Ухвала
від 10.12.2024 по справі 948/199/24
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 948/199/24 Номер провадження 22-з/814/273/24 Доповідач ап. інст. Карпушин Г. Л.

У Х В А Л А

10 грудня 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого (судді-доповідача)Карпушина Г.Л.,суддів:Панченка О.О.,Пікуля В.П., при секретарі судового засідання Буйновій О.П., -

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Борзовця Олександра Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Полтавського апеляційного суду від 23 липня 2024 року у справі№ 948/199/24 за апеляційною скаргою представника заявника ОСОБА_1 , адвоката Борзовця Олександра Володимировича, на рішення Машівського районного суду Полтавської області від 05 квітня 2024 року по справі окремого провадження за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа: Полтавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту смерті особи,-

В С Т А Н О В И В :

Постановою Полтавського апеляційного суду від 23 липня 2024 року апеляційну скаргу представника заявника ОСОБА_1 , адвоката Борзовця Олександра Володимировича задоволено. Рішення Машівського районного суду Полтавської області від 05 квітня 2024 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Полтавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту смерті особи задоволено.

Встановлено факт смерті ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце смерті Російська Федерація, м Нижні Серги, Свердловської області.

07.11.2024 року Борзовець О.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення описки в постанові Полтавського апеляційного суду від 23 липня 2024 року посилаючись на те, що у заяві про встановлення факту смерті заявник просив встановити факт смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у місті Нижні Серги, Свердловської області, РФ.

Вказував, що мотивувальна частина містить відомості щодо дати народження ОСОБА_2 . Між тим в резолютивній частині відомості щодо дати народження ОСОБА_2 та її РНОКПП не зазначені. Вказане не дає можливості нотаріусу ідентифікувати особу померлої та видати ОСОБА_1 свідоцтво про право на спадщину.

Враховуючи викладене просив задовольнити заяву та виправити описку у резолютивній частині постанови Полтавського апеляційного суду від 23 липня 2024 року, виклавши абзац 3 в наступній редакції: «Встановити факт смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце смерті Російська Федерація, м Нижні Серги, Свердловської області».

Відповідно до вимог частини першої, другоїстатті 269 ЦПК Українисуд може за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Правила цієї статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.

У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» роз`яснено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання (Ухвала Великої Палати Верховного Суду від 27.05.2020 у справі № 904/10956/16).

У постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 11 листопада 2020 року в справі № 300/765/15-ц (провадження № 61-7654св20) вказано, що «судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його прав осудності».

За наведених обставин, апеляційний суд вважає за необхідне виправити описку допущену в 3 абзаці резолютивної частини, виклавши його в новій редакції: «Встановити факт смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце смерті російська федерація, м Нижні Серги, Свердловської області».

Керуючись ст.ст. 269, 381 ЦПК України, Полтавський апеляційний суд,-

У Х В А Л И В :

Виправити описку, допущену у 3 абзаці резолютивної частини постанови Полтавського апеляційного суду від 23 липня 2024 року виклавши абзац 3 в новій редакції:

"Встановити факт смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце смерті Російська Федерація, м Нижні Серги, Свердловської області».

Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї проголошенняі можебути оскарженапротягом тридцятиднів шляхомподачі касаційноїскарги безпосередньодо ВерховногоСуду.

Головуючий суддя :


Г.Л. Карпушин

Судді:


О.О. Панченко
В.П. Пікуль

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123727645
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —948/199/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Постанова від 23.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Рішення від 05.04.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні