Справа № 645/7252/24
Провадження № 2/645/3005/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 грудня 2024 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Спесивцев О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Тролейбусне депо №3», треті особи: Головне Управління Національної Поліції в Харківській області, Державна Податкова Служба України, Пенсійний фонд України про зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду із позовною заявою до Комунального підприємства «Тролейбусне депо №3», треті особи: Головне Управління Національної Поліції в Харківській області, Державна Податкова Служба України, Пенсійний фонд України, в якій просить:
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 надати в повному обсязі інформацію згідно звернення від ОСОБА_1 до КП Тролейбусне депо N3 від 12.10.2024р та 14.08.2024р на електронну адресу orel20071968@gmail.com або засобами системи електронного суду;
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 виправити допущені порушення законодавства України з питання трудових відносин між КП Тролейбусне депо N3 та гр. ОСОБА_1 , та при здійсненні нарахування та виплати заробітної плати позивачу ОСОБА_1 за період із 01.01.2022р до дати надання цієї заяви;
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 виправити звітну інформацію та інформацію стосовно трудових відносин та нещасного випадку на виробництві надану відповідачем відносно гр. ОСОБА_1 за період із 01.01.2022р до дати надання цієї заяви до ДПС України та Пенсійного фонду України;
-стягнути на користь позивача ОСОБА_1 судовий збір із відповідача за надання цієї позовної заяви у розмірі 968грн.96коп та суми послуг банка за сплату судового збору у розмірі 9г рн 69коп
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Вимоги щодо змісту та форми позовних заяв визначені ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального України (далі ЦПК України).
При цьому, якщо подана позовна заява не відповідає таким вимогам, приписами ч. 1 ст. 185 ЦПК України законодавець передбачив механізм залишення позовної заяви без руху задля забезпечення позивачу можливості у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви, що забезпечить можливість вважати її такою, що подана у день її первинного подання та прийняття її судом до розгляду.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного ЦПК України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 185 ЦПК України, враховуючи наступне.
Так, згідно ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2024 року становить 3028 гривні.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору визначена 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто, розмір судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складає 1211,20 грн. (3028*0,4)
Позивач подано до суду в електронній формі через систему «Електронний суд».
Згідно із частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Тобто, розмір судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру в електронній формі складає 968,96 (1211,20 грн. *0,8).
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, позивач заявив 3 (три) вимоги немайнового характеру, а саме:
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 надати в повному обсязі інформацію згідно звернення від ОСОБА_1 до КП Тролейбусне депо N3 від 12.10.2024р та 14.08.2024р на електронну адресу orel20071968@gmail.com або засобами системи електронного суду;
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 виправити допущені порушення законодавства України з питання трудових відносин між КП Тролейбусне депо N3 та гр. ОСОБА_1 , та при здійсненні нарахування та виплати заробітної плати позивачу ОСОБА_1 за період із 01.01.2022р до дати надання цієї заяви;
-зобов`язати КП Тролейбусне депо N3 виправити звітну інформацію та інформацію стосовно трудових відносин та нещасного випадку на виробництві надану відповідачем відносно гр. ОСОБА_1 за період із 01.01.2022р до дати надання цієї заяви до ДПС України та Пенсійного фонду України.
Отже, розмір судового збору за подання даної позовної заяви складає 2906,88 грн. (968,96 грн. * 3 вимоги немайнового характеру).
Згідно доданої до позову платіжної інструкції №0.0.4044988128.1 від 04.12.2024 р. судовий збір сплачено у розмірі 968,96 грн.
В зв`язку з чим, позивачу необхідно доплатити судовий збір на суму 1937 (одна тисячі дев`ятсот тридцять сім) грн. 92 коп. (2906,88 грн. - 968,96 грн.).
Згідно з частинами 1, 2 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Окрім зазначеного суд звертає увагу, що у якості третіх осіб до справи позивач вказує Головне Управління Національної Поліції в Харківській області, Державна Податкова Служба України, Пенсійний фонд України
Відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
З аналізу норм ст. ст. 52 - 54 ЦПК України вбачається, що цивільним процесуальним законодавством передбачено два види третіх осіб: треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивач же визначає процесуальний статус Головного Управління Національної Поліції в Харківській області, Державної Податкової Служби України, Пенсійного фонду України лише «треті особи».
У відповідності до ч. 4 ст. 53 ЦПК України у заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Зважаючи на вищезазначені норми цивільного процесуального законодавства, позивачу необхідно уточнити процесуальний статусГоловного Управління Національної Поліції в Харківській області, Державної Податкової Служби України, Пенсійного фонду України та вказати на яких підставах Головне Управління Національної Поліції в Харківській області, Державну Податкову Службу України та Пенсійний фонд України належить залучити до участі у справі, а також, як рішення у справі може вплинути на їх права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
Крім того, відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Зазначена вимога позивачем у поданому позові не дотримана.
Вказані недоліки у своїй сукупності перешкоджають відкриттю провадження у справі.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Додатково вважає за необхідне роз`яснити, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Тролейбусне депо №3», треті особи: Головне Управління Національної Поліції в Харківській області, Державна Податкова Служба України, Пенсійний фонд України про зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя О.В. Спесивцев
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123637443 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Спесивцев О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні