Справа № 643/2326/23
Провадження № 1-кп/643/73/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.12.2024
12грудня 2024року м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 розглянувши заяву представника потерпілого Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВКР» - адвоката ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,
в с т а н о в и в:
У провадженні Московського районного суду м. Харкова перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 185 КК України та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.
Судове засідання призначено на 19.12.2024 о 11:30 годині.
10.12.2024 з боку представника потерпілогоТовариства зобмеженою відповідальністю«ВВКР» -адвоката ОСОБА_2 надійшло письмове клопотання про проведення судового засідання, яке призначене на 19.12.2024 о 11:30 годині в режимі відеоконференції.
Доводи та обґрунтування у тексті клопотання відсутні.
Суд вирішив розглянути клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи.
Суд, вивчивши клопотання, вважає його таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження регламентованост. 336 КПК України, відповідно до частини першої якої, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Питання участі в судовому засіданні сторони в режимі відеоконференції суд має право вирішувати з урахуванням всіх об`єктивних обставин, які складаються при розгляді справи, до початку певного судового засідання, в певному конкретному випадку.
Суд зауважує, що такі поняття, як «поважність причин», «оперативність судового провадження», «підстави, визначені судом достатніми», «інтереси кримінального провадження» є оціночними, що власне і є обставинами, які мають бути обґрунтовані учасником судового провадження у клопотанні про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Таким чином, проведення судового засідання в режимі відеоконференції є винятком із загального правила, і відповідні ухвали мають бути мотивовані належним чином певними обставинами, які унеможливлюють або роблять недоцільним проведення судового засідання у звичайному режимі.
Отже, клопотання має бути обґрунтованим, тобто містити причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні, а також підтверджене відповідними посиланнями на докази неможливості такої участі.
Проте, представником ТОВ «ВВКР» - адвокатом ОСОБА_2 не зазначено причин, які унеможливлюють її явку до суду для участі в судовому засіданні щодо розгляду кримінального провадження, а також не зазначено яким саме способом вона просить провести дистанційне провадження: у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення суду, чи іншого приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду, або ж поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
За наведених вище обставин, клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 336, 372 Кримінального процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
Відмовити у задоволенні клопотання представника потерпілого Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВКР» - адвоката ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123708415 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні