Ухвала
від 18.12.2024 по справі 291/1569/24
РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 291/1569/24

Провадження №2/291/586/24

У Х В А Л А

18 грудня 2024 року селище Ружин

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Федорчук І.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради, як орган опіки та піклування про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей,

ВСТАНОВИВ:

16.12.2024 через підсистему «Електронний суд» до суду надійшла вказана позовна заява, подана представником позивача адвокатом Ткачук Тамілою Андріївною.

Відповідно до частини 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Положеннями статей 175, 177 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви. Указаним вимогам, подана позовна заява не відповідає з огляду на таке.

Так, частиною 1 статті 177 ЦПК України, визначено документи, що додаються до позовної заяви. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

За змістом частини 5 статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частини 7 статті 43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

17 серпня 2021 № 1845/0/15-21 Рішенням Вищої ради правосуддя, затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) (зі змінами).

Відповідно до розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи(ЄСІТС), учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.

У разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

У порушення наведених норм, до позовної заяви, яка надійшла до суду засобами електронного зв`язку із приміткою «Документ сформований в системі «Електронний суд» 16.12.2024», не додано доказу надіслання листом з описом вкладення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Разом з тим, частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 року з 01 січня встановлений у розмірі 3028,00 гривні.

Між тим, судом встановлено, що позивачем заявлено у позові дві немайнові вимоги, однак, до позовної заяви не долучено квитанцію про сплату судового збору.

З огляду на наведене, позивачеві необхідно надіслати листом з описом вкладення копію позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві та подати суду відповідні про це докази, а також сплатити судовий збір з урахуванням положень Закону України «Про судовий збір», в розмірі 1211.20 грн за кожну з позовних вимог немайнового характеру, загальною сумою 2422,40 грн (1211.20 х2=2422,40), за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Жит.обл/ТГ смт.Ружин/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача- Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету - 22030101, рахунок отримувача UA358999980313141206000006821, призначення платежу судовий збір за позовом ОСОБА_1 , Ружинський районний суду Житомирської області, та подати оригінал платіжного документу про сплату судового збору суду.

Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладене, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 175 , 177 ЦПК України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст.175,177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради, як орган опіки та піклування про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо позивач у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Федорчук

СудРужинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123843658
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —291/1569/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Федорчук І. В.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Федорчук І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні