Ухвала
від 16.12.2024 по справі 389/3115/23
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16.12.2024

ЄУН № 389/3115/23

Провадження № 2/389/593/23

У Х В А Л А

16 грудня 2024 року Знам`янський міськрайонний суд

Кіровоградської області

у складі:

головуючого судді: Українського В.В.

за участю секретаря судового засідання Гой І.С.

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду м. Знам`янка Кіровоградської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 , про виділення в натурі частини у спільному спадковому майні,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить виділити їй в натурі 1/6 частину житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 . Свої вимоги мотивувала тим, що успадкувала вказану частину будинку після смерті батька ОСОБА_4 . На даний час між нею та відповідачем виник спір щодо порядку користування житловим будинком, тому вона бажає виділити належну їй частину будинку, в якій має намір проживати.

Ухвалою суду залучено до участі у справі в якості третьої особи ОСОБА_3 , яка відповідно до наданої нотаріусом інформації прийняла спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 шляхом подачі заяви про прийняття спадщини, як спадкоємець за законом, а також отримала свідоцтво про право власності на частину спірного житлового будинку як частку у праві спільної сумісної власності майна подружжя, набуте подружжям за час шлюбу.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після її смерті заведена спадкова справа № 13/2019 Першою Знам`янської державною нотаріальною конторою Кіровоградської області. Відповідно до матеріалів спадкової справи спадкоємцем померлої ОСОБА_3 за заповітом є її онук ОСОБА_5 .

За змістом ст. 46,47 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи, а також здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи. Виходячи зі змісту цих статей, стороною у справі може бути лише особа, яка має цивільну процесуальну правоздатність і цивільну процесуальну дієздатність.

Згідно із ч.4 ст.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у день її смерті.

Цивільний процесуальний кодекс України не містить норм, які б передбачали здійснення провадження у справах щодо осіб, які померли до відкриття провадження у справі. Навпаки, ЦПК України визначає порядок процесуального правонаступництва лише у тих справах, де сторона учасник процесу вибула з певних причин, у тому числі й у зв`язку зі смертю, після відкриття провадження у справі. Процесуальне правонаступництво між відповідачем та його спадкоємцями у порядку ст.55 ЦПК України допускається, якщо на момент відкриття провадження у справі цивільна правоздатність відповідача не припинилася.

Процесуальне правонаступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки право попередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

Відповідно до ст.55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до ст. 1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до частини першої статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Враховуючи, що при правонаступництві відповідно до цивільного процесуального законодавства відбувається залучення правонаступника відповідної сторони, тому суд вважає залучити до участі в справі правонаступника третьої особи.

На підставі викладеного та керуючись ст. 55, 260, 261 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

В цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 , про виділення в натурі частини у спільному спадковому майні,залучити правонаступникатретьої особи ОСОБА_3 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет:http://zn.kr.court.gov.ua/sud1107/.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя Український В.В.

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123881643
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —389/3115/23

Ухвала від 05.02.2025

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 21.09.2023

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні