Провадження № 1-кп/537/18/2025
Справа № 537/3782/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.02.2025 Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці Полтавської області кримінальне провадження № 12023170530000461 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України.
У судовомузасіданні прокурорзаявив клопотанняпро продовженняобвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходуу виглядінічного домашньогоарешту.В обгрунтуванняклопотання посилавсяна те,що судовийрозгляд кримінальногопровадження дозакінчення діїпопередньої ухвализавершити неможливо.Зазначив,що наразісуд перебуваєна стадіїдослідження доказіву справі,свідки таобвинувачений судомще недопитувалися. ОСОБА_4 обвинувачується увчиненні тяжкогозлочину,на часвчинення якогомав непогашенута незнятусудимість,раніше перебуваву розшуку, не має офіційного доходу. Вважає, що встановлені судом ризики не зменшилися та не зникли, а більш м`які запобіжні заходи, зважаючи на характер правопорушення. позицію сторони захисту та особу обвинуваченого, не забезпечать належної процесуальної поведінки ОСОБА_4 . Запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту не є занадто обтяжливим для обвинуваченого.
Захисник ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 заперечив проти задоволення клопотання прокурора, вказав, що ризики не доведені доказами, як і причетність його підзахисного до вчинення кримінального правопорушення. Вважає, що ризики, які існували раніше, втратили свою актуальність із плином часу. Особисте зобов`язання, на його думку, буде достатнім і необхідним запобіжним заходом для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого.
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав позицію захисника.
Заслухавши думку прокурора, захисника, обвинуваченого, вивчивши клопотання суд доходить наступних висновків.
Згідно з ч.1-3 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу. За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Відповідно до ч.1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Згідно з ч.2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
В силу п.4 ч.1 ст. 176, ч.1, 2 ст. 181 КПК України запобіжним заходом є, у тому числі, домашній арешт, який полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.09.2023 обвинуваченому ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. строком на 2 місяці до 15 листопада року. У подальшому ухвалами суду дія запобіжного заходу продовжувалася. Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 19.12.2024 ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. строком на 2 місяці до 19 лютого 2025 року. До закінчення двомісячного строку з дня застосування запобіжного заходу ОСОБА_4 судовий розгляд закінчити неможливо, оскільки судом не досліджені всі докази у справі, у тому числі не допитані всі свідки, не допитаний обвинувачений.
Вирішуючи питанняпро продовженняобвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу,суд оцінюєв сукупностівсі обставинисправи табере доуваги,що ОСОБА_4 обвинувачується увчиненні тяжкогозлочину,має постійнемісце проживання,одружений,має наутриманні трьохнеповнолітніх дітей,є особоюпрацездатного віку,офіційно непрацевлаштований,має задовільнийстан здоров`я, раніше перебував у розшуку у іншому кримінальному провадженні.
Суд вважає, що встановлений раніше ризик переховування від суду обвинуваченого не зник та не зменшився і на даний час, оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину і у разі визнання його винуватим йому загрожує покарання на строк від п`яти до восьми років, раніше обвинувачений тривалий час перебував у розшуку, не має офіційного доходу та засобів для існування. Є слушними доводи сторони захисту про те, що протягом розгляду справи ОСОБА_4 умов запобіжного заходу не порушував, дотримувався процесуальних обов`язків, проте цього недостатньо для заміни запобіжного заходу на особисте зобов`язання. Особисте зобов`язання є найбільш м`яким запобіжним заходом. З огляду на особу обвинуваченого, відсутність у нього офіційних джерел доходу та відсутність позитивних характеристик, які б вказували на особливу довіру до нього, суд вважає, що особисте зобов`язання може не забезпечити належної процесуальної поведінки обвинуваченого.
На підставі викладеного суд доходить висновку, що з метою забезпечення виконання обвинуваченим ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків та уникнення встановленого судом ризику, який не зник і на даний час, доцільно продовжити строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час, що не є занадто обтяжливим для ОСОБА_4 .
Зважаючи на відсутність у обвинуваченого офіційного доходу, застава судом не застосовується. Письмових зобов`язань інших осіб про поруку за виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків та його доставку до суду не надходило.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 177,178,371,372 КПК України, суд
постановив:
Задовольнити клопотання прокурора Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Кременчука Полтавської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту на період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. строком на 2 місяці до 11 квітня 2025 року за адресою: АДРЕСА_2 .
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- прибувати за кожним викликом до суду;
- не відлучатися за межі м. Кременчука без дозволу суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
- не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 у період доби з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. без дозволу суду.
- утриматися від спілкування із особами, які є свідками у даному кримінальному провадженні .
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_4 , що у разі невиконання покладених на нього обов`язків до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід.
Ухвалу передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання обвинуваченого.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п"яти днів з дня проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Повний текст ухвали складено 11 лютого 2025 року о 16 год. 45 хв.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125067270 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ФАДЄЄВА С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні