Справа № 953/7237/24
н/п 2/953/4257/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" грудня 2024 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Колесник С.А.,
при секретарі судового засідання Смаль Ю.О.,
відповідача ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву представника позивача ОСОБА_2 - адвоката Ашурової Аліни Рашидівни про надання строку для примирення по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,-
В с т а н о в и в:
У провадженні Київського районного суду м. Харкова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.
09.12.2024 року на адресу суду від представника позивача ОСОБА_2 адвоката Ашурової А.Р. надійшла заява про надання строку на примирення з відповідачем впродовж 6 місяців. В обґрунтування клопотання про надання строку для примирення посилається на те, що на теперішній час сторонами проводяться примирливі процедури щодо збереження шлюбу, сторони остаточно не втратили надію на примирення і потрібен час, щоб зрозуміти чи принесуть заходи примирення якийсь результат.
Позивачка та її представник у судове засідання не з`явилися, у заяві на примирення представник позивача просить розглянути заяву без участі сторони позивача.
Відповідач проти надання строку на примирення не заперечував.
Суд, розглянувши заяву представника позивача, вислухавши думку відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Положеннями ст. 111 СК України передбачено, що суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Згідно з п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» передбачене ч. 1 ст. 111 СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (ч.5 ст.191 ЦПК). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
З огляду на конкретні обставини справи, відсутність згоди відповідача на розірвання шлюбу, ініціативу позивача у наданні строку на примирення та вжиття певних заходів для налагодження стосунків, з урахуванням взаємин подружжя на час розгляду заяви, інтересів позивача та відповідача у їх сукупності, з метою уникнення формалізму при вирішенні позову про розірвання шлюбу, враховуючи наявність у подружжя трьох неповнолітніх дітей, суд вважає необхідним у даному випадку вжити заходів щодо примирення подружжя.
При наданні сторонам терміну для примирення, слід роз`яснити сторонам, що примирення передбачає активні дії, спрямовані на врегулювання спору, відновлення сімейних стосунків та залагодження конфліктних ситуацій, тощо.
Відповідно до ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
На думку суду, в даному випадку достатнім строком, впродовж якого сторони, зважаючи на обставини, викладені в позовній заві і заяві про надання строку на примирення, можуть остаточно визначитися щодо можливості збереження шлюбу,є чотири місяці. Зазначений строк, на думку суду, буде достатнім для здійснення позитивних кроків з боку сторін та виявлення свого дійсного ставлення один до одного.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку на примирення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 251 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 - адвоката Ашурової Аліни Рашидівни про надання строку для примирення по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу задовольнити частково.
Надати ОСОБА_2 та ОСОБА_1 строк на примирення чотири місяці.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу зупинити до закінчення строку на примирення, визначеного судом.
Після закінчення строку для примирення та відновлення провадження призначити дату судового розглядуна 14 квітня 2025 року на 09 годину 00 хвилин.
Копію ухвали направити особам, що беруть участь у справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала може бути оскаржена у частині зупинення в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.А.Колесник
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123636593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні