Справа № 199/8993/21
(2-зз/199/43/24)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.2024 року м.Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська Якименко Л.Г., ознайомившись з матеріалами заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Бразалук С.С. про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» та Товариства з обмеженою відповідальністю «2Х2 Фінанс», третя особа приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В :
До Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська звернулася представник позивача ОСОБА_1 адвокат Бразалук С.С. із заявою проскасування заходів забезпечення позову.
У відповідності до ч. 1ст. 158ЦПК Українисуд може скасувати заходи забезпечення позову зокрема за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання проскасування заходів забезпечення позовурозглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду (ч. 2ст. 158ЦПК України).
Статтею 182 ЦПК Українипередбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Отже, клопотання учасника справи проскасування заходів забезпечення позовуналежить до клопотань з процесуальних питань, вимоги до яких передбаченістаттею 183 ЦПК України.
Частинами першою, другоюстатті 183 ЦПК Українипередбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Вимога про надання доказів надіслання заяви, скарги, клопотання чи заперечення іншим учасникам справи (провадження) стосується подання таких на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень. Такий правовий висновок сформований у постанові Верховного Суду від 05.11.2020 року у справі №591/1581/20.
За наслідком викладеного вбачається, що заява проскасування заходів забезпечення позовуподана заявником після ухвалення судом рішення суду за наслідком розгляду цивільної справи, а відтак на стадії виконання судового рішення.
На підставі викладеного, оскільки вказана заява подана заявником на стадії виконання рішення суду, до поданої заяви підлягають застосуванню вимоги, передбачені ч. 1, 2ст. 183 ЦПК України.
Як вбачається, заявником до заяви проскасування заходів забезпечення позовув порушення приписів ч.1, 2ст. 183 ЦПК Українине надано доказів надіслання (надання) її іншим учасникам справи.
Суд також вважає за необхідне зазначити, щостаттею 158 ЦПК Українипередбачено розгляд клопотання проскасування заходів забезпечення позовув судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Отже, оскільки нормамиЦПК Українипередбачений обмежений строк для розгляду клопотання проскасування заходів забезпечення позову, необхідною передумовою дотримання судом основних засад цивільного судочинства під час розгляду зазначеної категорії клопотань є направлення заявником учасникам справи тексту самого клопотання та доказів на підтвердження викладених в ньому обставин, позаяк сторони у справі повинні бути заздалегідь повідомлені про таке клопотання для надання їм достатнього часу для ознайомлення з його змістом та можливості підготовити свої пояснення (заперечення) на відповідне клопотання.
Відповідно до частини 4ст. 183 ЦПК Українисуд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На підставі вищевикладеного, оскільки заява проскасування заходів забезпечення позовуподана без додержання вимог, викладених уст. 183 ЦПК України, вона підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.14,43,158,182,183,352 - 354 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Заявупредставника позивача ОСОБА_1 адвоката Бразалук С.С. про скасування заходів забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» та Товариства з обмеженою відповідальністю «2Х2 Фінанс», третя особа приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності,- повернути без розгляду.
Роз`яснити, що повернення подання не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом п`ятнадцяті днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Л.Г. Якименко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123848124 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
ЯКИМЕНКО Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні