Справа № 308/10618/22
У Х В А Л А
05 грудня 2024 року м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд в складі колегії суддів:
Головуючого судді-доповідача: Мацунича М.В.,
суддів: Кожух О.А., Джуги С.Д.
за участю секретаря судового засідання: Голубєвої Є.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Вакула Юрій Ігорович про призначення судово-психологічної експертизи у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Вакула Юрій Ігорович, на рішення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 липня 2023 року
встановив:
У серпні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , третьої особи Служби у справах дітей Баранинської сільської ради Ужгородського району про позбавлення батьківських прав.
Рішенням Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 липня 2023 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Вакула Ю.І., подав апеляційну скаргу в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 також заявив вимогу про призначення в справі судової психологічної експертизи. Клопотання мотивує необхідністю дослідження психологічного стану дитини, його реакції на сприйняття та контакт з відповідачкою.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши й перевіривши матеріали справи та клопотання позивача, апеляційний суд дійшов висновку, що таке не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Частиною першою статті 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити:
1) характер і ступінь ушкодження здоров`я;
2) психічний стан особи;
3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Апеляційний суд приходить до висновку, що у матеріалах справи наявні необхідні докази для ухвалення судового рішення, а тому відсутні підстави для задоволення поданого апелянтом клопотання про призначення судово-психологічної експертизи.
Керуючись 368, 369 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив:
клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Вакула Юрій Ігорович про призначення судово-психологічної експертизи залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Повний текст ухвали складено 10 грудня 2024 року.
Суддя-доповідач
Судді
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123777304 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Мацунич М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні