УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 грудня 2024 року справа № 580/12053/24
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ), Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр. Повітряних Сил, 6) в якому просить:
-визнати протиправною бездіяльність відповідача в особі керівництва ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо незабезпечення (з 29.10.2024 до 04.12.2024) розгляду поданої ОСОБА_1 заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
-зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву ОСОБА_1 (отриману 29.10.2024 засобами поштового зв`язку) про надання відстрочки від призову під час мобілізації (на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») та прийняти рішення по суті заявленого;
-визнати протиправною бездіяльність відповідача в особі керівництва ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині невидачі на вимогу ОСОБА_1 направлення на проведення повторного медичного огляду з метою визначення ступеня придатності до військової служби;
-зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 забезпечити видачу ОСОБА_1 відповідне направлення на проведення повторного медичного огляду з метою визначення ступеня придатності до військової служби;
-зобов`язати Міністерство оборони України вжити відповідних заходів контролю з недопущення в ІНФОРМАЦІЯ_4 ситуацій, що призводять до порушення вимог чинного законодавства в сфері мобілізації та проведення медичних оглядів ВЛК.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зазначена норма кореспондується з ч. 4 ст. 161 КАС України, якою передбачено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позові позивач посилається на проходження навчання у відокремленому структурному підрозділі «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля», однак до суду не надано довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).
Крім того, як встановлено судом з витягу наказу відокремленого структурного підрозділу «Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля», ОСОБА_1 має наявний диплом молодшого спеціаліста №19730215ЕР від 27.06.2002.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду всі докази, що містяться в обгрунтування позову для всіх учасників справи, а саме:
-довідку про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО);
-диплом молодшого спеціаліста №19730215ЕР від 27.06.2002.
Крім того, ариписами ч. 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI, з подальшими змінами та доповненнями.
Водночас, ставки сплати судового збору встановлено статтею 4 Закону України Про судовий збір, відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік від 09.11.2023 №3460-IX встановлено розмір прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2024 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня 3028грн.
Суд враховує, що позивач, не є суб`єктом, на якого розповсюджуються пільги щодо сплати судового збору визначені ст. 5 Закону України Про судовий збір.
Таким чином, за пред`явлення вказаної позовної заяви, з трьома вимогами немайнового харектеру та враховуючи показний пониження ставки судового збору, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 906,88 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю п`ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Петро ПАЛАМАР
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123621850 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Петро ПАЛАМАР
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні