Справа № 216/8225/23
Провадження № 1-кс/216/2526/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про надання дозволу на тимчасовий доступ
до речей та документів
09 грудня 2024 року місто Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання прокурора Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступдо документів у кримінальному провадженні № 42023042080000161 від 24.11.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке мотивував таким.
В провадженні СВ Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023042080000161 від 24.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що право власності на об`єкти нерухомого майна за адресами: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_3 може бути зареєстровано на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Підставою для реєстрації стали правовстановлюючі документи 1990-х років, оригінали яких не зберігаються в органах БТІ.
Також від ІНФОРМАЦІЯ_1 отримано зйомку відповідних земельних ділянок у період з 2003 по 2021 роки. На отриманих зображеннях земельні ділянки є вільними від забудови, на них відсутні будь-які об`єкти нерухомості.
Так встановлено, що об`єктом нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 нібито володіли КАПТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_4 , код НОМЕР_1 , керівник ОСОБА_4 ) та Приватне науково-промислове підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_5 , код НОМЕР_2 , керівник ОСОБА_5 ). На даний час Приватне науково-промислове підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстровано за адресою АДРЕСА_6 .
Об`єктом нерухомості за адресою: АДРЕСА_2 нібито володіло ПП « ОСОБА_6 » ( АДРЕСА_7 , код НОМЕР_3 , керівник ОСОБА_7 ).
В ході досудового розслідування виникла необхідність перевірити відомості щодо реєстрації вказаних юридичних осіб та їх керівників станом на момент вчинення правочинів.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційні справи щодо вказаних підприємств знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Враховуючи вищезазначене, на підставі ч. 1 ст. 159, п.5 ст. 162 КПК України, з метою встановлення осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення та виконання завдань кримінального провадження щодо повного та неупередженого розслідування, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-166 КПК України, прокурор звернувся з даним клопотанням.
Прокурор у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності, при цьому просив клопотання задовольнити з наведених у ньому підстав.
На підставіч.2ст.163КПК України представник особи, у володінні якої знаходяться документи, у судове засідання не викликався.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно дост.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно зположеннями ч.2ст.160КПК Україниу клопотанніпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,зокрема,зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Викладені в клопотанні обставини підтверджуються документами, доданими до клопотання, а саме: витягом з ЄРДР, відповідно до якого 24 листопада 2023 року внесені до ЄРДР за № 42023042080000161 відомості про вчинення злочину з попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 358 КК України; копією договору від 07.08.1995 року; копією договору купівлі-продажу нерухомого майна від 07.04.1998 року; копіями супутникових знімків.
Наведені в клопотанні обставини та додані до нього матеріали дають слідчому судді достатні підстави вважати, що зазначені в клопотанні документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і не становлять собою та не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За встановленихобставин слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора є достатньо обґрунтованим, тому його слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-165, 369-372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_8 , та іншим слідчим, що входять до групи слідчих ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та прокурорам Криворізької центрально-окружної прокуратури в Дніпропетровській області, що здійснюють процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні ОСОБА_13 , ОСОБА_3 , право на здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 та її виконавчих органів, саме: реєстраційних справ щодо:
Колективного орендного підприємства торгівлі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_4 );
Приватного науково-промислового підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_6 , код НОМЕР_2 );
Приватного підприємства « ОСОБА_6 » ( АДРЕСА_7 , код НОМЕР_3 ).
Зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 , надати прокурору Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів.
Строк дії ухвали встановити до 23.12.2024 року.
Роз`яснити,що відповіднодо частини1статті 166КПКУкраїниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Надати прокурору Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_3 оригінал ухвали про тимчасовий доступ до документів для пред`явлення, а копію для вручення посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123675688 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ОНОПЧЕНКО Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні