Провадження № 1-кп/537/34/2024
Справа № 537/3782/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.2024 Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці Полтавської області кримінальне провадження № 12023170530000461 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України.
Свідки в судове засідання не з`явилися, про день та час слухання справи були належним чином повідомлені.
Прокурор у судовому засіданні заявив клопотання про привід свідків. Вказав, що свідки були належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, проте до суду повторно не з`явилися і не повідомили причини неявки. У порядку виконання ухвали про привід свідка ОСОБА_6 оперативним уповноважени здійснено виїзд за адресою його проживання, вказаною у обвинувальному акті, та встановлено, що ОСОБА_6 за місцем мешкання не проживає, контактний номер телефону встановити неможливо.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 заперечував щодо задоволення клопотання.
Обвинувачений ОСОБА_4 погодився з думкою свого захисника.
Пунктом 1 частиною 2 статті 66КПК України передбачено, що свідок зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду. Згідно частини 1 статті 67КПК України за злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, свідок несе відповідальність, встановлену законом.
У відповідності з п.1 ч.2 ст. 131 КПК України одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження для забезпечення мети досягнення дієвості цього провадження є привід. Згідно частин 1, 3 статті 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Частиною 3 статті 142 КПК України передбачено, що слідчий суддя або суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку (зокрема, наявне підтвердження отримання нею повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), та не з`явилася без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Згідно частині 1 статті 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.
Заслухавши думку прокурора та інших учасників кримінального провадження, суд дійшов висновку про відкладення судового розгляду і необхідність застосування до свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 приводу, оскільки вони неодноразово викликалися судом, проте до суду не з`явилися, за телефонними номерами, зазначеними у обвинувальному акті, виклик свідків здійснити неможливо з різних причин, про що свідчать долучені до справи телефонограми, судові повістки, направлені за адресами, зазначеними свідками у ході досудового розслідування справи, повертаються неврученими з відмітками АТ «Укрпошта» «адресат відсутній за вказаною адресою», свідок ОСОБА_6 за місцем проживання не перебуває, що підтверджено рапортом оперативного працівника від 17.12.2024, жоден зі свідків не повідомляв суд про зміну місця проживання чи перебування, не повідомляв про причини неприбуття до суду. При цьому суд також враховує, що згідно ч.1, ч.2 ст.28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, обов`язок проведення судового провадження у розумні строки покладається на суд, іншим шляхом забезпечити явку свідків до суду неможливо.
Керуючись ст.ст.131, 140, 327 КПК України, суд, -
П ОС Т А Н О В И В:
Судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України відкласти до 14 год. 00 хв. 19 грудня 2024 року.
Доставити приводом у судове засідання, призначене на 14 год. 00 хв. 19 грудня 2024 року, свідків:
- ОСОБА_6 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_7 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_8 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 ;
- ОСОБА_9 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 ;
- ОСОБА_10 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_5
Виконання ухвали доручити ВП № 1 КРУП ГУНП в Полтавській області
Копію ухвали направити до Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області для організації контролю за виконанням ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Повний текст ухвали складено 18.12.2024
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123858251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ФАДЄЄВА С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні