Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/8738/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.12.2024 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.09.2021 року за №42021102070000200 про обвинувачення
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Севастополь, з вищою освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,
за участю прокурора- ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_3 ,
та його захисника - адвоката ОСОБА_5 ,
перекладача - ОСОБА_6 ,
встановив:
Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 №64/2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який в подальшому неодноразово продовжувався та діяв на момент вчинення даного кримінального правопорушення .
Починаючи з 2014 року та по 26.09.2022, (Особа-1), відомості відносно якої виділено в окреме провадження та ОСОБА_3 , діючи умисно, усвідомлюючи анексію території України, а саме АР Крим, діючи всупереч вимогам Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», з метою провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, створили та забезпечили діяльність підприємства «Трініті Крим», основним видом діяльності якого являється виробництво одягу. Дане підприємство зареєстровано 24.04.2014 року за адресою: м. Севастополь , вул. Істоміна, б. 12, приміщення XV-1-XV-16 Компанії було присвоєно ОГРН 1149204000296 і виданий ІПН 9203000147.
Директором та засновником ТОВ «Трініті Крим» ОСОБА_3 та (Особа-1), відомості відносно якої виділено в окреме провадження, вживалися заходи щодо сертифікації продукції підприємства на території російської федерації, а саме: ТОВ «Трініті Крим» отримано декларацію про відповідність ЄАЕС від 25.05.2020 № RU Д-RU.ГА05.В.13987/20 на одяг спеціальний захисний. Крім того, ТОВ «Трініті Крим» отримано висновок про підтвердження виробництва промислової продукції на території російської федерації від 01.10.2020 року №72907/08, яким підтверджено адресу виробництва у м.Севастополь, вул. Дзержинського, буд. 63.
Незважаючи на викладене, ОСОБА_3 , усвідомлюючи про дію воєнного стану на території України, з 24.02.2022 року продовжував вчиняти дії на здійснення господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, здійснював загальнообов`язкові платежі, чим поповнював державний бюджет державі-агресору та заходи спрямовані на припинення фінансово-господарської діяльності та ліквідації підприємства «Трініті Крим» не вчиняв.
З поміж того, встановлено, що вже після початку вказаного кримінального провадження, відповідно до виписки (Витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб російської федерації № ЮЭ9965-22-179117826 від 26.09.2022 року, більш точний час досудовим розслідуванням не вдалося встановити, ОСОБА_3 подано документи до органу окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме до управління федеральної податкової служби по м. Севастополь, з метою ліквідації підприємства «Трініті Крим», тим самим взаємодіяв з державою-агресором.
Своїми умисними діями, які виразились у здійсненні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, визнав повністю, підтвердив обставини викладені в обвинувальному акті та погодився з правовою кваліфікацією висунутого йому обвинувачення. Вказав що визнає себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, за обставин, викладених в обвинувальному акті. У скоєному щиро кається, просив суворо не карати.
Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України суд, враховуючи повне визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненому кримінальному правопорушенні, за згодою всіх учасників судового провадження, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, обмежив дослідження доказів допитом обвинуваченого, дослідженням даних, що характеризують особу винного. При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений та інші учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, вони не викликають сумнівів у добровільності їх позицій. Судом роз`яснено, що у такому випадку учасники судового провадження будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Суд встановив, що дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковані за ч. 4 ст. 111-1 КК України як здійснення господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Вирішуючи питання про призначення обвинуваченому ОСОБА_3 покарання, суд керується вимогами ст. 65-67 КК України і виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , судом встановлено щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні обвинуваченому ОСОБА_3 покарання суд, згідно з вимогам ст.65 КК України, враховує характер і ступінь вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до вимог ст. 12 КК України є нетяжким злочином; обставини, які пом`якшують його покарання, та відсутність обставин, які обтяжують його покарання; дані про особу обвинуваченого, який неодружений, офіційно не працевлаштований, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, раніше не судимий, вину визнав та щиро каявся, тому вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_3 покарання у межах санкції статті, за якою кваліфіковані його дії у виді позбавлення волі, та звільнити його від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, поклавши на нього обов`язки, передбачені п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України.
Суд вважає, що виходячи із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, у відповідності з вимогами ч. 2 ст. 65 КК України саме така міра покарання є необхідною та достатньою для виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень та не становитиме особистий надмірний тягар для особи.
На підставі ст. 77 КК України у зв`язку зі звільненням ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням додаткове покарання у виді конфіскації майна йому не призначається.
Цивільний позов у кримінальному проваджені відсутній.
Питання речових доказів у кримінальному проваджені слід вирішити відповідно до ст.100 КПК України.
Процесуальні витрати відсутні.
Згідно ч. 4 ст. 174 КПК України, суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.
Накладений за ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 13.09.2021 року арешт - скасувати.
У даному кримінальному провадженні обвинуваченому ОСОБА_3 було обрано запобіжний захід у виді застави.
Відповідно до вимог ст. 203 КПК України, ухвала про застосування запобіжного заходу припиняє свою дію після закінчення строку дії ухвали про обрання запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі ухвали Подільського районного суду м.Києва від 23.05.2022 року ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 прожиткових мінімумів доходів громадян, що становить 248 100 грн. Застава була внесена обвинуваченим ОСОБА_3 , що підтверджується долученою копією квитанції АТ «Ощадбанк» від 25.05.2022 року 119.
Таким чином, запобіжний захід, застосований до обвинуваченого ОСОБА_3 слід скасувати, а суму внесеної застави повернути заставодавцю.
Керуючись ст. 368-371, 373-374, 376 КПК України, суд
ухвалив:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки, з позбавленням права обіймати керівні посади у юридичних особах приватного права, незалежно від організаційно-правової форми на 10 (десять) років, без конфіскації майна.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнити від відбування основного покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку терміном 2 (два) роки.
Згідно п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 наступні обов`язки:
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Речовий доказ, а саме:
- автомобілі марки Jaguar E-PACE, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 , MAZDA CX-9, д.н.з. НОМЕР_3 , VIN НОМЕР_4 , INFINITI FX37, д.н.з НОМЕР_5 , Vin НОМЕР_6 , які належать ОСОБА_3 - повернути обвинуваченому ОСОБА_3 .
Арешт з майна, накладений ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 13.09.2021 року, а саме з автомобілів марки Jaguar E-PACE, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_2 , MAZDA CX-9, д.н.з. НОМЕР_3 , VIN НОМЕР_4 , INFINITI FX37, д.н.з НОМЕР_5 , Vin НОМЕР_6 - скасувати.
Запобіжний захід у вигляді застави, застосований до ОСОБА_3 на підставі ухвали Подільського районного суду міста Києва від 23.05.2022 року скасувати.
Повернути заставодавцю ОСОБА_3 внесені ним на підставі ухвали Подільського районного суду міста Києва від 23.05.2022 року грошові кошти в якості застави в розмірі 248 100 грн. на депозитний рахунок ТУ ДСАУ, код отримувача : 26268059, Банк отримувача: 820172, Держказначейська служба м. Київ, відповідно до квитанції : АТ «Ощадбанк» від 25.05.2022 року №119.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним Кодексом України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.
Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123807812 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Казмиренко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні