БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4
Справа №730/1252/24
Провадження № 2/730/393/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" грудня 2024 р. м.Борзна
Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Ріхтера В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 прозбільшення тазменшення позовнихвимог (увідповідній частині)вмежах розглядуцивільноїсправиза позовом ОСОБА_1 до Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, третя особа: Національна академія аграрних наук України, про стягнення заборгованості по заробітній платі,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Борзнянського районного суду Чернігівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, третя особа: Національна академія аграрних наук України, про стягнення заборгованості по заробітній платі.
За змістом позовних вимог позивач просив суд: стягнути на його користь з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України заборгованість по заробітній платі у розмірі 46823,55 грн.; стягнути на його користь з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України заборгованість по середньому заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 365710,80 грн.; стягнути на його користь з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України моральну шкоду у розмірі 30000,00 грн.
Вказана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
У вказаній справі судом неодноразово вживалися заходи щодо витребовування доказів у справі, які надійшли на адресу суду лише 03.12.2024 року.
09.12.2024 року на адресу суду надійшла заява позивача прозбільшення та зменшення позовних вимог (у відповідній частині), а саме позивач просить: стягнути на його користь з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України заборгованість по середньому заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 378242,40 грн.; стягнути на його користь з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України моральну шкоду у розмірі 30000,00 грн.
Суд, вивчивши заяву позивача прозбільшення та зменшення позовних вимог (у відповідній частині), дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про прийняття до розгляду заяви позивача прозбільшення та зменшення позовних вимог (у відповідній частині).
Відповідно до положень ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
За змістом ст. 49 ЦПК України, сторони користуються рівними процесуальними правами. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
У даній справі позивач скористався своїм правом одразу після надходження доказів у справі.
Підстави для неприйняття заяви про збільшення позовних вимог відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 49, 259-261, 353-355 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Прийняти до розгляду заяву позивача прозбільшення та зменшення позовних вимог (у відповідній частині) в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, третя особа: Національна академія аграрних наук України, про стягнення заборгованості по заробітній платі.
У подальшому справу розглядати з урахуванням збільшених позовних вимог.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву з урахуванням збільшення розміру позовних вимог, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на збільшені позовні вимоги, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо надати суду), що підтверджують заперечення проти них. Відповідно до вимог ч. 4 ст.178ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
Встановити третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання пояснень на позовну заяву з урахуванням збільшення розміру позовних вимог, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ріхтер В.В.
Суд | Борзнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123840514 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Борзнянський районний суд Чернігівської області
Ріхтер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні