Ухвала
від 16.12.2024 по справі 914/3076/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16.12.2024 р. Справа № 914/3076/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи

за позовом: Приватного підприємства «Юридичне агентство», м. Львів,до відповідача:Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів,про:зобов`язання надати інформацію та визнання договору недійсним,визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи таке.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 172 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

(1)Відповідно до пункту 5 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

У першому абзаці позовної заяви вказано, що 08.08.2019 між ПП «Юридичне агентство» та Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради укладено спірний Договір № 182 про пайову участь.

Також з аналізу абз. 16 позову встановлено, що позивач вказує про спірний Договір та Розрахунок до нього «мав бути підписаним директором підприємства. Однак на Розрахунку відсутня дата ознайомлення з таким, а самі підписи на обох документах візуально відрізняються, …».

Так суд зазначає, що з аналізу вказаних абзаців не встановлено, що у позивача відсутні вказані документи, як сторони спірного Договору. Разом з тим, останній таких не надає та не вказує про відсутність у нього таких.

Відповідно до частини другої статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як зазначено вище, в порушення вимог ч. 4 ст. 164 ГПК України позивач не повідомляє про відсутність у нього вказаних доказів.

Отже, позивачу необхідно надати Договір про пайову участь від 08.08.2019 № 182 та Розрахунок пайового внеску до вказаного Договору.

(1.2.) Також у порушення вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивач не надає жодних обґрунтувань щодо зазначеної у п. 3 прохальної частини позову вимоги про зобов`язати відповідача надати інформацію про надходження від останнього коштів пайової участі та зарахування таких за кодом класифікації доходів бюджету 24170000, зокрема надати виписку з органу Державної казначейської служби України за рахунком, зазначеним у договорі про пайову участь від 08.08.2019 № 182.

Тому суд звертає увагу на необхідності зазначення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; вказанні правових підстав позову для визначено позовної вимоги (щодо п. 3 прохальної частини).

(2)Згідно з пунктом 8) частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивачем не зазначено жодних доказів, які не можуть бути подані разом з позовом. Як і не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви знаходяться. Тому позивачу необхідно зазначити відповідну інформацію.

(2.1.). Водночас, у прохальній частині позову (п. 2) заявник просить витребувати окрім іншого оригінал спірного Договору про пайову участь від 08.08.2019 № 182 та оригінал Розрахунку, тощо.

Разом з тим, суд звертає увагу заявника на приписи ст. 81, 80 ГПК України (витребування доказів, подання доказів). Заявлене у прохальній частині клопотання не містить належного обґрунтування необхідності вчинення відповідних дій, адже як було встановлено у п. (1.) даної ухвали, позивач не зазначає, що у нього відсутні відповідні документи (спірний договір та розрахунок). Щодо цих обставин, суд зазначає позивачу про необхідність подання додаткових обґрунтувань (за наявності).

(3)До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України).

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана: юридичною особою або фізичною особою підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що з 1 січня 2024 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 3028,00 гривень.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Як встановлено з обставин позову, позивач просить: 1) зобов`язати відповідача надати інформацію про надходження від останнього коштів пайової участі та зарахування таких за кодом класифікації доходів бюджету 24170000, зокрема надати виписку з органу Державної казначейської служби України за рахунком, зазначеним у договорі про пайову участь від 08.08.2019 № 182 (п. 3 прохальної частинипозову) та 2) визнати недійсним Договір про пайову участь від 098.08.2019 № 182 з моменту укладення (п. 4 прохальної частини позову).

Тобто, позивачем визначено дві немайнові вимоги, за які необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4844,80 грн (3028,00 х 0,8 х 2).

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Враховуючи вищевказане, встановивши, що поданий позов не відповідає вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення такого без руху з наданням заявнику строку встановлено законом для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву Приватного підприємства «Юридичне агентство» до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про зобов`язання надати інформацію та визнання договору недійсним залишити без руху.

2.Надати позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі.

3.Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Трускавецький В.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123818246
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —914/3076/24

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні