Ухвала
від 10.12.2024 по справі 523/4314/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/4314/24

Провадження №2-р/523/21/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" грудня 2024 р. м. Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді - Дяченко В.Г.,

за участю секретаря судових засідань -Томілко М.В.,

розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 з заявою в якій просив роз`яснити рішення суду від 10 травня 2024 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Пересипська районна адміністрація, як орган опіки та піклування, про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні.

В обґрунтування заяви зазначив, що рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 10 травня 2024 року задоволено позов ОСОБА_1 і, зокрема, зобов`язано ОСОБА_2 (паспорт серії НОМЕР_1 , зареєстрована і проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) повідомити ОСОБА_1 , про важливі факти із життя дитини- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надання відомостей, інформації про місце навчання та успіхів дитини з моменту здобуття середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили (за минулий період), шляхом надсилання листа на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення набрало законної сили 05.08.2024 року.

На підставі вказаного рішення видано виконавчий лист.

09.10.2024 року постановою державного виконавця відкрито виконавче провадження НОМЕР_4.

11.11.2024 року ОСОБА_2 надіслала листа у якому вказала : «У зв`язку із викладеним, повідомляю що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наразі ще не здобула середню освіту, у зв`язку з чим відсутні можливість надати відомості, про місце навчання дитини, та успіхів дитини з "моменту здобуття середньої освіти".

Посилаючись на викладене, заявник в заяві вказує, що на йому думку суд виносячи рішення в цій частині вважав що мова йде з моменту початку здобуття середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили (за минулий період), тобто дитина мала у 7 років піти до школи і батько не маючі ці відомості намагався їх отримати через суд від матері дитини, щоб мати відомості, інформацію про ці події наразі якщо вони мали місце.

Відтак, заявник просив роз`яснити, що мав на увазі суд у прийнятому рішенні з якого моменту, періоду має Коробкова повідомити інформацію про важливі факти із життя дитини- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надання відомостей, інформації про місце навчання та успіхів дитини з моменту здобуття середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили (за минулий період)

1.1.1 з моменту початку здобуття середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили (за минулий період), шляхом надсилання листа на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2

1.1.2 або з моменту здобуття повної середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили (за минулий період), шляхом надсилання листа на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи, що необхідність заслухати заявника відсутня, відповідно до ч. 3 ст. 271 ЦПК України, суд вважає, за можливе заяву про роз`яснення судового рішення без виклику учасників справи.

Дослідивши матеріали справи та доводи заяви, суд вважаю, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.

У п.32 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що всі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою (необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю).

Згідно з ч.1 ст.271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.

Відповідно до роз`яснень, які містяться у п.21 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі» роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє у роз`ясненні рішення.

В силу зазначених норм процесуального права роз`яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю, якщо воно є неясним та незрозумілим для осіб, щодо яких воно постановлене, так і тих, що будуть здійснювати його виконання.

Суть роз`яснення полягає в тому, що суд не повинен давати відповіді на нові та невирішені ним вимоги, він лише має роз`яснити положення постановленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, що позбавляє можливості його реалізації.

Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання (частина друга статті 271 ЦПК України).

Отже, роз`ясненню підлягають судові рішення, ухвалені по суті справи, які набрали законної сили та підлягають виконанню, але ще не виконані та не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.

Позовна вимога під номером № 4 була сформульована наступним чином: «Визначити ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2 , РНОКПП № НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), наступний спосіб участі, контакти про важливі факти із життя дитини з донькою ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 : надання інформацію, щодо місце навчання та успіхів дитини з моменту здобуття середньої освіти до набрання рішення в даній справі законної сили, за минулий період.»

Так, згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 ЦПК України визначені завдання та основні засади цивільного судочинства, зокрема, змагальність та диспозитивність.

Частина п`ята статті 12 ЦПК України передбачає, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: керує ходом судового процесу; сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Відповідно до положень частини першої статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

ЦПК України не надає суду такого права, як вихід за межі позовних вимог з власної ініціативи, оскільки норми матеріального права не повинні суперечити нормам процесуального права, якими суд керується при вирішенні спору (стаття 3 ЦПК України).

Відповідно до частини другої статті 264 ЦПК України при ухваленні рішення суд не може виходити за межі позовних вимог.

При цьому, суд констатує, що ОСОБА_1 звертаючись до суду з заявою про роз`яснення рішення фактично порушує питання про внесення змін до резолютивної частини рішення суду.

За таких обставин, з урахуванням позовних вимог, а також того, що ухвалене рішення по даній справі, викладено в ясній зрозумілій формі, в ньому чітко і конкретно зазначені висновки суду по суті заявлених позовних вимог позивача, підстав для його роз`яснення немає.

Керуючись ст.271 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123621173
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про роз’яснення судового рішення

Судовий реєстр по справі —523/4314/24

Ухвала від 10.02.2025

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Коновалова В. А.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Коновалова В. А.

Рішення від 10.05.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні