Ухвала
від 10.12.2024 по справі 910/11277/24
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"10" грудня 2024 р. Справа№910/11277/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Владимиренко С.В.

суддів: Демидової А.М.

Ходаківської І.П.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради

на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024

у справі №910/11277/24 (суддя Князьков В.В.)

за позовом Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради»

до Приватного акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС»

про стягнення 6 458,63 грн

ВСТАНОВИВ:

Господарський суд міста Києва рішенням від 28.10.2024 у справі №910/11277/24 у задоволенні позову відмовив повністю.

Не погоджуючись з ухваленим рішенням, Комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» звернулось до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024 у справі №910/11277/24 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити повністю; стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» на користь Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» страхове відшкодування в розмірі: сума заборгованості 5 410,80 грн, інфляційне збільшення боргу 224,83 грн, пеня з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України 823,00 грн, а всього 6 458,63 грн. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» на користь Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» судові витрати: судовий збір за подання позовної заяви 3 028,00 грн; судовий збір за подання апеляційної скарги 4 542,00 грн; витрати пов`язані з розглядом справи: витрати пов`язані із залученням експерта 8 000,00 грн.

До апеляційної скарги додано клопотання про витребування доказів у Приватного акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС», а саме копії полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ 3080388 від 27.07.2022.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.11.2024 апеляційну скаргу Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024 у справі №910/11277/24 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Владимиренко С.В., судді: Демидова А.М., Ходаківська І.П.

Північний апеляційний господарський суд ухвалою від 19.11.2024 витребував з Господарського суду міста Києва матеріали справи №910/11277/24. Відклав розгляд питання про відкриття, повернення, залишення без руху або відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024 у справі №910/11277/24.

Матеріали справи №910/11277/24 надійшли на адресу Північного апеляційного господарського суду 05.12.2024.

В апеляційній скарзі апелянт зазначає про наявність доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою та апеляційною скаргою, а саме: Поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ 3080388 від 27.07.2022. Причиною неможливості подати цей доказ є те, що апелянт ним ніколи не володів, оскільки не є стороною договору про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ 3080388 від 27.07.2022, а тому просить суд витребувати зазначений доказ.

З матеріалів справи вбачається, що ухвалою про відкриття провадження у справі судом першої інстанції було зобов`язано відповідача надати суду належним чином засвідчену копію полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ №3080399 від 27.07.2022. Вказана ухвала була отримана відповідачем 19.09.2024, проте, вимоги суду Приватним акціонерним товариством «Страхова Група «ТАС» виконано не було.

В оскаржуваному судовому рішенні судом першої інстанції враховано, що у наявних в матеріалах справи листах Приватного акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» підтверджено, що останній був страховиком цивільно-правової відповідальності водія/власника автомобіля Lexus IS 220D, державний номер НОМЕР_1 на дату дорожньо-транспортної пригоди згідно полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ 3080388 від 27.07.2022, розмір франшизи за яким визначено в сумі 3 200 грн.

Суд апеляційної інстанції звертає увагу заявника, що згідно із частиною 10 статті 81 ГПК України у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

В апеляційній скарзі апелянтом не наведено обґрунтувань та доводів, що саме не подання відповідачем полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів АТ 3080388 від 27.07.2022 стало підставою для прийняття оскаржуваного рішення про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

З урахуванням встановленого суд апеляційної інстанції не вбачає підстав для повторного задоволення клопотання про витребування доказів.

Вивчивши матеріали апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.

Згідно з ч.1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).

За правилами п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Виходячи із зазначених правових норм, перегляд оскаржуваного рішення підлягає здійсненню без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.

Керуючись ст. ст. 8, 234, 251, 252, 262, 263, 267, ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024 у справі №910/11277/24.

2. Учасники справи мають право подати відзив на апеляційну скаргу, заяви, клопотання, пояснення до 31.12.2024. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду ухвали суду першої інстанції.

Всі документи та письмові докази подаються через управління автоматизованого документообігу суду та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1 А (І поверх) або через систему "Електронний суд".

Заяви, клопотання, пояснення і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених ГПК України.

3. Відмовити Комунальному підприємству «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» в задоволенні клопотання про витребування доказів.

4. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://nag.court.gov.ua/sud4873/.

5. Повідомити учасникам справи та їх представникам, що з 18 жовтня 2023 року введено в дію Закон від 29.06.2023 №3200-IX щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (надалі - в ЄСІТС). Відповідно до статей 6, 42, 170, 242 ГПК України:

- адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи зобов`язані реєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС. Інші - реєструють свої електронні кабінети в добровільному порядку;

- апеляційна скарга, відзив на апеляційну скаргу та будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Особа, яка подає до суду процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення таких відомостей;

- особа, яка зареєструвала електронний кабінет, може подавати документи до суду в електронній формі виключно в ЄСІТС. Однак це не позбавляє її права на подання документів до суду в паперовій формі;

- особа, яка подала апеляційну скаргу в електронній формі, заяви по суті справи, клопотання має подавати до суду виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі;

- учасникам справи, які мають електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення в електронній формі виключно в ЄСІТС, що не позбавляє права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою;

- Кодексом встановлені процесуальні наслідки звернення до суду особи без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду. Такі наслідки застосовуються судом також, якщо інтереси особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, представляє адвокат.

6. Призначити до розгляду апеляційну скаргу Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради» на рішення Господарського суду міста Києва від 28.10.2024 у справі №910/11277/24 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя С.В. Владимиренко

Судді А.М. Демидова

І.П. Ходаківська

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123639107
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування

Судовий реєстр по справі —910/11277/24

Постанова від 27.01.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Владимиренко С.В.

Рішення від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Князьков В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні