Ухвала
від 02.12.2024 по справі 761/46258/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №761/46258/23

н/п 2-з/766/231/24

УХВАЛА

про забезпечення позову

02 грудня 2024 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за борговою розпискою,-

ВСТАНОВИВ:

14.12.2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , у якому просить стягнути з останнього на свою користь грошові кошти за розпискою від 27.03.2023 року у розмірі 22728,00 доларів США, проценти від суми позики 22796,00 доларів США, 3% річних в розмірі 308,00 доларів США та моральну шкоду в розмірі 50 тис. грн.

Провадження у справі відкрито ухвалою суду від 10.06.2024 року.

25.11.2024 року позивачем подано заяву про забезпечення позову, в обґрунтування якої вказав, що предметом позовних вимог є невиконання відповідачем зобов`язань за розпискою від 27.03.2023 р. про повернення грошових коштів. Вважає, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення в разі задоволення позову, оскільки з моменту настання обов`язку повернення коштів минуло вже 16 місяців (з 01.07.2023 р.) та з вказаного часу відповідач жодного разу не проявив ініціативу щодо повного чи часткового повернення позики. Крім того, у відповідача відсутнє будь-яке нерухоме майно, на яке можливо звернення стягнення в разі задоволення позову. Проте, як стало йому відомо 12.11.2024 р. відповідачем зареєстровано за собою право власності на транспортний засіб. Як йому відомо, відповідач здійснює діяльність у сфері торгівлі автомобілями, у зв`язку із чим існує загроза втрати вказаного майна до ухвалення рішення у справі, вказаний транспортний засіб наразі є єдиним зареєстрованим майном відповідача та є єдиною гарантією можливості хоча б часткового виконання судового рішення в разі задоволення позову. З огляду на викладене вище, просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на автомобіль марки BMW, модель 3351, 2011 року випуску, об`ємом двигуна 2979, який належить на праві власності ОСОБА_2 .

За протоколом передачі судової справи між суддями від 27.11.2024 року заяву розподілено судді Ус О.В.

Матеріали заяви передано головуючому за журналом вхідної кореспонденції судді 02.12.2024 року, з огляду на відсутність електропостачання в період з 28.12.2024 року по 01.12.2024 року.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи в межах заявленої заяви, суд дійшов наступного.

За правилами статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжиття передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно із статтею 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії.

Під арештом майна слід розуміти заборону розпоряджатися цим майном, а в певних випадках - і користуватися ним.

Складовими права власності на нерухоме майно є право розпорядження, володіння та користування цією нерухомістю.

У порядку забезпечення позову позивачка вважає за необхідне тимчасово обмежити відповідача у праві розпорядження спірним майном, та полягає у його арешті, що є складовою оспорюваного права власності.

Конкретний захід забезпечення позову буде співмірним позовній вимозі, якщо при його застосуванні забезпечується: збалансованість інтересів сторін та інших учасників судового процесу під час вирішення спору; можливість ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача без порушення або безпідставного обмеження прав та охоронюваних інтересів інших учасників справи чи осіб, що не є її учасниками; можливість виконання судового рішення у разі задоволення вимог, які є ефективними способами захисту порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.

Такі висновки наведені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 15 вересня 2020 року у справі № 753/22860/17 (провадження № 14-88цс20) та у постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 27 жовтня 2020 року у справі №200/17474/18 (провадження № 61-8712св19).

Єдиною підставою для забезпечення позову відповідно до частини 2 статті 149 ЦПК України є наявність обставин, що можуть істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або забезпечити ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а також з огляду на те, що невжиття заходів по забезпеченню позову може зробити неможливим або утруднити виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог позивача.

Судом встановлено, що між сторонами виник спір щодо повернення відповідачем боргу за договором позики (розпискою).

З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №404934380 від 22.11.2024 р. вбачається, що нерухомого майна за ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) не зареєстровано.

За витягом з Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ стосовно зареєстрованих транспортних засобів від 22.11.2024 р., ОСОБА_2 є власником транспортного засобу марки BMW, модель 335І, 2011 року випуску, об`ємом двигуна 2979 см3; дата останньої реєстрації 12.11.2024 р.

Оцінюючи обґрунтованість доводів позивача щодо необхідності вжиття відповідних заходів, судом враховується обставини, які можуть зробити неможливим ефективний спосіб захисту прав позивача, в разі задоволення позову, оскільки відповідач може розпорядитися своїм майном, що в разі ухвалення рішення може утруднити його виконання.

Суд дійшов висновку що невжиття вказаних заявником заходів забезпечення позову може істотно утруднити чи зробити неможливим ефективний захист порушених прав та інтересів заявника, за захистом яких він звернувся.

З огляду на наведене суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог заявника щодо накладення арешту на рухоме майно, в той же час, суд вважає можливим застосувати накладення арешту на рухоме майно в межах ціни позову в розмірі 47023 доларів США, з огляду на те, що матеріали справи не містять відомостей про дійсну вартість рухомого майна.

У відповідності до ч. 1-3 ст. 154 ЦПК України, суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову.

Суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення, якщо: 1) позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові; або 2) суду надані докази того, що майновий стан позивача або його дії щодо відчуження майна чи інші дії можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду про відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові.

У зв`язку з тим, що у суду відсутні відомості, передбачені ч. 3 ст. 154 ЦПК України для вирішення питання щодо необхідності застосування зустрічного забезпечення позову, судом вказане питання одночасно з вирішенням питання щодо забезпечення позову не вирішується.

Відповідно до ч.7 ст.158 ЦПК України, у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Частина 1 ст.158 ЦПК України передбачає, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Крім того, за ч.1 ст. 156 ЦПК України за клопотанням учасника справи суд може допустити заміну одного заходу забезпечення позову іншим.

Ухвала в повному обсязі складена 02 грудня 2024 року.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.149-150, 157, 258-260, 353 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за борговою розпискою задовольнити.

Накласти арешт на автомобіль BMW, модель 335І, 2011 року випуску, об`ємом двигуна 2979 см3, що належить ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), в межах ціни позову в розмірі 47023 доларів США.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Відповідно до вимог ст.153 ЦПК України, подання апеляційної скарги не зупиняє виконання ухвали про забезпечення позову.

Суд роз`яснює, що у відповідності до ч. 4 ст. 157 ЦПК України, особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Херсонського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СуддяО. В. Ус

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123544475
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —761/46258/23

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Постанова від 19.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 16.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні