Справа № 386/1372/24
Провадження № 1-кп/386/95/24
УХВАЛА
Іменем України
11 грудня 2024 року
Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 ,
розглянувши заяву захисника ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні № 12024121110000281 відносно ОСОБА_3 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, -
встановив:
На розгляді Голованівського районного суду Кіровоградської області знаходиться клопотання про звільнення підозрюваного ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні № 12024121110000281 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, розгляд якого призначено до підготовчого засіданні на 12 грудня 2024 року на 14 год. 00 хв..
28.10.2024 засобами поштового зв`язку до суду надійшла заява захисника ОСОБА_2 про її участь при розгляді справи у режимі відеоконференції в Ленінському районному суді м. Кіровограда. Явку ОСОБА_3 забезпечить.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 336 КПК України).
Враховуючи вищевикладене та доводи клопотання про проведення судового розгляду в режимі відеоконференції, приходжу до висновку, що для забезпечення оперативності судового розгляду необхідно забезпечити участь захисника та підозрюваного у справі в режимі відеоконференції з Ленінським районним судом м. Кіровограда.
Керуючись ст.ст. 110, 336, 372 КПК України, суддя -
постановив:
Клопотання захисника ОСОБА_2 задовольнити.
Провести розгляд клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024121110000281 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, яке призначене на 12грудня 2024року на14год.00хв., в режимі відеоконференції з Ленінським районним судом м. Кіровограда, визначивши приблизний час розгляду до 15 год. 00 хв.
Голованівський районний суд Кіровоградської області доручає відповідним службовим особам Ленінського районногосуду м.Кіровограда встановити особу ОСОБА_3 та його захисника ОСОБА_2 , вручити підозрюваному пам`ятку про процесуальні права і обов`язки та перебувати поряд з ними до закінчення судового засідання.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Копії ухвали негайно надіслати до Ленінського районногосуду м.Кіровограда для організації її виконання, захиснику для відома.
Ухвала оскарженню окремо від судового рішення не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123706869 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Червоненко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні