Ухвала
від 05.12.2024 по справі 922/3654/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"05" грудня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3654/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді: Прохорова С.А.

розглянувши заяву Головного управління ДПС у Харківській області вх. №30601 від 05.12.2024 з грошовими вимогами до боржника у справі

за заявоюМіністерство оборони України , Головне управління ДПС у Харківській області доТовариство з обмеженою відповідальністю "ЗІТА-ТКФ" про визнання банкрутом ВСТАНОВИВ:

04.11.2024 Господарським судом Харківської області було відкрито провадження у справі №922/3654/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗІТА-ТКФ", код ЄДРПОУ 34563455.

06.11.2024 судом було оприлюднено у встановленому законом порядку повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗІТА-ТКФ", код ЄДРПОУ 34563455.

05.12.2024 до суду надійшла заяву Головного управління ДПС у Харківській області вх. №30601 з грошовими вимогами до боржника в якій заявник просить суд визнати грошові вимоги в розмірі 1 874,12 грн заборгованості перед бюджетом (що складається з 1852,80 грн штрафних санкцій та 21,32 грн пені), а також 4 844,80 грн судового збору.

Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 45 КУзПБ, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею.

Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

Заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна/керуючому реструктуризацією боргів боржника, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Як встановлено судом, в даному випадку заявником в порушення вимог ст. 45 КУзПБ до заяви про визнання грошових вимог не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

При цьому, згідно висновку Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду, викладеному у постанові по справі №910/8316/20, Податковий орган не звільняється від сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство (неплатоспроможність).

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначається, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом сплачується судовий збір, еквівалентний двом розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак, заявник не виконав вимоги вказаних норм та не надав суду доказів сплати судового збору за звернення з даною заявою у визначеному законом розмірі, обставини щодо відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати в заяві не зазначено.

У відповідності до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

Керуючись, ст. ст. 2, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника залишити без руху.

Заявнику впродовж 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути допущені при поданні заяви недоліки подавши до Господарського суду Харківської області докази сплати судового збору.

Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.12.2024 та не підлягає оскарженню.

Суддя Прохоров С.А.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123558228
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —922/3654/24

Ухвала від 13.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 05.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні