Ухвала
від 13.12.2024 по справі 128/2827/24
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 128/2827/24

Провадження № 22-ц/801/2721/2024

Категорія:

Головуючий у суді 1-ї інстанції Фанда О. А.

Доповідач :Войтко Ю. Б.

УХВАЛА

13 грудня 2024 рокуСправа № 128/2827/24м. Вінниця

Вінницький апеляційний суд в складі судді Войтка Ю. Б., одержавши апеляційну скаргу Споживчого товариства«Відновлення» наухвалу Вінницькогорайонного судуВінницької областівід 27листопада 2024року уцивільній справі№ 128/2827/24 за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства «Відновлення» про відшкодування понесених витрат на капітальний ремонт нежитлової будівлі,

встановив:

До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга Споживчого товариства«Відновлення» на ухвалу Вінницького районного суду Вінницької області від 27 листопада 2024 року в указаній цивільній справі.

Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суд дійшов висновку, що поданаапеляційна скаргапідлягає залишеннюбез руху,оскільки оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України.

Відповідно достатті 374 ЦПК Україниза наслідками розгляду апеляційної скарги суд апеляційної інстанції має право:1) залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення; 2) скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення; 3) визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині; 4) скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково; 5) скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; 6) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції; 7) скасувати ухвалу про відкриття провадження у справі і прийняти постанову про направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю; 8) у передбачених цим Кодексом випадках скасувати свою постанову (повністю або частково) і прийняти одне з рішень, зазначених в пунктах 1-7 частини першої цієї статті.

Як вбачаєтьсяіз матеріалівапеляційної скарги,скаржник оскаржуєухвалу Вінницькогорайонного судуВінницької областівід 27листопада 2024року,якою заяву про забезпечення позову задоволено частково.

Із тексту прохальної частини апеляційної скарги слідує, щоскаржник просить скасувати оскаржувану ухвалу.

Проте, апеляційний суд звертає увагу, що якщо оскаржується ухвала суду лише в частині відмови у задоволені заяви, то конкретизувати про це у клопотанні. Якщо оскаржується ухвала суду повністю, то необхідно конкретизувати клопотання і зазначити, яке судове рішення просить ухвалити скаржник в частині вирішення заяви.

У прохальній частині апеляційної скарги скаржник чітко не визначив своє клопотання щодо результатів розгляду його апеляційної скарги, які передбаченістаттею 374 ЦПК України.

Невизначеність дій щодо процесуального документу (рішення або ухвали) суду, який скаржник оскаржує, не надає суду апеляційної інстанції можливості самостійно вирішити це питання, оскільки це є виключно обов`язком сторони - зазначення в апеляційній скарзі клопотання стосовно оскаржуваного судового рішення (п. 7 ч. 2ст. 356 ЦПК України).

У зв`язку з викладеним, необхідно уточнити апеляційну скаргу в прохальній частині та зазначити в апеляційній скарзі, що суд має зробити за результатами перегляду ухвали суду першої інстанції.

Відповідно до частини 2статті 357 ЦПК Українидо апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356 цього Кодексу, застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.

Положеннями частини першої та третьоїстатті 185 ЦПК Українипередбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Ураховуючи наведене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням скаржнику строку для усунення недоліків апеляційної скаргишляхом подачі апеляційному суду уточненої апеляційної скарги з її копіями, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі для долучення до матеріалів справи.

Керуючись ст. 354, 357 ЦПК України,

ухвалив:

Апеляційну скаргу Споживчого товариства«Відновлення» на ухвалу Вінницького районного суду Вінницькоїобласті від 27 листопада 2024 року у вказаній справі залишити без руху, надавши скаржнику строкп`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.

В іншому випадку скарга буде вважатися неподаною та повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.

Витребувати зВінницького районногосуду Вінницькоїобласті матеріалицивільноїсправи № 128/2827/24 за позовом ОСОБА_1 до Споживчого товариства «Відновлення» про відшкодування понесених витрат на капітальний ремонт нежитлової будівлі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя апеляційного суду Ю. Б. Войтко

СудВінницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123739847
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —128/2827/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Фанда О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні