Ухвала
від 17.12.2024 по справі 350/976/24
РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 350/976/24

Номер провадження 1-кп/350/133/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 грудня 2024 року Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого - судді: ОСОБА_1 ,

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

з участю: прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 3 в селищі Рожнятів Калуського району Івано-Франківської області клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні за його обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу України,відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28березня2024рокуза№ 12024091220000065,

в с т а н о в и в:

В провадженні суду перебуває кримінальне провадження за обвинувачення ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу України.

У цьому кримінальному провадженні щодо обвинуваченого ОСОБА_4 відповідно до ухвали Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 1 листопада 2024 року обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Прокурор подав до суду клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого строком на 60 днів, враховуючи, що строк тримання під вартою обвинуваченого завершується 30 грудня 2024 року. Посилаючись на те, що ризики, передбачені пунктами 1, 3, 5 частини першої статті 177Кримінального процесуальногокодексуУкраїни напідставі якихбуло обранозапобіжний західщодо обвинуваченогоне змінилисята продовжуютьіснувати,а більшм`якізапобіжні заходине зможутьзабезпечити належноїпроцесуальної поведінкиобвинуваченого тазапобігти вказанимризикам,просив клопотаннязадовольнити,при цьомувизначити заставу врозмірі 20прожитковихмінімумівдля працездатнихосіб,щостановить 60560гривень з покладенням на обвинуваченого обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 Кримінального процесуального кодексу України.

Обвинувачений ОСОБА_4 заперечував щодо задоволення клопотання прокурора, вказавши, що вказаний злочини він не вчиняв.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 просив змінити відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на більш м`який запобіжний захід, не пов`язаний із триманням під вартою.

Суд, ознайомившись із клопотанням, дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши позицію учасників судового провадження, приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора про продовження відносно обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, виходячи з наступного.

У відповідності до статті 131 Кримінального процесуального кодексу України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.

Відповідно до ухвали Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 1 листопада 2024 року відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 30 грудня 2024 року.

Відповідно до частин першої, третьої статті 331 Кримінального процесуального кодексу України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого, або продовжити його.

Суд вважає, що на даний час ризики передбачені пунктами 1, 3, 5 частини першої статті 177 Кримінального процесуального кодексу України, які стали підставою для обрання запобіжного заходу не зменшились, не зникли та не змінилися.

Враховуючи, що на даний час закінчити розгляд справи неможливо, суд вважає за необхідне продовжити строк тримання обвинуваченого під вартою на 60 днів, тобто до 14 лютого 2025 року.

Відповідно до частини третьої статті 183 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Згідно пункту 2 частини п`ятої статті 182 Кримінального процесуального кодексу України, розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, - від двадцяти до восьмидесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи особу, обвинуваченого ОСОБА_4 наявність ризиків, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України, тяжкість вчиненого, матеріальне становище обвинуваченого, суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому ОСОБА_4 , заставу у межах 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 60560 грн., оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.

Відповідно до частини сьомої статті 182 Кримінального процесуального кодексу України, у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Відповідно до частини четвертої 202 Кримінального процесуального кодексу України, підозрюваний, обвинувачений звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного, обвинуваченого під вартою.

У разі внесення застави, суд вважає за необхідне відповідно до частини п`ятоїстатті 194Кримінального процесуальногокодексу України покластина обвинуваченоготакі обов`язки: прибуватидо прокурора,суду запершою вимогою; не відлучатисьіз територіїІвано-Франківськоїобласті бездозволу прокурора,суду; повідомляти прокурора,суд прозміну свогомісця проживаннята роботи; утримуватися відспілкуваннязпотерпілою тасвідками,атакож будь-якимиособами щодообставин, викладенихуобвинувальному акті,крімсвого захисника,детективів,прокурора,суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що надають право на виїзд з України.

У випадку внесення застави, строк дії таких обов`язків слід визначити до 14 лютого 2025 року включно.

Відомостей, які свідчили б про неможливість застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в тому числі за станом здоров`я сторонами не надано.

Одночасно суд вважає, що усні клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 та його захисника ОСОБА_5 не підлягають задоволенню, так як ними не спростовано належними та допустимими доказами, що наведені прокурором ризики відпали, та обвинуваченому можливо обрати інший запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою.

Керуючись статтями 177, 183, 199, 331, частиною другою статті 376 Кримінального процесуального кодексу України,

п о с т а н о в и в:

Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до обвинуваченого ОСОБА_4 , задовольнити.

Строк діїзапобіжного заходуу вигляді триманняпід вартоювідносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертоюстатті 185 Кримінального кодексуУкраїни продовжити на 60 днів до 14 лютого 2025 року, включно.

Розмір застави визначити у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 60560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень.

Сума заставиможе бутивнесена обвинуваченимабо іншоюфізичною абоюридичною особою(заставодавцем)у розмірі,визначеному вцій ухвалі,у національнійгрошовій одиниціУкраїни,на депозитний рахунок Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26289647 Банк отримувача ДКСУ, м. Київ, Код банку отримувача (МФО) 820172, Рахунок отримувача UA158201720355259002000002265).

Обвинувачений абозаставодавець мають право у будь-який момент часу внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу, протягом дії ухвали. У разі внесення застави у визначеному судом розмірі обвинувачений звільняється з-під варти і вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.

Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави, оригінали документів з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі Державної установи «Івано-Франківськаустановавиконанняпокарань(№12)».

Після отриманнята перевіркипротягом одногодня документа,що підтверджуєвнесення застави,уповноваженаслужбоваособа Державноїустанови «Івано-Франківськаустановавиконанняпокарань (№12)» негайно має здійснити розпорядження про звільнення обвинуваченого, який вніс заставу, з-під варти та повідомити усно і письмово прокурора Рожнятівського відділу Калуської окружної прокуратури та суд.

У разі звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 з-під варти у зв`язку з внесенням застави покласти на нього такі обов`язки:

прибувати до прокурора, суду за першою вимогою;

не відлучатись із території Івано-Франківської області без дозволу прокурора, суду;

повідомляти прокурора, суд про зміну свого місця проживання та роботи;

утримуватися від спілкування з потерпілою та свідками, а також будь-якими особами щодо обставин, викладених у обвинувальному акті, крім свого захисника, детективів, прокурора, суду;

здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що надають право на виїзд з України.

Термін дії обов`язків, покладених судом, визначити строком до 14 лютого 2025 року включно.

Контроль за виконанням покладених на обвинуваченого обов`язків покласти на прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні.

У задоволенні усних клопотань обвинуваченого ОСОБА_4 та його захисника адвоката ОСОБА_5 , про зміну відносно обвинуваченого запобіжного заходуу виглядітримання під вартою на більш м`який запобіжний захід не пов`язаний із триманням під вартою - відмовити.

Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику, прокурору та надіслати начальнику Державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», для виконання в частині запобіжного заходу.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали складено 18 грудня 2024 року.

Головуючий суддя: ОСОБА_6

СудРожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123849639
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —350/976/24

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 12.08.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 04.07.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні