ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
УХВАЛА
06 грудня 2024 року Справа № 910/9324/24
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши заяву, сформовану в системі "Електронний суд" 04.12.2024 (вх. № 15338/24 від 05.12.2024) представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія", вул. Погранична, 39/1, м. Миколаїв, Миколаївська область
електронна пошта: 42129888@mail.gov.ua
представник позивача, Сурикова Ірина Андріївна
електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС", просп. 40-річчя Жовтня, 42А, м. Київ
електронна пошта: skhid.finance@gmail.com
представник відповідача, адвокат Жадан Костянтин Миколайович
електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Акціонерне товариство "Миколаївобленерго", вул. Громадянська, 40 м. Миколаїв
про: стягнення 90 029, 04 грн.
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС" про стягнення 90 029, 04 грн. заборгованості за спожиту електроенергію.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.07.2027 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаївська електропостачальна компанія" з доданими до неї документами передано за виключною підсудністю до Господарського суду Миколаївської області
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.08.2024 справу № 910/9324/24 розподілено судді Господарського суду Миколаївської області Семенчук Н.О.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 02.09.2024 прийнято справу № 910/9324/24 до провадження судді Семенчук Н.О. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у судове засідання за наявними матеріалами. Встановлено для сторін процесуальні строки для подання заяв по суті справи.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 21.10.2024 розгляд справи №910/9324/24 призначено у судовому засіданні з повідомленням сторін на 05.11.2024 о 09:30
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 05.11.2024, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самосійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Акціонерне товариство "Миколаївобленерго" та відкладено судове засідання на 28.11.2024.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 28.11.2024 ухвалено розглянути справу № 910/9324/24 поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку у "розумний строк". Відкладено розгляд справи на 11.12.2024 о 15:00.
Ухвалу Господарського суду Миколаївської області від 28.11.2024 надіслано до електронного кабінету відповідача та представника відповідача - 02.12.2024 о 07:49 та вважається врученою 02.12.2024 згідно п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, що підтверджується довідками про доставку документа в кабінет електронного суду наявними в матеріалах справи.
05.12.2024 на адресу Господарського суду Миколаївської області через систему "Електронний суд" представником Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС" подано заяву, сформовану в системі "Електронний суд" 04.12.2024 (вх. № 15338/24) в якій просить суд забезпечити проведення 11.12.2024 о 15:00 судового засідання у справі № 910/9324/24, а також, усі наступні судові засідання, та участь у справі представника ТОВ "СХІД ФІНАНС" - адвоката Жадана К.М. у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою додатку EASYCON (ВКЗ, https://vkz.court.gov.ua/), адреса електронної пошти: Адвоката - Жадан Костянтин Миколайович: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; моб.тел. НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Суд розглянувши подану заяву дійшов до висновку про відмову в її задоволенні з огляду на наступне:
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У відповідності до ст. 197 ГПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Процесуальним законом встановлено порядок подання заяви про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також вимоги щодо строку, форми, змісту такої заяви та додатків до неї. Так, відповідно до ч. 2 ст. 197 ГПК України, п. 2, 3 розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Проте, до суду, лише 05.12.2024 представником Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС" подано заяву, сформовану в системі "Електронний суд" 04.12.2024 (вх. № 15338/24) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, тобто з порушенням строку, визначеного ч. 2 ст. 197 ГПК України та без доказів направлення на адресу іншого учасника справи.
Враховуючи викладене вище, у задоволенні заяви, сформованої в системі "Електронний суд" 04.12.2024 (вх. № 15338/24 від 05.12.2024) представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.
Керуючись ст.ст.197, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІД ФІНАНС", сформованої в системі «Електронний суд» 04.12.2024 (вх. № 15338/24 від 05.12.2024) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 06.12.2024.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123578433 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні