Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 277/566/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2024 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Винара Л.В.,
за участю:
секретаря Кострицької Т.П.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Олевську позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Логінова Марія Дмитрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про відібрання малолітньої дитини від бабусі, -
В С Т А Н О В И В:
До Олевського районного суду Житомирської області з Ємільчинського районного суду Житомирської області, за підсудністю, надійшла позовна заява ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Логінова Марія Дмитрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про відібрання малолітньої дитини від бабусі.
Ухвалою Олевського районного суду Житомирської області від 15.10.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
До початку проведення підготовчого судового засідання на адресу суду від відповідачки ОСОБА_2 надійшла заява про зупинення провадження у справі (в порядку ст. 43 ЦПК України). У поданій заяві відповідачка просить суд зупинити провадження у цивільній справі №277/566/24 до набрання законної сили судовим рішенням в порядку кримінального судочинства щодо здійснення ініціаторами спору у вказаній цивільній справі кримінально-каранних діянь. На обґрунтування поданої заяви ОСОБА_2 зазначає, що на даний час триває досудове розслідування у кримінальних провадженнях №120242420000000044 від 08.01.2024 року, №12024263020000307 від 22.03.2024 року та №12024226130000296 від 21.05.2024 року учасниками яких, з поміж інших, є також позивач та відповідачка у цивільній справі №277/566/24. Таким чином, ОСОБА_2 вважає, що до завершення основних слідчих дій по вище вказаних кримінальних провадженнях провадження у даній цивільній справі слід зупинити.
10.12.2024 року на адресу суду від відповідачки ОСОБА_2 надійшло письмове клопотання з проханням задля уникнення та запобігання порушення процесуальних прав заявниці та малолітньої дитини розгляд заяви про зупинення провадження по справі проводити за її відсутності.
Позивач ОСОБА_1 та його представник адвокат Логінова М.Д. у підготовче судове засідання не з`явилися. На адресу суду, за допомогою засобів електронного зв`язку, від адвоката Логінової М.Д. надійшла заява з проханням провести підготовче судове засідання без її участі та участі її довірителя ОСОБА_1 . Щодо призначення справи до судового розгляду по суті не заперечують.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, як зазначено вище до суду надала письмове клопотання з проханням розглядати подану нею заяву без її участі.
Представник третьої особи Служби у справах дітей Ємільчинської селищної ради в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у встановленому законом порядку, що стверджується матеріалами справи.
На підставі ст.ст. 211, 223 ЦПК України, суд розглядає справу без участі осіб, що не з`явились.
У відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Щодо заявленого клопотання відповідачки ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі слід зазначити наступне.
У главі 8 ЦПК України передбачено випадки, коли суд зобов`язаний, а також коли суд має право зупинити провадження у справі.
Залежно від характеру зупинення провадження розрізняють два види: обов`язкове і факультативне.
Обов`язкове зупинення провадження в справі передбачене тоді, коли в силу прямої вказівки закону суд зобов`язаний зупинити провадження незалежно від свого розсуду і від розсуду осіб, які беруть участь у справі.
Обов`язковими є підстави передбачені ст. 251 ЦПК України. Зокрема, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі:
1) смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво;
2) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції;
3) призначення або заміни законного представника у випадках, передбачених статтею 63 цього Кодексу;
4) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення;
4-1) звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв`язку з проведенням медіації;
5) прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді;
6) об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
У статті 252 ЦПК України передбачено право суду зупинити провадження у справі. Ця стаття передбачає факультативне зупинення провадження в справі, за розсудом суду, що здійснюється судом на прохання осіб, які беруть участь у справі, або за своєю ініціативою у випадках, передбачених цією статтею. Так, суд може зупинити провадження у справі у випадках:
1) перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі;
2) захворювання учасника справи, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу;
3) перебування учасника справи у довгостроковому службовому відрядженні;
4) розшуку відповідача в разі неможливості розгляду справи за його відсутності;
5) призначення судом експертизи;
6) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 87 цього Кодексу;
8) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави;
9) прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом;
10) перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.
Отже, з вказаного слідує, що конкретні, вичерпні підстави для зупинення провадження у справі визначені чинним процесуальним законом, як обов`язкові, так і факультативні.
Звертаючись до суду із заявою про зупинення провадження у справі відповідачка ОСОБА_2 зазначила, що на даний час триває досудове розслідування у кримінальних провадженнях №120242420000000044 від 08.01.2024 року, №12024263020000307 від 22.03.2024 року та №12024226130000296 від 21.05.2024 року, а тому до завершення основних слідчих дій по цих кримінальних провадженнях розгляд цивільної справи про відібрання малолітньої дитини є передчасним.
З цього приводу суд зауважує, що наведені ОСОБА_2 доводи та обґрунтування не є підставою для зупинення провадження у справі. Стаття 251 ЦПК України зобов`язує суд зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку кримінального судочинства. В даному ж випадку жодна кримінальна справа не перебуває на вирішенні того чи іншого суду. У той же час проведення досудового розслідування по тому чи іншому правопорушенню не є підставою для зупинення провадження у справі в розумінні статті 251 ЦПК України.
Наведені ОСОБА_2 доводи та обґрунтування не належать також до факультативних підстав зупинення провадження у справі, тобто таких, які дають відповідне право суду діяти на власний розсуд залежно від обставин справи. Ці підстави не є обов`язковими та визначені у статті 252 ЦПК України.
За цих обставин клопотання ОСОБА_2 є необґрунтованим, в його задоволенні слід відмовити.
Щодо закриття підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
Положеннямистатті 189 ЦПК Українивизначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого провадження та призначенням справи до судового розгляду по суті.
Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (частина першастатті 197 ЦПК України).
На стадії підготовчого провадження судом було вжито всіх заходів для забезпечення всебічного та об`єктивного вирішення справи протягом розумного строку.
Відповідно до частини першоїстатті 200 ЦПК Україниу підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Згідно з частинами першою та другоюстатті 211 ЦПК Українирозгляд справи відбувається в судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що підготовче судове засідання необхідно закрити, а справу призначити до судового розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.189,196-198,200, 223, 251, 293 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви відповідачки ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Логінова Марія Дмитрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про відібрання малолітньої дитини від бабусі - відмовити.
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Логінова Марія Дмитрівна до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Ємільчинської селищної ради про відібрання малолітньої дитини від бабусі.
Призначити справу до судового розгляду по суті в загальному порядку у відкритому судовому засіданні на 15год.30хв.14січня 2025року у залі судових засідань в приміщенні Олевського районного суду Житомирської області, за адресою: м. Олевськ, вул. Володимирська, 7, Житомирської області.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:Л.В.Винар
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123722403 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Винар Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні