Справа № 291/1569/24
Провадження №2/291/586/24
У Х В А Л А
30 грудня 2024 року селище Ружин
Суддя Ружинського районного суду Житомирськоїв області Федорчук І.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради, як орган опіки та піклування про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей,
в с т а н о в и в:
16.12.2024 року позивач звернувся до суду з указаною позовною заявою.
Ухвалою Ружинського районного суду Житомирської області від 18.12.2024 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
20.12.2024 представником позивача на виконання ухвали суду, подано заяву про усунення недоліків позовної заяви та долучено указані в ухвалі документи.
26.12.2024 на адресу суду надійшла відповідь щодо реєстрації місця проживання відповідача.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Визначені статтями 185-186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному проваджені.
Указана справа не є малозначною, а тому підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі. Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
З метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, призначити підготовче засідання у справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 19, 23, 175-177, 187,189, 190, 258-260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
п о с т а н о в и в:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Ружинської селищної ради, як орган опіки та піклування про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей та відкрити провадження у справі.
Встановити, що справа буде розглядатись в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у приміщенні Ружинського районного суду Житомирської області (13601, Житомирська область, Бердичівський район, селище Ружин, вул. Соборна, 37) 16 січня 2025 року о 10:30 год.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Встановити позивачу строк п`ять днів з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену статтею 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами 3-5 статті 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами 3-5 статті 178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Третя особа має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами 3-6, 9 статті 178 ЦПК України.
У поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Одночасно з подачею пояснень на позовну заяву третя особа надає суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи та міркування на підтримку або заперечення щодо предмета позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
В підготовче засідання викликати учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою http://rg.zt.court.gov.ua, а про прийнятті процесуальні рішення у справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень за адресою http://reyestr.court.gov.ua.
Роз`яснити учасниками справи про недопустимість зловживання процесуальними правами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І. В. Федорчук
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124139821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Федорчук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні