Рішення
від 03.12.2024 по справі 170/64/22
ШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО Справа № 170/64/22

Позовне провадження Провадження № 2/170/7/24

Шацький районний суд Волинської області

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

03 грудня 2024 року сел. Шацьк

Шацький районний суд Волинської області у складі:

головуючого судді Матвійчука С.П.,

за участю:

секретаря Копитко І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача приватний нотаріус Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова Іванна Анатоліївна,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 15 лютого 2017 року приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А. було видано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про право на спадщину за заповітом на 6/8 частки земельної ділянки, площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670.

Видача свідоцтва про право на спадщину за заповітом відбулася на підставі заповіту ОСОБА_4 від 28 липня 2016 року, посвідченого приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А. Згідно зазначеного заповіту ОСОБА_4 заповів належну йому на праві приватної власності земельну ділянку, площею 0,10 га, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На думку позивача, видача приватним нотаріусом Щелкуновою І.А. свідоцтва про право на спадщину на 6/8 частки вказаної земельної ділянки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснено всупереч змісту заповіту та волі спадкодавця ОСОБА_4 , оскільки заповіт на зазначену земельну ділянку стосується іншої особи, з датою народження ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спадкодавець ОСОБА_4 у заповіті власноручно зазначив, що «з моїх слів записано вірно, мною прочитано вголос і власноручно підписано».

Оскільки, видача свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушує права позивача, як спадкоємця за законом, шляхом зменшення її частки у спадковому майні спадкодавця ОСОБА_4 , тому ОСОБА_1 просила суд визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 15 лютого 2017 року (спадкова справа № 54/2016), видане ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Щелкуновою І.А., на 6/8 частки вказаної земельної ділянки.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_5 не з`явилися, адвокат Хомич Ю.В. подав до суду письмове клопотання, в якому просив справу розглядати без їх участі та задовольнити позовні вимоги повністю. Також адвокат просив суд врахувати, що про зазначену у заповіті ОСОБА_4 дату народження ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , позивачу стало відомо під час розгляду у Шацькому районному суді Волинської області цивільної справи № 170/323/21 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виділення частки з спільної часткової власності.

Відповідач ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_6 у судове засідання не з`явилися, адвокат Волощук О.Ф. подав до суду письмове клопотання, в якому просив справу розглядати без їх участі та відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі, у зв`язку з недоведеністю і безпідставністю позовних вимог та з підстав пропуску позивачем строку позовної давності. Заява про застосування строків позовної давності міститься у матеріалах цивільної справи.

В судове засідання третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_3 не з`явилася, подала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутності.

Приватний нотаріус Ковельського (кол. Шацького) районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова І.А. в судове засідання не з`явилася, подала до суду листа, в якому просила розгляд справи проводити у її відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв`язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.

З`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши матеріали цивільної справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити повністю з таких підстав.

Згідно ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Ч. 1 ст. 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ЦПК України та ч. 1 ст. 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про його смерть серії НОМЕР_1 , виданим 09 серпня 2016 року Шацьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

На день своєї смерті ОСОБА_4 проживав за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується довідкою № 243, виданою 23 січня 2017 року Шацькою селищною радою Волинської області. У даній довідці також зазначено, що крім ОСОБА_4 , у даному будинку нікого не було зареєстровано. Заповіт ОСОБА_4 Шацькою селищною радою не посвідчувався.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України та ч. 1 ст. 1221 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Згідно ст.ст. 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, в тому числі земельна ділянка, площею 0,10 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 649751, виданим 06 вересня 2006 року начальником Шацького районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_7 .

28 липня 2016 року ОСОБА_4 склав заповіт, який посвідчений приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А. та зареєстрований у реєстрі за № 916, згідно якого земельну ділянку, площею 0,10, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0725755100:03:016:0670, заповів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Івано-Франківськ, Івано-Франківська область.

В заповіті зазначено, що він складений на прохання ОСОБА_4 приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А. за допомогою комп`ютерної техніки. В заповіті ОСОБА_4 власноручно записав, що «з моїх слів записано вірно, мною прочитано вголос і власноручно підписано».

Ст. 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

ОСОБА_4 та ОСОБА_8 одружилися 06 березня 2002 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_2 , виданим 06 березня 2002 року відділом реєстрації актів громадянського стану Шацького районного управління юстиції. Після одруження прізвище дружини змінено на ОСОБА_9 .

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьками її вказані ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_3 , виданим 06 березня 2002 року відділом реєстрації актів громадянського стану Шацького районного управління юстиції.

Згідно ч. 1 ст. 1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов`язкова частка).

Оскільки на час відкриття спадщини ОСОБА_1 була неповнолітньою, тому вона мала право на обов`язкову частку у спадщині за заповітом на земельну ділянку, яку спадкодавець заповів ОСОБА_2 .

Відповідач ОСОБА_2 також є дочкою ОСОБА_4 від першого шлюбу, родинні відносини підтверджуються свідоцтвом про її народження серії НОМЕР_4 , виданим 07 липня 1990 року відділом ЗАГС Івано-Франківського міськвиконкому, в якому її батьком записаний ОСОБА_4 та свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_5 , виданим 12 квітня 2014 року Дзержинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, з якого вбачається, що після державної реєстрації шлюбу ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , прізвище дружини змінено на ОСОБА_12 .

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частиною другою четвертою статті 1273 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

11 серпня 2016 року ОСОБА_2 подала до приватного нотаріуса Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунової І.А. заяву, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її батько ОСОБА_4 , після смерті якого залишилося спадкове майно, яке вона приймає. Крім неї є ще інші спадкоємці: дружина ОСОБА_3 та дочка ОСОБА_1 , яким відомо про відкриття спадщини. Того ж дня приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А. була заведена спадкова справа № 54/2016 після смерті ОСОБА_4

ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_13 , мати спадкодавця, подала до приватного нотаріуса Володимир-Волинського міського нотаріального округу Волинської області Іванової Л.П. заяву, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її син ОСОБА_4 , після смерті якого залишилося спадкове майно, яке вона приймає за законом.

18 січня 2017 року ОСОБА_3 , дружина спадкодавця, подала до приватного нотаріуса Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунової І.А. заяву, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її чоловік ОСОБА_4 , після смерті якого залишилося спадкове майно, яке вона приймає. Іншою спадкоємицею є його дочка ОСОБА_1 .

Згідно ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

15 лютого 2017 року представник ОСОБА_2 , її чоловік ОСОБА_10 , звернувся до приватного нотаріуса Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунової І.А. із заявою, в якій просив видати ОСОБА_2 свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок з будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . В заяві вказано, що інші спадкоємці: дружина ОСОБА_3 , дочка ОСОБА_1 та мати ОСОБА_13 спадщину прийняли. ОСОБА_1 та ОСОБА_13 є спадкоємцями, згідно ст. 1241 ЦК України.

Також в заяві зазначено, що спадкоємцем по заповіту, який посвідчений приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкуновою І.А., є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак заповідачем помилково у даному заповіті її дата народження вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_1 та ОСОБА_13 є спадкоємцями згідно ст. 1241 ЦК України.

Приватний нотаріус Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова І.А. 15 лютого 2017 року видала свідоцтво про право на спадщину за заповітом (спадкова справа № 54/2016), яке зареєстроване у реєстрі за № 158, яким посвідчила, що спадкоємцем зазначеного у заповіті майна ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , є його дочка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка спадкує 6/8 частки спадкового майна. Спадщина на яку в указаній частці видано це свідоцтво складається із земельної ділянки площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670. Свідоцтво на спадщину за законом на 2/8 частки спадкового майна ще не видано.

15 лютого 2017 року приватний нотаріус Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова І.А. винесла постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 102/02-31, згідно якої відмовила ОСОБА_2 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_4 у зв`язку з відсутністю документа, який посвідчує право власності на даний житловий будинок.

04 липня 2017 року ОСОБА_13 звернувся до приватного нотаріуса Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунової І.А. із заявою, в якій просила видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку, площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Приватний нотаріус Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова І.А. 04 липня 2017 року видала свідоцтво про право на спадщину за заповітом (спадкова справа № 54/2016), яке зареєстроване у реєстрі за № 158, яким посвідчила, що спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , є його мати ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка спадкує 1/8 частки спадкового майна. Спадщина на яку в указаній частці видано це свідоцтво складається із земельної ділянки площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670. Свідоцтво на спадщину за законом на 1/8 частки спадкового майна ще не видано.

05 вересня 2017 року приватний нотаріус Шацького районного нотаріального округу Волинської області Щелкунова І.А. винесла постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 760/02-31, згідно якої відмовила ОСОБА_2 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , після смерті ОСОБА_4 у зв`язку з з відсутністю документа, який посвідчує право власності на даний житловий будинок.

Представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Волощук О.Ф. подав до суду заяву про застосування строків позовної давності у даній справі. Заява обґрунтована тим, що на переконання сторони відповідача, ОСОБА_1 без поважних причин пропустила строк звернення до суду із позовом про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, виданого ОСОБА_2 , оскільки матеріали спадкової справи та матеріали цивільної справи містять ряд документів, які підтверджують, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , як спадкоємцям першої черги за законом, з моменту відкриття спадщини і звернення до нотаріуса було відомо про зміст заповіту, а в подальшому і свідоцтва про право на спадщину за заповітом та дані, які там містяться. Крім того, позовна заява не містить клопотання позивача про поновлення процесуальних строків. А наслідком пропущення строку позовної давності є відмова у задоволенні позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст.ст. 256, 257 ЦК України позовна давність це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Відповідно до ч. 4 ст. 261 ЦК України у разі порушення цивільного права або інтересу неповнолітньої особи позовна давність починається від дня досягнення нею повноліття.

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 . На час відкриття спадщини, яка відкрилася після смерті її батька ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , позивач була неповнолітньою, тому спадкувала згідно ст. 1241 ЦК України.

Перебіг позовної давності у даній цивільній справі почався з дня досягнення ОСОБА_1 повноліття, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_7 . А позовну заяву до ОСОБА_2 про визнання свідоцтва про право на спадщину за заповітом недійсним, ОСОБА_1 подала до Шацького районного суду Волинської області 10 лютого 2022 року, що підтверджується відповідною відміткою суду. Тому строк позовної давності у даній справі ОСОБА_1 не пропущений.

Згідно ч. 1 ст. 1301 ЦК України свідоцтво про право на спадщину визнається недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що особа, якій воно видане, не мала права на спадкування, а також в інших випадках, встановлених законом.

На думку суду, оскільки в заповіті ОСОБА_4 дата народження спадкоємиці ОСОБА_2 зазначена ІНФОРМАЦІЯ_2 , а відповідач ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто наявні розбіжності у даті народження, тому при зверненні представника ОСОБА_2 до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, нотаріус повинна була винести постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку з неможливістю встановити тотожність особи, вказаної у заповіті, та особи щодо якої представником подано заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом. Нотаріус мала роз`яснити представнику ОСОБА_2 право на звернення до суду із заявою про встановлення факту належності заповіту, згідно ст. 315 ЦПК України, або здійснити тлумачення заповіту, відповідно до ст. 1256 ЦК України.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід задовольнити та визнати оспорюване свідоцтво про право на спадщину за заповітом недійсним.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовна заява ОСОБА_1 судом задоволена повністю, тому з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір у сумі 992 гривні 40 копійок, який був сплачений при зверненні до суду.

На підставі ст.ст. 3, 15, 16, 1216, 1217, 1218, 1220, 1221, 1256, 1268, 1301 ЦК України, керуючись ст.ст. 81, 258, 259, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити повністю.

Визнати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, видане 15 лютого 2017 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (спадкова справа № 54/2016), зареєстроване в реєстрі за № 158, приватним нотаріусом Шацького районного нотаріального округу Щелкуновою Іванною Анатоліївною, на 6/8 частки спадкового майна, що складається із земельної ділянки, площею 0,1002 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 0725755100:03:016:0670 недійсним.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 40 копійок судового збору.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 12 грудня 2024 року.

Суддя /підпис/ С.П. Матвійчук

Згідно з оригіналом

Суддя Шацького районного суду Волинської області С.П. Матвійчук

СудШацький районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123721808
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —170/64/22

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Шацький районний суд Волинської області

Матвійчук С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні