Справа № 727/4364/24
Провадження № 2/727/1081/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2024 року м. Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Терещенко О.Є.
при секретарі Аниськовій К.В.
за участю:
представника позивача за первісним позовом Пономаренко Д.Ю.
представника відповідача за первісним позовом ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором та за зустрічним позовом ОСОБА_2 , в інтересах якої діє адвокат Поляк Марія Володими-рівна, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр», Товариство з об-меженою відповідальністю «Служба миттєвого кредитування», про визнання договору неукладеним,-
встановив:
Представник позивача за первісним позовом звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, посилаючись на те, що 05.04.2021 року між ТОВ «Служба миттєвого кредитування» та ОСОБА_2 було укла-дено договір про надання фінансових послуг №2109483246654 «Стандартний».
На виконання умов вказаного договору позикодавцем було перераховано грошові кошти на рахунок позичальника у розмірі 5800 грн., при цьому, відповідач здійснила дії, спрямовані на укладення вказаного вище договору шляхом заповнення заяви про надання (отримання) грошових коштів на сайті позикодавця, введенням коду підтверд-ження, який є одноразовим ідентифікатором на підписання електронного договору, та зазначенням інформації щодо реквізитів банківської картки, на рахунок якої, в подаль-шому, позикодавцем було перераховано грошові кошти.
Також вказує, що 01.12.2021 року між ТОВ «Служба миттєвого кредитування» та ТОВ «Вердикт Капітал» було укладено Договір факторингу №1-12, відповідно до умов якого ТОВ «Служба миттєвого кредитування» відступило ТОВ «Вердикт Капітал» пра-во вимоги до позичальників, в тому числі за Договором про надання фінансових послуг №2109483246654 від 05.04.2021 року.
У свою чергу, ТОВ «Вердикт Капітал» відступило право вимоги до позичальників ТОВ «Коллект Центр» відповідно до Договору відступлення права вимоги №10-01/2023 від 10.01.2023 року, в тому числі за Договором про надання фінансових послуг №2109 483246654 від 05.04.2021 року.
Таким чином, ТОВ «Коллект Центр» наділено правом грошової вимоги до відпо-відача.
Зазначає, що станом на сьогоднішній день заборгованість за договором відпові-дачем не погашається, проценти за користування кредитними коштами не сплачуються, у зв`язку з чим у відповідача обліковується прострочена заборгованість.
У зв`язку з вищевикладеним, представник позивача просив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за Кредитним договором №2109483246654 від 05.04.2021 року у розмірі 58 386,00 грн., витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 028,00 грн. та витрати на правову допомогу у розмірі 17 000,00 гривень.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 15.05.2024 року було відкрито спрощене провадження по справі з викликом сторін.
22.07.2024 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого представник відповідача, адвокат Поляк М.В., просила в задоволенні позову відмовити через недоведеність укладення кредитного договору та відсутності належних та допу-стимих доказів отримання відповідачкою ОСОБА_2 кредитних коштів.
Того ж дня, представником відповідача було подано через канцелярію суду зу-стрічну позовну заяву, яку ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 23.07.2024 року було прийнято до розгляду та об`єднано в одне провадження з первіс-ним позовом.
Зустрічна позовна заява обґрунтована тим, що позивачка за зустрічним позовом, ОСОБА_2 , вважає, що кредитний договір №2109483246654 від 05.04.2021 року є неукладеним, оскільки жодні кредитні кошти, передбачені вказаним договором, не над-ходили на рахунки ОСОБА_2 .
При цьому, позивачка за зустрічним позовом заперечує також факт підписання нею будь-якими одноразовими ідентифікаторами вказаний позивачем кредитний дого-вір.
Окремо вказує на факт несправедливості умов договору, що суперечить положен-ням ст.18 Закону України «Про захист прав споживачів».
У зв`язку з викладеним, просила визнати неукладеним кредитний договір №21094 83246654 від 05.04.2021 року між ТОВ «Служба миттєвого кредитування» та ОСОБА_2 .
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 14.08.2024 року по справі в якості співвідповідача за зустрічним позовом залучено Товариство з обмеже-ною відповідальністю «Служба миттєвого кредитування».
Представник позивача за первісним позовом, Пономаренко Д.Ю., в судовому засіданні позовні вимоги первісного позову підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі з підстав, викладених у первісному позові та письмових поясненнях. Заперечував проти задоволення зустрічних позовних вимог через неналежне обрання способу захисту.
Відповідач за первісним позовом, ОСОБА_2 , в судове засідання не з`явилась, про місце, дату та час розгляду справи була повідомлена у встановленому законом по-рядку.
Представник відповідача за первісним позовом, адвокат Поляк М.В., в судовому засіданні заперечувала проти задоволення первісних позовних вимог. Вказала, що наяв-ними у справі доказами не підтверджується факт отримання ОСОБА_2 грошових коштів та укладення останньою кредитного договору з ТОВ «Служба миттєвого креди-тування». У зв`язку з викладеним також просила задовольнити зустрічні позовні вимоги з підстав, наведених у зустрічній позовній заяві.
Представник відповідача за зустрічним позовом ТОВ «Служба миттєвого креди-тування» в судове засідання не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином у встановленому законом порядку.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрун-туються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що у задоволенні первісного та зустрічного позову необхідно відмовити, у зв`язку з наступним.
З матеріалів справи встановлено, що 05.04.2021року між ОСОБА_2 та ТОВ"Службамиттєвого кредитування"укладено договірпро наданняфінансових послуг№2109483246654,відповідно доумов якоготовариство зобов`язалося надати Позичаль-нику позику у сумі 5 800, 00 грн., а позичальник зобов`язався повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом згідно умов договору.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов`язання є правовідношення, в яких одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ч.1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичаль-ника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки На-ціонального банку України.
Згідно ч.2 ст.1056-1 ЦК України розмір процентів, тип процентної ставки (фік-сована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.
Відповідно до ст.1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позико-давцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими оз-наками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були пе-редані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.
Статтею 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пунк-ти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відпо-відно до актів цивільного законодавства.
Згідно з ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальни-кові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується по-вернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст.639 ЦК України якщо сторони домовилися укласти договір за до-помогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у пись-мовій формі.
Закон України «Про електронну комерцію» від 03.09.2015 № 675-VIII визначає ор-ганізаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встанов-лює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телеко-мунікаційних систем та визначає права і обов`язки учасників відносин у сфері елек-тронної комерції.
У ст. 3 Закону України «Про електронну комерцію» визначено, що електронний договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків та оформлена в електронній формі.
Відповідно до ч.7, 12 ст.11 Закону України «Про електронну комерцію» елек-тронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами України, а також іншими актами законодавства. Електрон-ний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими на-слідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі.
Статтею 12 Закону України «Про електронну комерцію» визначено, що якщо від-повідно до акту цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний пра-вочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання: електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону Укра-їни «Про електронний цифровий підпис», за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину; електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом; аналога власноручного підпи-су (факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису) за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідних аналогів власноручних підписів.
Електронний підпис призначений для ідентифікації особи, яка підписує електрон-ний документ.
Положення ст.11 Закону України «Про електронну комерцію» передбачають ви-користання як електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», так і електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом.
Електронний цифровий підпис як вид електронного підпису накладається за до-помогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
Відповідно до ч.1 ст.512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути заміне-ний іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (від-ступлення права вимоги).
Згідно зі ст.514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кре-дитора у зобов`язанні в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.517 ЦК України, первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та ін-формацію, яка є важливою для їх здійснення.
Згідно зі ст.1077 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступ-лення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується пере-дати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який пе-редбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов`язується відступити факто-рові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
01.12.2021 року між ТОВ "Служба миттєвого кредитування"та ТОВ"ВердиктКа-пітал"було укладено Договір факторингу № 1-12, відповідно до якого ТОВ "Служба миттєвого кредитування" відступило на користь ТОВ "Вердикт Капітал" право вимоги до позичальників, в тому числі за Договором позики № 2109483246654 від 05.04.2021 року, що уклали ТОВ "Служба миттєвого кредитування" та ОСОБА_3
10.01.2023 року між ТОВ «Вердикт Капітал» та ТОВ «КОЛЛЕКТ ЦЕНТР» укла-дено договір про відступлення права вимоги № 10-01/2023 від 10.01.2023 року, відпо-відно до якого ТОВ «Вердикт Капітал» відступило право грошової вимоги до Борж-ників за кредитними договорами Товариству з обмеженою відповідальністю «КОЛ-ЛЕКТ ЦЕНТР» у т.ч. за Договором позики № 2109483246654 від 05.04.2021 року, що уклали ТОВ "Служба миттєвого кредитування" та ОСОБА_4 .
Відповідно до Реєстру боржників до договору № 10-01/2023 про відступлення (ку-півлю-продаж) прав вимоги від 10.01.2023року,ТОВ «КОЛЛЕКТЦЕНТР» набулопра-вагрошової вимоги до відповідача в сумі 102 239,50 грн.
Разом з тим матеріали справи не містять належних та допустимих доказів того, що кредитні кошти були отримані відповідачем.
Так, у договорі не зазначені банківські реквізити, за якими ОСОБА_2 мають бу-ти перераховані кредитні кошти.
Також в матеріалах справи відсутні первинні документи, які повинні бути скла-дені під час надання кредитних коштів ОСОБА_2 .
Доказами, які підтверджують наявність заборгованості та її розмір є первинні до-кументи, оформлені відповідно до статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність». Згідно вказаної норми Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це не можливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів мо-жуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі.
В той же час розрахунок заборгованості не є документом первинного бухгалтер-ського обліку, а є одностороннім арифметичним розрахунком стягуваних сум, який від-повідно повністю залежить від волевиявлення і дій однієї сторони (банку).
Такий висновок щодо оцінки односторонніх документів банку кореспондує ви-сновку Великої Палати Верховного Суду в постанові від 03.07.2019 у справі №342/ 180/17 та Верховного Суду України в постанові від 11.03.2015 р. № 6-16цс15.
Судом досліджена відповідь на запит, надана ТОВ Фінансова компанія «Вей Фор Пей», згідно якої останніми були здійснено переказ грошових коштів на карту № НОМЕР_1 у розмірі 5800,00 грн.
При цьому, як випливає з інформації, наданої АТ «Укрсиббанк» на виконання ухвали суду від 14.08.2024 року, відповідно до наданої сторонами інформації, користу-вача ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 в облікових системах Банку не знайдено. Також, інформація щодо карткового рахунку, надана позивачем є не до-статньою для надання витребуваної інформації щодо її користувача.
Відповідно до інформації, наданої ПрАТ «ВФ Україна» у відповідь на ухвалу Шевченківського районного суду м. Чернівці від 31.10.2024 року, абонентський номер НОМЕР_3 станом на 05.04.2021 року обслуговувався знеособлено (анонімно) на умовах передплаченого зв`язку ПрАТ «ВФ Україна», тому визначити абонента в ко-ристуванні якого знаходився вказаний номер телефону немає можливості. Також по-відомили, що з 25.01.2024 року абонентський номер НОМЕР_3 заблоковано та до 31.10.2024 року не обслуговувався.
Таким чином, матеріали справи не містять і доказів того, що кредитодавцем ви-конані умови договору пронадання фінансовихпослуг №2109483246654та надано по-зичальнику ОСОБА_2 позику, оскільки відсутні докази належності рахунків, зазна-чених позивачем за первісним позовом, саме позичальнику, а також докази того,що ціреквізити вказанівідповідачем за первісним позовом.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування пра-ктики Європейського суду з прав людини» на суд покладено обов`язок під час розгляду справ застосовувати Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і Протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою Укра-їни та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з практикою ЄСПЛ змагальність судочинства засновується на диферен-ціації процесуальних функцій і, відповідно, правомочностей головних суб`єктів проце-суальної діяльності цивільного судочинства - суду та сторін (позивача та відповідача). У процесі, побудованому за принципом змагальності, збір і підготовка усього фактич-ного матеріалу для вирішення спору між сторонами покладається законом на сторони. Суд тільки оцінює надані сторонами матеріали, але сам жодних фактичних матеріалів і доказів не збирає.
З огляду на викладене суд позбавлений можливості в повній мірі встановити умови укладених договорів факторингу, обсяг прав та обов`язків сторін договору, строк набрання чинності цими договорами, порядок передачі та перелік документації, інші умови, яких досягли сторони при укладенні договорів, та встановлення яких є необхід-ним для правильного вирішення цієї справи.
Інших доказів по суті спору матеріали справи не містять та позивач не вказує об-ставин, які унеможливили йому подати інші докази на підтвердження заявлених вимог.
Відповідно до ч. 6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на при-пущеннях.
Згідно зі ст. 12 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
При цьому, відповідно до ч.8 ст.83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Ураховуючи вищенаведений аналіз поданих сторонамидоказів, приписів чинного законодавства та правових позицій Верховного Суду, які є обов`язковими до застосу-вання, суд дійшов висновку, що матеріали справи не містять належних і допустимих доказів на підтвердженнятого,що ТОВ«Служба миттєвогокредитування» накористь ОСОБА_2 були перераховані кошти.
З оглядуна викладенесуд вважаєбезпідставними вимогипозивача запервісним позовомпро стягненняз ОСОБА_2 заборгованостіза договором кредиту,у зв`язкуз чиму задоволенніпозовних вимог запервісним позовомслід відмовити.
Щодо зустрічних позовних вимог про визнання договору неукладеним, суд вважає необхідним відмовити в їх задоволенні, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. З цього випливає, що недосягнення сторонами у належній формі згоди хоча б по одній з істотних умов договору може стати наслідком визнання такого договору неукладеним.
У відзиві на первісний позов та у зустрічній позовній заяві представник ОСОБА_2 , адвокат Поляк М.В., вказує на відсутність домовленостей між її клієнткою та ТОВ «Служба миттєвого кредитування», оскільки не визнає як факт отримання ОСОБА_2 грошових коштів, так і факту згоди відповідачки за первісним позовом на укладення вказаного договору.
Ст.16 ЦК України не передбачено такий спосіб захисту як визнання договору не-укладеним. Вимога про встановлення факту неукладення договору не призводить до поновлення порушених прав, така вимога не може бути предметом спору та самостійно розглядатися в окремій справі. Вимога про визнання договору неукладеним є нічим ін-шим як встановленням факту, що має юридичне значення. Пункт 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ про ви-знання правочинів недійсними» від 06.11.2009 року № 9 з цього приводу роз`яснює: «Відповідно до частини першої статті 215 ЦК підставою недійсності правочину є не-додержання стороною (сторонами) вимог, які встановлені статтею 203 ЦК, саме на мо-мент вчинення правочину. Не може бути визнаний недійсним правочин, який не вчи-нено.
У зв`язку з цим судам необхідно правильно визначати момент вчинення право-чину (статті 205 - 210, 640 ЦК тощо). Зокрема, не є укладеними правочини (договори), у яких відсутні встановлені законодавством умови, необхідні для їх укладення (від-сутня згода за всіма істотними умовами договору; не отримано акцепт стороною, що направила оферту; не передано майно, якщо відповідно до законодавства для вчинення правочину потрібна його передача тощо). Згідно із статтями 210 та 640 ЦК не є вчи-неним також правочин у разі нездійснення його державної реєстрації, якщо правочин підлягає такій реєстрації.
Варто зазначити, що Велика Палата Верховного Суду у своїй Постанові від 16 червня 2020 року у справі № 145/2047/16-ц прийшла до наступного висновку: «Відпо-відно до статті 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним. Зазначена норма кореспондує частинам другій, третій статті 215 ЦК України, висвітлює різницю між нікчемним і оспорюваним правочином і не застосовується до правочинів, які не від-булися, бо є невчиненими. Разом із тим Велика Палата Верховного Суду констатує, що у випадку оспорювання самого факту укладення правочину, такий факт може бути спростований не шляхом подання окремого позову про недійсність правочину, а під час вирішення спору про захист права, яке позивач вважає порушеним шляхом викладення відповідного висновку про неукладеність спірних договорів у мотивувальній частині судового рішення».
Також, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 29 жовтня 2022 року по справі №727/3760/19-ц зробила наступні висновки:
«Такий спосіб захисту, як визнання правочину неукладеним, не є способом захи-сту прав та інтересів, установленим законом»…«У випадку заперечення самого факту укладення правочину, як і його виконання, такий факт може бути спростований не шля-хом подання окремого позову про недійсність правочину, а під час вирішення спору про захист права, яке позивач вважає порушеним,шляхом викладення відповідного ви-сновку про неукладеність спірних договорів у мотивувальній частині судового рішення. Порушенням права у такому випадку є не саме по собі існування письмового тексту правочину, волевиявлення позивача щодо якого не було, а вчинення конкретних дій, які порушують право позивача (наприклад, зайняттям та використанням іншою особою приміщення позивача за відсутності встановлених для цього правових підстав). Проти-лежне тлумачення означало б, що суд надає документу, підробку якого встановлено на-лежним чином, статус дійсного, визнає настання відповідних правових наслідків за від-сутності як волевиявлення, так і інших законних підстав для цього та покладає на особу нічим не обґрунтований обов`язок застосувати для уникнення настання правових на-слідків за підробленим документом ті самі способи захисту, що й в умовах, коли право-чин дійсно вчинено, а його правомірність презюмується.»
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимога про визнання пра-вочину (договору) неукладеним - не відповідає можливим способам захисту цивільних прав та інтересів, передбачених законом, оскільки у даному випадку можуть заявлятися лише вимоги, передбачені главою 83 книги п`ятої ЦК України.
При цьому, суд вважає необхідним констатувати, що договір про надання фінан-сових послуг №2109483246654 між ТОВ «Служба миттєвого кредитування» та ОСОБА_2 - є неукладеним.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргу-ментів учасників справи), сформованої в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає прин-цип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших орга-нів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рі-шення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29.
За таких обставин, інші доводи учасників справи не стосуються предмету доказу-вання в межах спірних правовідносин.
Узагальнюючи досліджені обставини справи, керуючись нормами чинного законо-давства а також правовими позиціями Верховного Суду, які є обов`язковими до засто-сування, суд дійшов висновку, що заявлені сторонами позовні вимоги не є обґрунтова-ними, а тому в задоволенні первісного та зустрічного позовів необхідно відмовити.
На підставі статей 525, 627-629, 1054 ЦК України та керуючись статтями 263-265, 273, 274, 354 ЦПК України,-
ухвалив:
В задоволенні первісного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Кол-лект Центр» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором відмовити.
В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 , в інтересах якої діє адвокат Поляк Марія Володимирівна, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр», Товариство з обмеженою відповідальністю «Служба миттєвого кре-дитування», про визнання договору неукладеним - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернівецького апеля-ційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його про-голошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апе-ляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вру-чення йому повного рішення суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено 12 грудня 2024 року.
Суддя: Терещенко О.Є.
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123743698 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Терещенко О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні