ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
"05" грудня 2024 р. м. ХарківСправа № 922/3182/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жигалкіна І.П.
при секретарі судового засідання Кісельовій С.М.
розглянувши матеріали справи
за позовом 3 - ї особи, які не Приватного акціонерного товариства "Харківенергозбут", м. Харків заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: 1. Акціонерне товариство «Харківобленерго», м. Харків 2. Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Київ до 3 - я особа, яка не Приватного акціонерного товариства "Харківський плитковий завод", м. Харків , заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Житлокомсервіс", м. Харків про стягнення 868 728,86 грнза участю представників:
позивача - Шевченко О.С.
відповідача - Захарова В.В.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Харківенергозбут" (надалі - Позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області 09 вересня 2024 року із позовною заявою про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Харківський плитковий завод" (надалі - Відповідач) про стягнення суми у розмірі 868 728,86 грн (де: - заборгованість за спожиту електричну енергію за Договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 65 від 01.01.2019 у сумі 805 379,12 грн; - 3% річних у сумі 22 485, 95 грн.; - інфляційні втрати у сумі 40 863,79 грн.), а також суму судового збору у розмірі 10 424,75 грн.
Судом постановлено 10.09.2024 року ухвалу про залишення позову ПрАТ "Харківенергозбут" (вх. № 3182) без руху та встановлено строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 (п`ять) дні з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду доказів cплати судового збору.
Позивачем подано до суду заяву (вх. №23258 від 16.09.2024) про усунення недоліків разом з доказами про сплату судового збору.
Ухвалою суду від 23.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/3182/24, розгляд якої вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами.
На адресу Господарського суду Харківської області надійшло клопотання (вх. №25905 від 15.10.2024) від Приватне акціонерне товариство "Харківенергозбут" про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Судом постановлено ухвалу від 16 жовтня 2024 року по справі №922/3182/24, якою задоволено клопотання (вх. №25905 від 15.10.2024) Приватного акціонерного товариства "Харківенергозбут" про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Справу №922/3182/24 вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін. Призначити підготовче засіданні на "31" жовтня 2024 р. об 11:45.
Також, зазначеною ухвалою було залучено до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: - АТ «Харківобленерго», - ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» та залучено до участі в справі в якості третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - КП "Житлокомсервіс".
Ухвалою суду від 08.11.2024 повідомлено учасників справи, що судове засідання призначене ухвалою суду від 16.10.2024 на 31.10.2024 року не відбулося з причин поточної обстановки, що склалася в місті Харкові, влучанням російської авіабомби у будівлю Держпром, у якій розміщується Господарський суд Харківської області, що зазнала пошкоджень, а приміщення суду зазнали суттєвих руйнувань, перебої у електропостачанні та повноцінного функціонування суду. Також, зазначене спричинило до затримки розгляду, вирішенні питань щодо поданих клопотань та заяв, виготовлення певних процесуальних документів. Враховуючи усунення обставин, які зумовили підстави тимчасової затримки у вирішенні спорів, суд повідомляє про наступне: підготовче засідання у справі відбудеться 14 листопада 2024 року о(б) 11:45 год. Ухвалою від 14.11.2024 повідомлено учасників справи, що підготовче засідання у справі відбудеться 05 грудня 2025 року о(б) 12:00 год.
Представник Позивача у підготовче засідання заяв та клопотань не надав.
Представник Відповідача у підготовче засідання заяв та клопотань не надав.
Представник третьої особи (АТ «Харківобленерго») у підготовче засідання не з`явився, проте надав до суду пояснення (вх. №30418 від 03.12.2024) та клопотання (вх. № 30626 від 05.12.2024) про проведення засідання без участі представника.
Інші представники у підготовче засідання не з`явилися, заяв та клопотань не надали, про день та час засідання були повідомлені належним чином.
Суд зазначає, що за приписами ч. 2 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим кодексом.
Суд зауважує, що застосування будь-якої процесуальної норми здійснюється у взаємозв`язку з іншими процесуальними нормами для виконання завдань судочинства в передбачених формах та на різних стадіях судового провадження.
Положення ст. 11 ГПК України закріплено один з основних принципів господарського судочинства - верховенство права, а також визначено джерела права, що застосовуються судом. Зокрема, за змістом вказаної статті, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Одним із загальних засад (принципів) господарського судочинства є диспозитивність.
В силу ст.ст. 14, 42 ГПК України, учасники справи на власний розсуд користуються наданими їм процесуальними правами.
За результатами проведеного засідання суд відмічає, що за змістом статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
У даній справі, за відсутності заяв та клопотань учасників справи про інше, слід вважати, що судом остаточно визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу.
Крім того, під час підготовчого провадження учасники справи не повідомили суд про бажання укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
Отже, за час підготовчого провадження у даній справі були вирішені питання, зазначені у частині другій статті 182 ГПК України, тому суд вважає за можливе закрити підготовче засідання.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Таким чином, за результатами проведеного судового засідання, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті з повідомленням учасників справи про дату, час і місце проведення судового засідання.
Крім того, суд вважає за доцільне нагадати, що принцип справедливості, закріплений у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, порушується, якщо національні суди ігнорують конкретний, доречний та важливий довід, наведений заявником (див. рішення Суду у справах "Мала проти України" від 03.07.2014, заява № 4436/07, "Богатова проти України" від 07.10.2010, заява № 5231/04).
Положеннями частин 1-4 статті 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно вимог 1 статті 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Керуючись ст. ст. 177, 182, 183, 185, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 19 грудня 2024 року о 12:00
ГПК України визначено, що суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі. Особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов`язані подати всі наявні у них докази чи повідомити про них суд до або під час попереднього судового засідання.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ця ухвала набрала законної сили з моменту її оголошення суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Ухвалу виготовлено та підписано 09.12.2024
СуддяІ.П. Жигалкін
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123636796 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жигалкін І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні