Справа №935/385/20 Головуючий у 1-й інст. Янчук В. В.
Категорія 84 Доповідач Талько О. Б.
У Х В А Л А
09 грудня 2024 року Житомирський апеляційний суд у складі :
Головуючої судді: Талько О.Б.,
суддів: Коломієць О.С., Шевчук А.М.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Коростишівського районного суду Житомирської області від 8 листопада 2024 року,
у справі за скаргою ОСОБА_1 на постанову державного виконавця Коростишівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерста юстиції ( м. Київ) Петраківської С.В. про закінчення виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Коростишівського районного суду Житомирської області від 8 листопада 2024 року скаргу ОСОБА_1 на постанову державного виконавця Коростишівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерста юстиції ( м. Київ) Петраківської С.В. про закінчення виконавчого провадження, визнано неподаною та повернуто особі яка її подала.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою, 26 листопада 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою.
У справі не може бути відкрито апеляційне провадження, оскільки апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, на такі документи накладається кваліфікований електронний підпис учасника справи (його представника) відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Відповідно до ст. 5 Закону України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (зі змінами та доповненнями) електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.
Статтею 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладенням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Положеннями ч. 1 ст. 7 вказаного Закону встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Накладання електронного цифрового підпису (підписування) - це операція, яка здійснюється відправником (підписувачем) документу із використанням його таємного ключа. При виконанні цієї операції на вхід відповідної програми подаються дані, які треба підписати, та таємний ключ підписувача. Програма створює із даних за допомогою таємного ключа унікальний блок даних фіксованого розміру (власне ЕЦП), який може бути справжнім тільки для цього таємного ключа та саме для цих вхідних даних. Тобто, ЕЦП це своєрідний «цифровий відбиток таємного ключа і документа».
Згідно з п. п. 15, 44 ч. 1 ст.1 Закону України «Про електрону ідентифікацію та електронні довірчі послуги» електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Судом встановлено, що 26 листопада 2024 року ОСОБА_1 надіслав з поштової адреси - ІНФОРМАЦІЯ_1 , скан-копію апеляційної скарги на електронну пошту Коростишівського районного суду Житомирської області.
Проте, вищевказана апеляційна скарга, не скріплена електронним цифровим підписом, про що свідчать відомості атачменту листа електронної пошти із переліком вкладень, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.
Відповідно до п.1 ч.5 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
За таких обставин апеляційна скарга ОСОБА_1 , підлягає поверненню.
Разом з тим, слід роз`яснити, про те що скаржник не позбавлений можливості повторно звернутись із апеляційною скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення останньої.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Коростишівського районного суду Житомирської області від 8 листопада 2024 року повернути особі, яка її подала.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суд.
Головуюча Судді :
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123646581 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Талько О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні