ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/1423/24
Провадження №2-во/477/26/24
УХВАЛА
про виправлення описки у судовому рішенні
06 грудня 2024 року Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі:
головуючої судді Семенової Л.М.,
при секретарі судового засідання Сеніній В.О.,
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, Вознесенського геріатричного пансіонату про припинення права власності на частку в спільній власності на нерухоме майно в порядку статті 365 Цивільного кодексу України,
-про виправлення описки у рішенні суду від 07 жовтня 2024 року,
В С Т А Н О В И В:
05 грудня 2024 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні, відповідно до якої заявник просить виправити описку, допущену у рішенні Жовтневого районного суду Миколаївської області від 07 жовтня 2024 року за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, Вознесенського геріатричного пансіонату про припинення права власності на частку в спільній власності на нерухоме майно в порядку статті 365 Цивільного кодексу України, а саме виправити у тексті мотивувальної частини рішення від 07 жовтня 2024 року невірно зазначену назву Вознесенського геріатричного пансіонату, зазначену як «Воскресенський» геріатричний пансіонат.
Відповідно до частини 2 статті 269 ЦПК України, неявка заявника не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Дослідивши матеріали заяви та справи №477/1423/24, суд встановив наступне.
Відповідно до частини 1 статті 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Суд зазначає, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Також, під описками слід розуміти неправильне написання слів.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, назв, адрес, зазначення дат та строків.
З досліджених судом матеріалів справи №477/1423/24 вбачається, що судом було допущено описку при написанні мотивувальної частини рішення від 07 жовтня 2024 року.
Так, у тексті мотивувальної частини рішення від 07 жовтня 2024 року на аркуші справи 176 вказано «Судом встановлено, що Воскресенський геріатричний пансіонат вказаним майном не користується, не забезпечує його утримання. Спільне використання вказаного житлового будинку є неможливим», замість вірного «Судом встановлено, що Вознесенський геріатричний пансіонат вказаним майном не користується, не забезпечує його утримання. Спільне використання вказаного житлового будинку є неможливим».
Враховуючи наведене, а також у зв`язку з тим, що вказані описки мають суттєве значення, останні підлягають виправленню.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Внести виправлення до мотивувальної частини рішення Жовтневого районного суду Миколаївської області у цивільній справі №477/1423/24 (провадження№2/477/990/24) за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, Вознесенського геріатричного пансіонату про припинення права власності на частку в спільній власності на нерухоме майно в порядку статті 365 Цивільного кодексу України, у якій вважати вірним наступне:
«Судом встановлено, що Вознесенський геріатричний пансіонат вказаним майном не користується, не забезпечує його утримання. Спільне використання вказаного житлового будинку є неможливим».
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення (складання) ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.М. Семенова
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123559234 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Семенова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні