ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.03.2025 Справа № 914/3076/24
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні матеріали справи
за позовом: Приватного підприємства «Юридичне агентство», м. Львів,до відповідача:Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів,про:визнання недійсним договору.За участю: позивача:не з`явився,відповідача:не з`явився.Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Приватного підприємства «Юридичне агентство» до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про визнання недійсним Договору № 182 про пайову участь від 08.08.2019. У позовній заяві позивач, зокрема просить суд:
- витребувати у відповідача оригінал спірного Договору, оригінал розрахунку пайового внеску, оригінали та копії усіх документів, що стали підставою для ймовірного укладення Договору, оригінали документів на підтвердження повноважень підписанта зі сторони Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради укладати Договір про пайову участь №182 від 08.08.2019 та підписувати Розрахунку пайового внеску до цього Договору;
- зобов`язати надати інформацію про надходження від позивача коштів пайової участі та зарахування таких за кодом класифікації доходів бюджету 24170000, зокрема надати виписку з органу Державної казначейської служби України за рахунком, зазначеним у Договорі.
Ухвалою суду від 26.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 21.01.2025 та встановлено сторонам строк на подання заяв по суті спору.
14 січня 2025 року позивачем подано клопотання про призначення експертизи, у якому зокрема міститься прохання про витребування оригіналу Договору № 182 про пайову участь від 08.08.2019 та оригіналу Розрахунку пайового внеску (вх. № 151/25).
21 січня 2025 року директором та адвокатом позивача подано клопотання про відкладення розгляду справи (вх. № 1530/25 та вх. № 1571/25 відповідно).
Ухвалою суду від 21.01.2025 задоволено клопотання позивача про відкладення розгляду справи та відкладено підготовче засідання на 28.01.2025.
28 січня 2025 року відповідачем подано додаткові пояснення (вх. № 2273/25).
У підготовче засідання 28.01.2025 сторони забезпечили явку своїх представників. На розгляді у даному засіданні перебувало клопотання позивача про витребування доказів, що заявлене у позовній заяві. Позивач у даному засіданні підтримував таке клопотання, відповідач заперечував проти його задоволення.
У частині 1 статті 81 ГПК України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Частиною 3 статті 80 ГПК України унормовано, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Отже, з вказаного вбачається, що клопотання про витребування доказів повинне бути подано позивачем разом з позовною заявою. Суд констатує, що дану вимогу закону позивачем дотримано.
Водночас, у частині 2 статті 81 ГПК України унормовано, що у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Всупереч зазначеній нормі закону, позивач у своєму клопотанні не зазначив обставини, які можуть підтвердити або аргументи, які можуть спростувати докази, які він просить витребувати; не зазначив заходи, яких ним вжито для отримання цих доказів самостійно, доказів вжиття таких заходів та (або) причин неможливості самостійного отримання цих доказів; не зазначив причини неможливості отримати цей доказ самостійно.
Враховуючи викладене, суд протокольною ухвалою відмовив у задоволенні заявлено у позовній заяві клопотання про витребування доказів.
Також, за наслідками засідання 28.01.2025, керуючись ч. 3 ст. 177 ГПК України, суд протокольною ухвалою продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів та відклав підготовче засідання на 11.03.2025.
11 березня 2025 року відповідачем подано заперечення на клопотання про призначення судової експертизи (вх. № 6206/25).
У підготовче засіданя 11.03.2025 представники сторін не з`явились.
Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (ч. 1, ч. 2 ст. 2 ГПК України).
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання (ч. 1 ст. 181 ГПК України).
У частині 2 статті 182 ГПК України передбачено питання, що повинен вирішити суд у підготовчому засіданні.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Отже, враховуючи неявку сторін, зважаючи, що для вирішення заявленого у позові клопотання про зобов`язання відповідача надати інформацію, а також для вирішення клопотання про призначення експертизи необхідно заслухати думку представників сторін, суд дійшов висновку відкласти підготовче засідання в межах строку підготовчого провадження.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 13, 42, 46, 80, 81, 177, 182, 183, 202, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Відкласти підготовче засідання на 17.03.2025 о 15:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
2.Явку представників сторін у підготовче засідання визнати обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2025 |
Оприлюднено | 17.03.2025 |
Номер документу | 125837131 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні