Справа № 697/298/24
Провадження № 2-о/697/43/2024
У Х В А Л А
щодо вирішення питання про залучення заінтересованої особи
та визнання явки заінтересованої особи в судове засідання обов`язковою
18 грудня 2024 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Скирди Б.К.,
присяжних Куцокінь А.С., Бузницького Д.О.,
за участю секретаря Васянович Ю.В.,
представника заявника Сіленко Ю.В.,
представника заінтересованої особи адвоката Хорошун О.В.
адвоката особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Каневі Черкаської області цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою Органу опіки та піклування виконавчого комітету Бобрицької сільської ради Черкаської області, заінтересована особа ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Канівського міськрайонного суду Черкаської області перебуває цивільна справи за заявою Органу опіки та піклування виконавчого комітету Бобрицької сільської ради Черкаської області, заінтересована особа ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
18.12.2024 на обговорення учасників процесу постановлено питання щодо залучення до участі у справі в якості заінтересованої особи Міністерства оборони України та визнання обов`язкової явки ОСОБА_2 у судове засідання.
Представник заявника ОСОБА_3 в судовому засіданні щодо вирішення вказаного питання покладається на розсуд суду.
Представник заінтересованої особи адвокат Хорошун О.В. та адвокат особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_1 в судовому засіданні щодо вирішення вказаного питання покладаються на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу з приводу залучення до участі у справі заінтересованої особи Міністерства оборони України, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Оскільки порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, а відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами ст. 53 ЦПК України, що регулює порядок залучення до участі у справі третіх осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України, у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Так, суд звертає увагу на те, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», було введено в Україні воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Правовий режим воєнного стану неодноразово продовжувався та триває в Україні донині.
Крім того, Указом Президента України № 69/2022 від 24.02.2022, який був затверджений Верховною Радою України, було оголошено загальну мобілізацію в Україні. Правовий режим загальної мобілізації продовжувався та триває в Україні донині.
Статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, зокрема, опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Вказані обставини є підставами для звільнення військовослужбовців в Україні від несення військової служби.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, заявник просить визнати недієздатним ОСОБА_4 та призначити його опікуном ОСОБА_2 . При цьому, ОСОБА_2 є придатним для військової служби віку та, як зазначено представником заінтересованої особи, перебуває на даний час на військових навчаннях для подальшої відправки до військової частини.
Відповідно до п. 1 Положення «Про Міністерство оборони України» затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671, Міноборони є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.
Згідно з п. 3 вказаного Положення, основними завданнями Міноборони є: п. 1 визначення засад воєнної, військової кадрової та військово-технічної політики у сфері оборони, п. 11 забезпечує проведення мобілізації та демобілізації в Збройних Силах і бере участь у забезпеченні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України (далі - інші військові формування).
Отже, суд приходить до висновку, що рішення по справі може вплинути на права та обов`язки Міністерства оборони України, де проходить військові навчання ОСОБА_2 , оскільки можливим наслідком ухваленого рішення може бути подальше звільнення ОСОБА_2 з військової служби.
Крім цього, частина 1 ст. 128 ЦПК України визначає, що суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Згідно п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Суд вважає, що без особистих пояснень заінтересованої особи, суд позбавлений можливості надати оцінку фактичним обставинам, на які посилається в даній справі орган опіки та піклування, як на підставу вимог поданої заяви та перевірити достовірність наданих сторонами доводів, а тому вважає за необхідне для надання особистих пояснень визнати явку ОСОБА_2 у судове засідання обов`язковою.
Керуючись ст.ст. 53, 54, 294 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі № 697/298/24 за заявою Органу опіки та піклування виконавчого комітету Бобрицької сільської ради Черкаської області, заінтересована особа ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна в якості заінтересованої особи Міністерство оборони України.
Направити заінтересованій особі Міністерству оборони України копію заяви з додатками та копію цієї ухвали.
Встановити заінтересованій особі строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про залучення до участі у справі в якості заінтересованої особи для подання заінтересованою особою відзиву на заяву.
Роз`яснити заінтересованій особі, що згідно ч.ч. 4, 5 ст. 178 ЦПК України, копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення заінтересованої особи, якщо такі докази ненадані заявником; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання заінтересованою особою відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відкласти розгляд справи до 16.01.2025 на 14:00 год.
Визнати обов`язковою явку заінтересованої особи ОСОБА_2 в судове засідання, яке відбудеться 16.01.2025 на 14:00 год.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя Б . К . Скирда
Присяжні А. С. Куцокінь
Д. О. Бузницький
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123859039 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Скирда Б. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні