного стану. При цьому можуть встановлюватися певні обмеження прав і свобод людини із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
Згідно з положеннями статті 122 цього закону в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Положеннями статті 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Виходячи з об`єктивних обставин, у зв`язку із знаходченням підозрюваного ОСОБА_2 під вартою в умовах ДУ «Харківський слідчий ізолятор», та водночас, дотримання швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, зважаючи на те, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, суд доходить висновку про наявність підстав для проведення судового засідання призначеного на 06.12.2024 року за участі підозрюваного ОСОБА_2 у порядку дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції із ДУ «Харківський слідчий ізолятор».
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 336, 369, 392 КПК України, суд -
постановив:
Провести судове засідання, призначене на 06грудня 2024року об11годині 40хвилин, з розгляду клопотання ОСОБА_2 щодо заміни запобіжного заходу з тримання під вартою на застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221200002325 від 04 листопада 2024 року, стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 п. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України, в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова, що розташований за адресою: зал судових засідань № 3, пр. Перемоги, буд. 52 В, м. Харків, Харківська область, у дистанційному судовому провадженні у режимі відеоконференції між Дзержинським районним судом м. Харкова та ДУ «Харківський слідчий ізолятор».
Доручити ДУ «Харківський слідчий ізолятор» забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а також згідно з вимогами частин четвертої, п`ятої статті 336 КПК України зобов`язати уповноважену службову особу ДУ «Харківський слідчий ізолятор» встановити особу ОСОБА_2 та вручити йому пам`ятку про його процесуальні права та обов`язки, та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
Копію ухвали негайно надіслати до ДУ «Харківський слідчий ізолятор» для організації проведення відеоконференції відповідно до вимог статті 336 КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Про день, час та місце проведення судового засідання повідомити учасників судового провадження.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123538116 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про зміну запобіжного заходу |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Яковлева В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні