Справа №464/5256/24
пр № 2/464/1672/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 грудня 2024 року м. Львів
Сихівський районний суд м. Львова
в складі: головуючої судді Сабари Л.В.,
секретаря судового засідання Варениці Р.Б.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова про поділ майна подружжя, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
в провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
Ухвалою Сихівського районного суду м. Львова від 27.08.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Після відкриття провадження у справі встановлено, що всупереч вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України позовна заява не містить документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Представник відповідача ОСОБА_3 зазначив, що вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Представник позивача ОСОБА_1 не заперечив, вказав, що не пригадує чи долучено стороною позивача до матеріалів позову документи про сплату судового збору.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, повідомлені належним чином.
Заслухавши думку учасників справи, які з`явились в судове засідання, оглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 133 ЦПК України).
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», яким визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Судом встановлено, що подана позовна заява містить дві вимоги, а саме майнового характеру про поділ майна подружжя, а саме визнання права на майно, та немайнового характеру про зобов`язання вчинити дії.
За подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Враховуючи наведене, позивачу необхідно визначити й обґрунтувати розмір судового збору, з урахуванням вартості спірного майна з наданням відповідних доказів, сплатити такий та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За наведеного, приходжу до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
При цьому, суд зазначає, що недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом зазначення ціни позову, визначення й обґрунтування розміру судового збору, з урахуванням вартості спірного майна з наданням відповідних доказів, сплати такого на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК Львiв/Сихівський р-н/22030101
Код отримувача(кодза ЄДРПОУ): 38008294
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.);
Код банкуотримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA158999980313151206000013956
Код класифікаціїдоходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;
та подання суду підтверджуючих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 187, 258-261 ЦПК України, суддя,
постановив:
позовну заяву ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , ОСОБА_5 ,Автогаражного кооперативу№15Галицького районум.Львова проподіл майнаподружжя,зобов`язання вчинитидії залишити без руху.
Надати позивачу (представнику позивача) п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу (представнику позивача), що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуюча Сабара Л.В.
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123718827 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Сабара Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні