Справа № 308/13930/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого-судді Іванова А.П.
при секретаря судових засідань Боті О.І.
представника позивача Луцак В.
представника відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ужгорода цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Баранинська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області про встановлення порядку користування земельною ділянкою,
встановив:
В провадженні суду знаходиться вищевказана цивільна справа.
В прохальній частині позовної заяви наявне клопотання про призначення у справі земельно-технічної експертизи, виконання якої доручити експерту Бучок Р.П.
19.04.2024 представник відповідачки ОСОБА_3 адвокат Ігнатенко С.С. надав пояснення по питанню призначення експертизи, в якій виклав питання для цілей призначення експертизи у зміненій редакції, а також запропонував альтернативних експертів для проведення експертного дослідження.
В судовому засіданні представник позивача просив призначити земельно-технічну експертизу.
Представник відповідача в судовому засіданні просив врахувати клопотання по питанню призначення експертизи в частині питань, поставлених експерту та щодо судового експерта.
За правилами ч.ч. 1, 3 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом, експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд, з урахуванням обставин справи, має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання сторони позивача щодо призначення по справі судової земельно-технічної експертизи з уточненнями, наданими представником відповідачки ОСОБА_3 адвокатом Ігнатенко С.С., висновок якої є необхідний для вирішення спору по суті, проведення якої слід доручити судовому експерту Колчару Вячеславу Дмитровичу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 103-105, 234, 252, 261, 298 ЦПК України, суд
постановив:
Призначити у цивільній справі № 308/13930/23 судову земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Який фактичний порядок користування земельною ділянкою, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , склався та існує між громадянами ОСОБА_2 , як власника житлового приміщення АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як співвласників житлового приміщення АДРЕСА_3 , та ОСОБА_4 , як користувача складу під літ. «З» з адресою АДРЕСА_1 (до зміни адреси -
АДРЕСА_4 . Яка конфігурація, проміри та площа земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , що перебуває у фактичному користуванні ОСОБА_2 , як власника житлового приміщення АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як співвласників житлового приміщення АДРЕСА_3 , та ОСОБА_4 , як користувача складу під літ. «З» з адресою АДРЕСА_1 (до зміни адреси -
АДРЕСА_5 . Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів поділити в натурі земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 , між громадянами ОСОБА_2 , як власника житлового приміщення № 3 площею 31,4 кв. м. з адресою АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як співвласників житлового приміщення № 1 площею 39,5 кв. м. з адресою АДРЕСА_1 , та ОСОБА_4 , як користувача складу під літ. «З» площею 27,0 кв. м. з адресою АДРЕСА_1 (до зміни адреси - АДРЕСА_6 , виходячи із їх часток у загальній площі розташованих на цій земельній ділянці об`єктів нерухомого майна, згідно право установчих документів на такі об`єкти нерухомого майна?
4. Якщо так, то які варіанти такого розподілу можливі з урахуванням сталого користування та часток у загальній площі розташованих на цій земельній ділянці об`єктів нерухомого майна, згідно право установчих документів на такі об`єкти нерухомого майна?
При підготовці варіантів розподілу земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , слід врахувати пропозиції сторін, викладені у Плані поділу земельної ділянки, складеного ФОП ОСОБА_5 , (варіант-1), Топографічного знімання з позначенням бажаної межі користування від 08.11.2023 року, виконаного інженером-геодезистом ОСОБА_7 (варіант-2), за умови їх відповідності конфігурації, промірам та площам фактичного користування сторонами відповідною земельною ділянкою.
Врахувати "Топографічне знімання" за результатами обмірів, здійснених під час проведення виїзного судового засідання 03.07.2024 року.
Проведення експертизи доручити судовому експерту Колчару Вячеславу Дмитровичу (88017, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Закарпатська, 38/14; е-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ; тел.: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 )
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
В розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи №308/13930/23.
Зобов`язати сторін надати експерту, на його вимогу, необхідні документи для проведення експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивачку ОСОБА_2 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Цивільним процесуальним кодексом України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.П. Іванов
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123837805 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні