УХВАЛА
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
м. Вінниця
10 грудня 2024 р.Справа № 120/14477/24
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук М.П., розглянувши в заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський елеватор" до головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський елеватор" до головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення.
Засідання у справі призначено на 16.12.2024 року об 14:00 год.
На адресу суду надійшло клопотання від представниці позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції. У своєму клопотанні заявник просить допустити його до участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Визначаючись щодо поданої заяви, суд виходить із наступного.
Відповідно до положень ст. 195 КАС України учасник справи має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, заявивши про це клопотання.
Так, ч. 1 ст. 195 КАС України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч. 2 ст. 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
З огляду на умови та обстановку, за яких має здійснюватися правосуддя, на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, участь сторін у режимі відеоконференції дасть змогу розглянути адміністративну справу без порушення означених засад судочинства та водночас гарантувати та не наражати відвідувачів судового засідання на загрози їхньому життю, здоров`ю та безпеці, що можуть виникнути в умовах воєнної агресії проти України.
Таким чином, зважаючи на правовий режим воєнного стану, територіальну віддаленість місцезнаходження представника від місця проведення судового засідання та принцип процесуальної економії, подане клопотання представника позивача є обґрунтованим.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 3 ст. 195 КАС України).
За правилами ч. 11 ст. 195 КАС України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Принагідно суд зазначає, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи вищезазначені положення чинного законодавства, з метою забезпечення права позивача на участь у судовому засіданні, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи "Електронний суд", а також допустити представницю позивача до подальшого розгляду справи в режимі-відеоконференції поза межами суду з використання власних технічних засобів.
Керуючись ст.ст. 195, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Забезпечити участь представниці позивача - адвокатеси Галич Ірини Леонідівни у судовому засіданні, призначеному на 16.12.2024 року об 14:00 год у справі № 120/14477/24, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи "Електронний суд".
Подальший розгляд справи № 120/14477/24 здійснювати за участі представниці позивача - адвокатеси Галич Ірини Леонідівни в режимі відео-конференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи "Електронний суд".
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяАльчук Максим Петрович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123687757 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Альчук Максим Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні